Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie21 marca 202319:48

Akcje o największym potencjale na zysk

Akcje o największym potencjale na zysk - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Czym jest inwestowanie we wzrost? Czy to dobra strategia handlowa?

 

Jeżeli chodzi o inwestowanie, trudno jest zdecydować, w jaki sposób wybrać najlepsze akcje. Niektóre z nich mogą szybko przynieść znaczące zyski, inne doprowadzić do sporych strat.

Dla większości inwestorów, odpowiedzialnym sposobem kupowania akcji jest szukanie sprawdzonych spółek, które mają na swoim koncie sukces. Wyniki z przeszłości nigdy nie są wyznacznikiem przyszłych zwrotów, ale logiczne jest, że niektóre spółki podążające za wielkimi trendami mogą odnotować kolejny wzrost.

Zanim jednak przejdziemy do listy najlepszych akcji, warto omówić kilka podstawowych kwestii dotyczących inwestowania we wzrost.

Czym jest inwestowanie we wzrost?

Inwestowanie we wzrost to strategia, w której inwestor poszukuje firm, od których oczekuje się, że będą rozwijać swoją działalność w ponadprzeciętnym tempie. Można to porównać do całego rynku, jak również do konkretnych grup branżowych.

Niektóre sektory, takie jak technologia czy technologia medyczna (przeanalizuj gme kurs), są naturalnie przystosowane do wzrostu, podczas gdy inne, takie jak akcje użyteczności publicznej, nie są.

Akcje wzrostowe generalnie wiążą się z nieco większym ryzykiem. W końcu, co się stanie, jeśli kolejny duży produkt tej spółki software'owej upadnie, lub młodszy startup z Doliny Krzemowej opracuje nowy i unikalny model biznesowy, który zmieni zasady gry? W przypadku tych samych akcji lokalnych przedsiębiorstw użyteczności publicznej nie ma dużego ryzyka związanego z konkurencją.

Poniższe akcje spółki mają udokumentowane osiągnięcia w zakresie niedawnego wzrostu, a także modele biznesowe. Wydaje się mało prawdopodobne, aby w nadchodzących latach uległy poważnym zakłóceniom.

Te 5 akcji wyróżnia się na tle innych (nie jest to równoznaczne z gwarancją zysku);

  • Apple Inc (ticker: AAPL)
  • Exact Sciences Corp. (EXAS)
  • MercadoLibre Inc. (MELI)
  • Salesforce Inc (CRM)
  • Visa Inc (V)

Apple Inc (AAPL)

Firma jest obecnie wyceniana na 2,4 biliona dolarów, więc niektórym trudno jest sobie wyobrazić, że może nadal rosnąć. Gigant technologiczny stał się pierwszą amerykańską akcją o wartości 1 biliona dolarów jeszcze w sierpniu 2018 r., a szczyt 2 bilionów dolarów w wycenie osiągnął mniej więcej dwa lata później. Sprawy zwolniły dzięki zmienności w ostatnim roku. Nie ma jednak wątpliwości, że Apple ma to, czego potrzeba, aby zdominować technologię konsumencką przez wiele lat.

Exact Sciences Corporation (EXAS)

Firma Exact Sciences zajmująca się diagnostyką medyczną jest doskonałym przykładem akcji o długoterminowym wzroście, ponieważ ma innowacyjne podejście do zaspokojenia poważnej i trwałej potrzeby w sektorze medycznym.

EXAS oferuje minimalnie inwazyjne badania przesiewowe i diagnostyczne na raka, które są istotną częścią medycyny prewencyjnej. Prawie każdy jest potencjalnym klientem takiej usługi, co tworzy ogromny rynek docelowy. Firma regularnie odnotowuje wzrost zysków i sprzedaży, a dzięki zmianom demograficznym w USA w kierunku ogólnie starszej populacji, można bezpiecznie założyć, że w najbliższych latach popyt będzie rósł.

MercadoLibre Inc (MELI)

MercadoLibre jest często nazywany Amazonem Ameryki Łacińskiej. Nie bez powodu, ponieważ spółka prowadzi internetowy rynek konsumencki, który dominuje w najbardziej zaludnionych i lukratywnych regionach tego obszaru, w tym w kwitnących centrach miast w Brazylii i Argentynie.

Dzięki szybkiej ekspansji, Wall Street spodziewa się około 25% wzrostu przychodów w roku fiskalnym 2023 i kolejnych około 25% w roku fiskalnym 2024.

Salesforce Inc (CRM)

Salesforce ticker CRM to skrót od "customer relationship management". Jest to podejście dla nowoczesnych marketerów i sprzedawców, oferujące wymierne sposoby sprawdzania perspektyw i ostatecznego zamknięcia transakcji. Salesforce jest złotym standardem w tej branży, posiadając około 23% udziału w rynku, podczas gdy jego najbliżsi konkurenci, tacy jak Microsoft Corp. (MSFT), SAP SE (SAP) i Oracle Corp. (ORCL), pozostają w tyle, osiągając jedynie od 5% do 6%.

Taka dominacja oznacza, że Salesforce jest zazwyczaj produktem dla nowych uczestników rynku, a ciągłe udoskonalanie cen i oferty produktowej oznacza, że klienci mają większy potencjał przychodów. Wydaje się mało prawdopodobne, aby jakakolwiek firma mogła w najbliższym czasie zakłócić ten dochodowy i rozwijający się biznes.

investi

Visa Inc (V)

Visa, potęga w dziedzinie płatności warta 450 miliardów dolarów, ma godną pozazdroszczenia historię rozwoju. Analitycy oczekują dwucyfrowego wzrostu sprzedaży w latach 2023 i 2024.

Sukces Visy nie jest wielką tajemnicą, ponieważ jest ona jednym z liderów transakcji "bezgotówkowych".

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202309:44

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA]

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
29
red., fot. arch. portalu, UM, pixabay/Fz
Reklama
Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. KP PSP Racibórz
Aktualności1 czerwca 202308:56

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
34
fot. oficjalny profil D. Wacławczyka, wiceprezydenta Raciborza, arch. redakcji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie31 maja 202311:52

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO]

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już po raz drugi we współpracy z magistratem Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu zorganizowała Dzień Przedsiębiorczości. W wydarzeniu wzięli udział zarówno studenci jak i uczniowie raciborskich szkół średnich.

red.
Reklama
Aktualności1 czerwca 202308:14

Festyn rodzinny i turniej piłkarski. Moc atrakcji w Nędzy

Festyn rodzinny i turniej piłkarski. Moc atrakcji w Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. arch. portalu
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności1 czerwca 202321:42

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

Grali już w raciborskim Muzeum, a dziś, 1 czerwca, w ramach Dni Raciborza w ogromnych podziemnych wnętrzach filtrów powolnych z końca XIX w. To już drugie takie wydarzenie organizowane w Wodociągach Raciborskich. Wybrzmiała klasyka w elektronicznym ujęciu.

Jan Ptak
Reklama
Aktualności31 maja 202318:04

Piłkarska akcja czytelnicza w Markowicach

Piłkarska akcja czytelnicza w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.