Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie19 kwietnia 202318:24

Czym jest skin cycling?

Czym jest skin cycling? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

TikTok to prawdziwa wylęgarnia nowych trendów, szczególnie tych z zakresu dermatologii i sposobów na dbanie o wygląd. Większość z nich zakłada skomplikowane rutyny składające się z 12 kroków i wymagające wielu kosmetyków. Wiele z takich sposobów może odnieść odwrotny skutek i pogorszyć stan naszej cery. Dlatego teraz TikTokerzy polecają skin cycling – na czym polega ten nowy trend?

Co kryje się za nazwą skin cycling?

Skin cycling to sposób pielęgnacji skóry, który opiera się na 4-dniowych cyklach. Dzięki nim nasza cera ma szansę odpocząć od intensywnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Chociaż jest to stosunkowo świeży trend, to koncepcja pewnych cyklów w pielęgnacji nie jest żadną nowością. Wiele kosmetyków służących do pielęgnacji skóry, takich jak środki złuszczające czy retinoidy, mogą działać uczulająco i powodować podrażnienie skóry. Dlatego właśnie stosowanie ich na co dzień nie będzie najlepszych pomysłem.

Podczas gdy nowe metody pielęgnacji cery są coraz bardziej skomplikowane i zalecają stosowanie 10 różnych kosmetyków, skin cycling maksymalnie upraszcza pielęgnację. Wprowadzając cykliczny system, dajesz skórze czas na odpoczynek i regenerację. Dzięki temu zapobiegasz stanom zapalnym, ale też stopniowo zwiększasz tolerancję skóry na różne kosmetyki.

Co na to dermatolodzy?

Dermatolodzy pozytywnie oceniają ten sposób pielęgnacji skóry. Zazwyczaj często ostrzegają przed trendami z TikToka, które są zbyt agresywne dla naszej skóry albo niepotrzebnie skomplikowane. Skin cycling ma jednak pozytywne opinie. Oczywiście nie oznacza to, że jest to metoda dla każdego – musimy obserwować reakcję naszej skóry na ten sposób.

Jak dbać o skórę podczas 4-dniowej rutyny?

Czterodniowy harmonogram zakłada stosowanie każdego dnia kosmetyków, które mają inne działanie.

Dzień 1 – Peeling

W pierwszym dniu cyklu powinniśmy zrobić peeling. Warto używać delikatnego środka złuszczającego, który nie podrażni naszej skóry. Najlepiej szukać kosmetyków zawierających kwas salicylowy, glikolowy albo mlekowy. Szczególnie kwas salicylowy jest zalecany dla osób ze skórą trądzikową. Dobry peeling może pomóc nam odblokować pory, usunąć martwe komórki naskórka i głęboko oczyścić cerę.

Dzięki skin cycling mamy pewność, że nie będziemy robić peelingu za często, co jest obecnie grzechem wielu osób dbających o cerę – częściej w tym przypadku nie znaczy wcale lepiej.

Dzień 2 – Retinoid

Retinoidy to grupa substancji, które pochodzą od witaminy A. Chociaż dopiero niedawno dowiedzieliśmy się o ich pozytywnym działaniu na cerę, teraz wiele osób nie wyobraża sobie bez nich pielęgnacji. Retinoidy pomagają w leczeniu trądziku, rozjaśniają przebarwienia, leczą choroby skóry jak łuszczyca i niwelują oznaki starzenia.

Retinol (jeden z retinoidów) to substancja, która bardzo dobrze działa na naszą skórę, ponieważ jednak ma silne działanie, nie można stosować go zbyt wiele, ani zbyt często. Stosowany zbyt często, retinol może powodować przesuszenie skóry. Dlatego wśród retinoidów najlepiej jest szukać kosmetyków, które zawierają także witaminę C i ceramidy. Nie tylko zapewnią one skórze nawilżenie, ale pomogą ją również rozjaśnić. Kosmetyki z tą substancją są dostępne zarówno w drogeriach typu Rossmann, jak i popularnych dyskontach – najnowsze gazetki promocyjne często mają na nie promocje. Dostępne są również retinoidy na receptę.

Dni 3-4- Regeneracja

2 ostatnie dni powinniśmy przeznaczyć na regenerację skóry, która przede wszystkim powinna polegać na nawilżeniu. Warto szukać kosmetyków, które nie tylko nawilżają, ale również poprawiają kondycję bariery skórnej.

A co zresztą kosmetyków?

Peeling, nawilżenie i retinoidy to oczywiście nie wszystko. Co z kremami na dzień, na noc, kremem pod oczy, filtrem SPF? Najlepiej jeśli skin cycling potraktujemy jako pielęgnację na noc, a rano będziemy trzymać się swojej stałej rutyny. Oznacza to, że możemy stosować nasz krem na dzień, serum z witaminą C i oczywiście koniecznie nałożyć SPF.

Skin cycling – o czym warto pamiętać?

