Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie21 kwietnia 202322:27

Dlaczego warto wywoływać zdjęcia?

Dlaczego warto wywoływać zdjęcia? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Aparat fotograficzny to urządzenie wynalezione w XIX wieku. Współczesne konstrukcje pozwalają na wykonywanie niezwykle szczegółowych i perfekcyjnych zdjęć. Aby móc w pełni cieszyć się z ich piękna, warto je wywołać. Papierowa fotografia ma w sobie pewną magię i pozwala przywołać wspomnienia minionych chwil. 

Porządkowanie katalogu zdjęć 

Początkowo aparaty fotograficzne były konstrukcjami analogowymi. Do wykonania kilkunastu zdjęć potrzebna była światłoczuła klisza, na której utrwalały się obrazy. Żeby móc obejrzeć wykonane fotografie, trzeba było udać się do specjalistycznej pracowni i zlecić ich wywołanie. Obecnie ogromną popularnością cieszą się aparaty cyfrowe, które umożliwiają wykonywanie setek zdjęć i ich przechowywanie w wersji elektronicznej na dyskach twardych. 

To rozwiązanie ma wiele zalet, ale i jedną podstawową wadę. Najbardziej wartościowe i cenne fotografie mieszają się z tymi nieistotnymi i nieudanymi. Katalog szybko zostaje zaśmiecony kolejnymi dodawanymi fotkami. Najlepszy sposób na pozbycie się bałaganu to wywołanie najcenniejszych zdjęć i umieszczenie ich w albumie. Osoby, które chcą mieć w swych albumach piękne fotografie, powinny zainteresować się odbitkami zdjęć online. Zamówienia można składać przez Internet, a gotowe fotografie zostaną dostarczone pod wskazany adres. 

Magia papierowych zdjęć 

Niemal każdy, kto ogląda zdjęcia w formie papierowej, przyznaje, że takie fotografie mają w sobie pewien urok. Z czego to wynika? Głównie z tego, że człowiek odbiera świat za pomocą różnych zmysłów. Patrząc na cyfrowe odbitki wyświetlane na ekranie smartfona, komputera czy telewizora, korzysta się wyłącznie ze zmysłu wzroku. Podczas przeglądania papierowych zdjęć aktywują się zmysły wzroku, dotyku, a nawet węchu. Specyficzna faktura i zapach papieru fotograficznego sprawiają, że mózg odbiera znacznie więcej bodźców, co wzbudza emocje i pozwala przywrócić wspomnienia. Dzięki temu osoby oglądające papierowe fotografie odczuwają znacznie więcej niż podczas korzystania z wersji elektronicznej. 

Trwałość, baza dla kolaży i albumów

Wielu osobom wydaje się, że fotografie w wersji elektronicznej są trwalsze od tych papierowych. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne nośniki zdjęć, takie jak płyty CD, DVD czy też pendrive są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Zdarza się, że zapisanych na dyskach plików nie da się odczytać i zostają bezpowrotnie utracone. Zdjęcia warto wywoływać także po to, by móc się nimi chwalić rodzinie i znajomym. Największą uwagę przykuwają własnoręcznie wykonane artystyczne kolaże i albumy. Papierowe odbitki stanowią również znakomitą bazę dla domowych ozdób. Można je umieszczać w tradycyjnych ramkach i antyramach bądź wieszać na sznurkach. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 lipca 202421:08

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO]

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
59
Racibórz:

Zapadlisko odsłoniło piwnice dawnych kamienic. Zostało zabezpieczone przez Wodociągi Raciborskie. Teren ten był do 1945 r. gęsto zabudowany. Nie wiadomo do końca, co kryje się pod płytkami chodnikowymi pamiętającymi jeszcze czasy PRL-u.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202414:53

Strażacy wezwani do palącego się znicza

Strażacy wezwani do palącego się znicza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. OSP Nędza
Aktualności24 lipca 202412:29

Wystawa plenerowa Zapomniany cmentarz w Raciborzu

Wystawa plenerowa Zapomniany cmentarz w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Muzeum w Raciborzu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej pt. "Zapomniany cmentarz". Wydarzenie będzie miało miejsce na raciborskim Rynku w środę 07.08.2024 o godzinie 15:00.

Muzeum w Raciborzu
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202408:39

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

19 lipca na Zamku Piastowskim odbyło się kolejne nocne zwiedzanie, które tym razem uświetnił swoją obecnością Witold Szczygieł, dzwonnik z Wawelu. Gość opowiadał o fascynującej pracy wawelskich dzwonników.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.