Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie10 maja 202322:25

Jak wybrać odpowiednie profile stalowe?

Jak wybrać odpowiednie profile stalowe? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Profile stalowe to nieodłączny element podczas montażu płyt gipsowo-kartonowych. To właśnie one odpowiadają za sztywność, wytrzymałość i odporność całej konstrukcji. Wybór profili stalowych, chociażby z hurtowni profili stalowych, nigdy nie powinien być przypadkowy – powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb, mieć odpowiednią grubość i parametry techniczne.

Do czego służą profile stalowe?

Montaż profili stalowych jest niezbędny podczas stawiania ścian działowych, wykonywania sufitów podwieszanych czy zabudowywania wnęk. Wybierając profile stalowe, trzeba wziąć pod uwagę, do czego mają nam służyć – czy będą montowane jako konstrukcja dla ściany działowej, element sufitu podwieszanego czy do wzmocnienia ościeżnic. W sklepach budowlanych możemy znaleźć profile, które różnią się od siebie długości, przekrojem, rodzajem blachy, a także powłokami, jakimi są wykończone.

Warto wybierać produkty, które są wykonane z doskonałej jakości materiałów, pochodzą od renomowanych i sprawdzonych producentów, a także mają dodatkowe, wzmacniające powłoki, które zwiększają trwałość ocynkowanej blachy – głównego materiału, z którego są wykonane. Oszczędzanie na jakości profili stalowych to kiepski pomysł. Szukanie najtańszych rozwiązań w przypadku prac remontowych i wykończeniowych to niemal pewna droga do kolejnego remontu w najbliższej przyszłości.

Hurtownię profili stalowych znajdziesz na: https://zukovia.pl/profile-stalowe

Zwróć uwagę na grubość profilu

Wybierając profile stalowe, należy przyjrzeć się ich rozmiarom. Jeśli chodzi o długość, najczęściej bez problemu można dopasować profile do indywidualnych potrzeb. Dostępne są bowiem w wielu wymiarach do wyboru. W przypadku, gdy potrzebujemy niestandardowej długości, zawsze bez problemu można profil przyciąć.

Bardzo ważnym parametrem jest natomiast grubość profilu, która ma bezpośredni wpływ na sztywność i stabilność całej montowanej na nim konstrukcji. Do budowania ścian działowych, sufitów podwieszanych i innych elementów wykończeniowych należy stosować profile o grubości co najmniej 0,55 mm. Zapewniają one mocny i trwały montaż. Cieńsze profile są dosyć wiotkie, mogą powodować problemu podczas wkręcania, nie pozwalają na tworzenie stabilnej konstrukcji. Na ściance działowej wykonanej na cienkich profilach na pewno pojawią się rysy, pęknięcia i odkształcenia, co może doprowadzić do całkowitego zniszczenia całej konstrukcji.

Dopasowane do rodzaju konstrukcji

Wśród profili stalowych służących do mocowania konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych możemy wyróżnić profile: UW, CW, UA oraz CD. Profile o symbolu UW są poziome, stosuje się je podczas montażu ścian działowych, a także ich przytwierdzania do podłogi oraz sufitu. Profile CW są zbliżone wyglądem i funkcjonalnością do profili UW, ale można za ich pomocą montować także suchą zabudowę wewnątrz ściany. Profile UA służą do usztywniania bardzo wysokich ścian działowych, a także do wzmacniania ościeżnic. Ostatnie, profile CD stosuje się natomiast na poddaszu. Służą do montowania sufitów podwieszanych, są też sprawdzonym rozwiązaniem, gdy potrzebne jest wzmocnienie do zamontowania ocieplenia. Warto tym samym odwiedzić hurtownie profili stalowych.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Tauron
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.