Pamiętajmy, że skin cycling warto stosować, aby zmaksymalizować korzyści, które dają nam składniki aktywne zawarte w kosmetykach, równocześnie minimalizując potencjalne podrażnienie skóry. Dlatego warto obserwować reakcje naszej skóry na poszczególne etapy: może peeling co 4 dni to za dużo? Może stosujemy za silny retinol? Chociaż skin cycling jest metodą zalecaną przez dermatologów, to każda cera jest inna, dlatego sami musimy obserwować czy ta metoda nam służy. Możliwe też, że nasza cera dopiero z czasem przyzwyczai się do nowego sposobu pielęgnacji, a więc nie poddawajmy się po pierwszym czy drugim cyklu.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 czerwca 202314:41

Raciborski bazarek rzeczy używanych [FOTO i WIDEO]

Raciborski bazarek rzeczy używanych [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To pierwsza edycja imprezy, której organizatorka - Joanna Turkiewicz - ma nadzieję, że wrośnie na stałe w raciborski kalendarz.

red.
Aktualności3 czerwca 202314:21

Pietrowicka OSP świętuje 140-lecie [FOTO i WIDEO]

Pietrowicka OSP świętuje 140-lecie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dziś przed południem w intencji strażaków odprawiono Mszę św., po której odbył się krótki apel przed tablicą poświęconą zmarłych druhom.

red.
Aktualności3 czerwca 202315:16

Szampańska zabawa seniorów ze Złotej Jesieni [FOTO i WIDEO]

Szampańska zabawa seniorów ze Złotej Jesieni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Takiej imprezy już dawno przy ul. Grzonki nie było. Powód ważny. 40-lecie Domu Pomocy Społecznej Złota Jesień. Co tu dużo pisać. Zerknijcie na zdjęcia i wideo.

red., fot. w, Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności4 czerwca 202308:39

Muzyczny FUN NAD ODRĄ do samego rana [FOTO i WIDEO]

Muzyczny FUN NAD ODRĄ do samego rana [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. mw, M. Kościelniak
Aktualności3 czerwca 202320:58

Strażacy z Sudoła zdobyli Puchar Prezydenta Raciborza [FOTO i WIDEO]

Strażacy z Sudoła zdobyli Puchar Prezydenta Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Ekipa OSP Sudół nie miał dziś, 03.06., sobie równych w zawodach sportowo-pożarniczych w Raciborzu Brzeziu. Była najlepsza po sztafecie i bojówce. MDP zdominowały Markowice.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Sport4 czerwca 202319:34

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Weekend pełen piłkarskich emocji za nami. Jedni już teraz mogą cieszyć się z tytułów mistrzowskich, inni jeszcze walczą. Znani są już także spadkowicze do niższych lig. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności4 czerwca 202322:03

Nadodrzański finał Dni Raciborza [FOTO]

Nadodrzański finał Dni Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. M. Kościelniak
Aktualności4 czerwca 202316:30

Tłumy na Dniu Dziecka w klubie jeździeckim Aquabrax [FOTO i WIDEO]

Tłumy na Dniu Dziecka w klubie jeździeckim Aquabrax [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Jazda konna i zawody hobby horse cieszą się coraz większą popularnością wśród najmłodszych. Nic więc dziwnego, że Klub Jeździecki Aqua Brax w Szymocicach przeżywał dziś oblężenie.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności3 czerwca 202307:49

Tęcza z Medalem Honorowym Miasta Raciborza

Tęcza z Medalem Honorowym Miasta Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Tęcza
Reklama
Aktualności3 czerwca 202322:33

Kolorowy piknik dzieciaków Kasprowicza [FOTO]

Kolorowy piknik dzieciaków Kasprowicza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Sport3 czerwca 202314:59

Międzynarodowe święto zapaśnicze w ZSOMS [FOTO i WIDEO]

Międzynarodowe święto zapaśnicze w ZSOMS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Aktualności4 czerwca 202311:41

Racibórz TROPHY - mocno obsadzony turniej przy Zamkowej [FOTO]

Racibórz TROPHY - mocno obsadzony turniej przy Zamkowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś, 04.06., drugi dzień międzynarodowych piłkarskich zmagań przy Zamkowej.

red.
Reklama
Sport3 czerwca 202321:49

Krzyżanowice litościwe dla Czernicy [FOTO]

Krzyżanowice litościwe dla Czernicy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Trzydzieści siedem punktów i jedenaście miejsc, taka przepaść dzieliła zespoły Krzyżanowic i Zameczku Czernica, które zmierzyły się w sobotnie popołudnie na boisku przy Dworcowej.

(greh)
Sport3 czerwca 202314:31

Dwudniowe piłkarskie zmagania przy Zamkowej [FOTO i WIDEO]

Dwudniowe piłkarskie zmagania przy Zamkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Racibórz Trophy - pierwszą edycję turnieju piłkarskiego z udziałem drużyn polskich i czeskich zorganizowano na stadionie OSiR-u.

red.
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.