Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie25 maja 202319:40

Jak włączyć się w akcje na rzecz dzieci w pieczy zastępczej?

Jak włączyć się w akcje na rzecz dzieci w pieczy zastępczej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Wiele firm przyjęło strategie odpowiedzialności społecznej, które zakładają działania na rzecz dzieci z grup wykluczonych. A kto konkretnie potrzebuje wsparcia i jak go udzielić, by beneficjenci jak najwięcej na tym skorzystali? Fundacja Dobrych Inicjatyw, która zajmuje się wychowankami instytucjonalnej pieczy zastępczej, podpowiada rozwiązania.

Powszechnie wiadomo, że akcje podejmowane w ramach polityk CSR mają walor społeczny i wizerunkowy. Jak dokonać tego, by ten drugi nie zdominował pierwszego, ale jednocześnie by wciąż pozostał wiarygodny i adekwatny do ambicji firmy? Warto wybrać odpowiedniego partnera społecznego, z którym można wytyczyć kierunki merytoryczne właściwe dla celów każdego z podmiotów uczestniczących. Domeną FDI jest piecza zastępcza, dlatego wszystkie działania, która mają na celu wsparcie dzieci oraz młodzieży w tzw. domach dziecka, znajdą w fundacji odpowiednich i wykwalifikowanych konsultantów oraz opiekunów.

Po pierwsze: równe szanse w edukacji!

Dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych nie stratują z tego samego pułapu, co ich rówieśnicy. Nie dlatego, że są mniej zdolne lub mniej pracowite. Ale nie dostarczono im podstawowych kapitałów, za które zazwyczaj po prostu odpowiadają rodzice. Dlatego wsparcie instytucjonalne pozwala na wyrównanie poziomów w edukacji. Oczywiście odbywa się to tradycyjnymi środkami: oferowane stypendia lub pomoc korepetytorska pozwalają poprawić wyniki w konkretnych przedmiotach szkolnych. Jednak matematyka, języki, fizyka i biologia nie wyczerpują potrzeb edukacyjnych. Fundacja dla dzieci działa także w obszarze szeroko rozumianych kompetencji zawodowych - przystosowania do życia w jego najtrudniejszych, ale też najbardziej aktualnych wymiarach. Choćby dedykowane projekty: Akademia Młodych Finansistów lub Junior Project Manager - pokazują jak funkcjonować w skomplikowanym środowisku zawodowym dużego miasta oraz jak skutecznie (i odpowiedzialnie!) zarządzać własnymi finansami. Dlatego dobra matematyka to także taka, które uczy oszczędności, a poprawny język polski to taki, który ułatwia przemawianie publiczne w trakcie referatów czy spotkań biznesowych. Twoja firma może ułatwić dzieciom w pieczy zastępczej zyskać te wszystkie kompetencje. Wystarczy zadeklarować czas, miejsce i wspólnie pracować nad pomysłami.

Wolontariat pracowniczy, czyli autoterapia

Inną, bardzo istotną potrzebą dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych jest psychoterapia. Fundacja Dobrych Inicjatyw zbiera fundusze i w ramach działań statutowych ułatwia dostęp do opieki terapeutycznej podopiecznym z terenów wiejskich i z małych miasteczek.

Ale czasem warto spojrzeć na problem także od strony korzyści dla darczyńców. W końcu wszyscy sami codziennie walczymy o dobrostan psychiczny i emocjonalny. A czy istnieje lepszy sposób na autoterapię niż pomoc innym? Organizacje pozarządowe - w tym FDI - oferują bogaty program dla wolontariuszy z firm i korporacji. Wolontariat pracowniczy polega na wykonywaniu drobnych prac fizycznych (np. remontowych) w tzw. domach dziecka, ale także  na współorganizacji wydarzeń lub dzielenia się wiedzą w ramach swoich szczegółowych kompetencji. Dzięki takiemu wsparciu mogą powstawać dobre inicjatywy dla dzieci - takie, które dostarczają narzędzia do samodzielności. Oto praca, która procentuje przez całe życie.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202318:18

Brzeska procesja w intencji rolników i ogrodników [FOTO i WIDEO]

Brzeska procesja w intencji rolników i ogrodników [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Konno, w bryczce i pieszo - parafianie z Raciborza-Brzezia wzięli dziś, 27.05., udział w dorocznej procesji na św. Urbana.

