Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie21 kwietnia 202322:27

Dlaczego warto wywoływać zdjęcia?

Dlaczego warto wywoływać zdjęcia? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Aparat fotograficzny to urządzenie wynalezione w XIX wieku. Współczesne konstrukcje pozwalają na wykonywanie niezwykle szczegółowych i perfekcyjnych zdjęć. Aby móc w pełni cieszyć się z ich piękna, warto je wywołać. Papierowa fotografia ma w sobie pewną magię i pozwala przywołać wspomnienia minionych chwil. 

Porządkowanie katalogu zdjęć 

Początkowo aparaty fotograficzne były konstrukcjami analogowymi. Do wykonania kilkunastu zdjęć potrzebna była światłoczuła klisza, na której utrwalały się obrazy. Żeby móc obejrzeć wykonane fotografie, trzeba było udać się do specjalistycznej pracowni i zlecić ich wywołanie. Obecnie ogromną popularnością cieszą się aparaty cyfrowe, które umożliwiają wykonywanie setek zdjęć i ich przechowywanie w wersji elektronicznej na dyskach twardych. 

To rozwiązanie ma wiele zalet, ale i jedną podstawową wadę. Najbardziej wartościowe i cenne fotografie mieszają się z tymi nieistotnymi i nieudanymi. Katalog szybko zostaje zaśmiecony kolejnymi dodawanymi fotkami. Najlepszy sposób na pozbycie się bałaganu to wywołanie najcenniejszych zdjęć i umieszczenie ich w albumie. Osoby, które chcą mieć w swych albumach piękne fotografie, powinny zainteresować się odbitkami zdjęć online. Zamówienia można składać przez Internet, a gotowe fotografie zostaną dostarczone pod wskazany adres. 

Magia papierowych zdjęć 

Niemal każdy, kto ogląda zdjęcia w formie papierowej, przyznaje, że takie fotografie mają w sobie pewien urok. Z czego to wynika? Głównie z tego, że człowiek odbiera świat za pomocą różnych zmysłów. Patrząc na cyfrowe odbitki wyświetlane na ekranie smartfona, komputera czy telewizora, korzysta się wyłącznie ze zmysłu wzroku. Podczas przeglądania papierowych zdjęć aktywują się zmysły wzroku, dotyku, a nawet węchu. Specyficzna faktura i zapach papieru fotograficznego sprawiają, że mózg odbiera znacznie więcej bodźców, co wzbudza emocje i pozwala przywrócić wspomnienia. Dzięki temu osoby oglądające papierowe fotografie odczuwają znacznie więcej niż podczas korzystania z wersji elektronicznej. 

Trwałość, baza dla kolaży i albumów

Wielu osobom wydaje się, że fotografie w wersji elektronicznej są trwalsze od tych papierowych. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne nośniki zdjęć, takie jak płyty CD, DVD czy też pendrive są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Zdarza się, że zapisanych na dyskach plików nie da się odczytać i zostają bezpowrotnie utracone. Zdjęcia warto wywoływać także po to, by móc się nimi chwalić rodzinie i znajomym. Największą uwagę przykuwają własnoręcznie wykonane artystyczne kolaże i albumy. Papierowe odbitki stanowią również znakomitą bazę dla domowych ozdób. Można je umieszczać w tradycyjnych ramkach i antyramach bądź wieszać na sznurkach. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202309:06

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Racibórz 112
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202321:42

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Grali już w raciborskim Muzeum, a dziś, 1 czerwca, w ramach Dni Raciborza w ogromnych podziemnych wnętrzach filtrów powolnych z końca XIX w. To już drugie takie wydarzenie organizowane w Wodociągach Raciborskich. Wybrzmiała klasyka w elektronicznym ujęciu.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.