red.
Aktualności26 maja 202310:06

Raport 998. Kot na parapecie, kolizje i pożary. Czwartek strażaków

Raport 998. Kot na parapecie, kolizje i pożary. Czwartek strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie czwartkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dziewięć zdarzeń. Działania prowadzono w Babicach, Pawłowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Kultura i edukacja26 maja 202309:17

Dotknij Ligi Mistrzów w Bibliotece. Dariusz Szpakowski w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Dotknij Ligi Mistrzów w Bibliotece. Dariusz Szpakowski w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Biblioteka Racibórz, fot. MiPBP, M. Kościelniak
Aktualności27 maja 202313:38

Gaming, breaking i hip-hop. Trwa festiwal na zamku [FOTO i WIDEO]

Gaming, breaking i hip-hop. Trwa festiwal na zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Do jutra popołudnia na zamku w Raciborzu potrwa czwarta edycja Festiwalu Gamingowego. Przygotowano szereg atrakcji, a w krótkim spacerze wideo omawia je współorganizator Maciek Musioł.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 maja 202311:14

Polsko-czeskie pielgrzymowanie na tworkowski Urbanek [FOTO i WIDEO]

Polsko-czeskie pielgrzymowanie na tworkowski Urbanek [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Tworków, Bolesław, Owsiszcze i czeska Hać – wierni tych czterech wspólnot pielgrzymowali dziś, w Zielone Świątki, na Urbanek.

red.
Reklama
Reklama
Sport27 maja 202321:49

Osiem goli w Chałupkach. Pawłów z kompletem punktów [FOTO]

Osiem goli w Chałupkach. Pawłów z kompletem punktów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotnie popołudnie na boisku w Chałupkach miejscowy Kolejarz podejmował LKS Pawłów. Sytuacja obu ekip w tabeli A klasy zdawała się sugerować, że faworytem były Chałupki. Przebieg spotkania, w którym nie brakowało ciekawych akcji, strzałów, bramkarskich parad oraz kilku kontrowersji pokazał, że niżej notowany nie zawsze musi być na przegranej pozycji.

(greh)
Reklama
Aktualności27 maja 202318:09

Przez pola bryczką i wierzchem. Procesja na św. Urbana w Kobyli [FOTO i WIDEO]

Przez pola bryczką i wierzchem. Procesja na św. Urbana w Kobyli [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Tradycyjnie jak co roku dziś, 27 maja, w Kobyli w gminie Kornowac odbyła się procesja ku czci świętego Urbana z błogosławieństwem pól. Święty Urban jest patronem rolników, jak mawiają patronem od gradobicia i ognia.

red.
Aktualności27 maja 202313:56

Raciborski Bieg Bez Barier. Nie wynik jest tu najważniejszy [FOTO i WIDEO]

Raciborski Bieg Bez Barier. Nie wynik jest tu najważniejszy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie zapoczątkowane przez śp. Jurka Wiśniewskiego okazuje się nadzwyczaj żywotne.

red., fot. w, Jan Ptak
Sport27 maja 202313:47

Zosia Paul i Mikołaj Miczek najlepsi podczas zawodów Umiem Pływać [FOTO i WIDEO]

Zosia Paul i Mikołaj Miczek najlepsi podczas zawodów Umiem Pływać [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Trzecią edycję pływackiej imprezy, organizowanej przez ratusz, SP 15 oraz MKS SMS Victoria Racibórz, można było śledzić dziś, 27.05., w H2Ostróg.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności28 maja 202316:57

Nowy basen w Tworkowie z lotu ptaka [FOTO]

Nowy basen w Tworkowie z lotu ptaka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
fot. Michał Staniczek
Reklama
Aktualności27 maja 202313:30

Kornowac - gmina na rowerowe rajzy i miejsce do kąpieli słonecznych [FOTO i WIDEO]

Kornowac - gmina na rowerowe rajzy i miejsce do kąpieli słonecznych [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Blisko stu cyklistów wzięło dziś, 27.05., udział w polsko-czeskim rajdzie po gminie Kornowac. Jednym z przystanków była wieża widokowa w Pogrzebieniu, gdzie powstanie miejsce do zażywania kąpieli słonecznych.

red.
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.