Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie21 marca 202319:48

Akcje o największym potencjale na zysk

Akcje o największym potencjale na zysk - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Czym jest inwestowanie we wzrost? Czy to dobra strategia handlowa?

 

Jeżeli chodzi o inwestowanie, trudno jest zdecydować, w jaki sposób wybrać najlepsze akcje. Niektóre z nich mogą szybko przynieść znaczące zyski, inne doprowadzić do sporych strat.

Dla większości inwestorów, odpowiedzialnym sposobem kupowania akcji jest szukanie sprawdzonych spółek, które mają na swoim koncie sukces. Wyniki z przeszłości nigdy nie są wyznacznikiem przyszłych zwrotów, ale logiczne jest, że niektóre spółki podążające za wielkimi trendami mogą odnotować kolejny wzrost.

Zanim jednak przejdziemy do listy najlepszych akcji, warto omówić kilka podstawowych kwestii dotyczących inwestowania we wzrost.

Czym jest inwestowanie we wzrost?

Inwestowanie we wzrost to strategia, w której inwestor poszukuje firm, od których oczekuje się, że będą rozwijać swoją działalność w ponadprzeciętnym tempie. Można to porównać do całego rynku, jak również do konkretnych grup branżowych.

Niektóre sektory, takie jak technologia czy technologia medyczna (przeanalizuj gme kurs), są naturalnie przystosowane do wzrostu, podczas gdy inne, takie jak akcje użyteczności publicznej, nie są.

Akcje wzrostowe generalnie wiążą się z nieco większym ryzykiem. W końcu, co się stanie, jeśli kolejny duży produkt tej spółki software'owej upadnie, lub młodszy startup z Doliny Krzemowej opracuje nowy i unikalny model biznesowy, który zmieni zasady gry? W przypadku tych samych akcji lokalnych przedsiębiorstw użyteczności publicznej nie ma dużego ryzyka związanego z konkurencją.

Poniższe akcje spółki mają udokumentowane osiągnięcia w zakresie niedawnego wzrostu, a także modele biznesowe. Wydaje się mało prawdopodobne, aby w nadchodzących latach uległy poważnym zakłóceniom.

Te 5 akcji wyróżnia się na tle innych (nie jest to równoznaczne z gwarancją zysku);

  • Apple Inc (ticker: AAPL)
  • Exact Sciences Corp. (EXAS)
  • MercadoLibre Inc. (MELI)
  • Salesforce Inc (CRM)
  • Visa Inc (V)

Apple Inc (AAPL)

Firma jest obecnie wyceniana na 2,4 biliona dolarów, więc niektórym trudno jest sobie wyobrazić, że może nadal rosnąć. Gigant technologiczny stał się pierwszą amerykańską akcją o wartości 1 biliona dolarów jeszcze w sierpniu 2018 r., a szczyt 2 bilionów dolarów w wycenie osiągnął mniej więcej dwa lata później. Sprawy zwolniły dzięki zmienności w ostatnim roku. Nie ma jednak wątpliwości, że Apple ma to, czego potrzeba, aby zdominować technologię konsumencką przez wiele lat.

Exact Sciences Corporation (EXAS)

Firma Exact Sciences zajmująca się diagnostyką medyczną jest doskonałym przykładem akcji o długoterminowym wzroście, ponieważ ma innowacyjne podejście do zaspokojenia poważnej i trwałej potrzeby w sektorze medycznym.

EXAS oferuje minimalnie inwazyjne badania przesiewowe i diagnostyczne na raka, które są istotną częścią medycyny prewencyjnej. Prawie każdy jest potencjalnym klientem takiej usługi, co tworzy ogromny rynek docelowy. Firma regularnie odnotowuje wzrost zysków i sprzedaży, a dzięki zmianom demograficznym w USA w kierunku ogólnie starszej populacji, można bezpiecznie założyć, że w najbliższych latach popyt będzie rósł.

MercadoLibre Inc (MELI)

MercadoLibre jest często nazywany Amazonem Ameryki Łacińskiej. Nie bez powodu, ponieważ spółka prowadzi internetowy rynek konsumencki, który dominuje w najbardziej zaludnionych i lukratywnych regionach tego obszaru, w tym w kwitnących centrach miast w Brazylii i Argentynie.

Dzięki szybkiej ekspansji, Wall Street spodziewa się około 25% wzrostu przychodów w roku fiskalnym 2023 i kolejnych około 25% w roku fiskalnym 2024.

Salesforce Inc (CRM)

Salesforce ticker CRM to skrót od "customer relationship management". Jest to podejście dla nowoczesnych marketerów i sprzedawców, oferujące wymierne sposoby sprawdzania perspektyw i ostatecznego zamknięcia transakcji. Salesforce jest złotym standardem w tej branży, posiadając około 23% udziału w rynku, podczas gdy jego najbliżsi konkurenci, tacy jak Microsoft Corp. (MSFT), SAP SE (SAP) i Oracle Corp. (ORCL), pozostają w tyle, osiągając jedynie od 5% do 6%.

Taka dominacja oznacza, że Salesforce jest zazwyczaj produktem dla nowych uczestników rynku, a ciągłe udoskonalanie cen i oferty produktowej oznacza, że klienci mają większy potencjał przychodów. Wydaje się mało prawdopodobne, aby jakakolwiek firma mogła w najbliższym czasie zakłócić ten dochodowy i rozwijający się biznes.

investi

Visa Inc (V)

Visa, potęga w dziedzinie płatności warta 450 miliardów dolarów, ma godną pozazdroszczenia historię rozwoju. Analitycy oczekują dwucyfrowego wzrostu sprzedaży w latach 2023 i 2024.

Sukces Visy nie jest wielką tajemnicą, ponieważ jest ona jednym z liderów transakcji "bezgotówkowych".

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 czerwca 202418:27

Tak w Raciborzu zagrzewali biało-czerwonych do boju [FOTO i WIDEO]

Tak w Raciborzu zagrzewali biało-czerwonych do boju [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dobra gra, niekorzystny wynik - tak można podsumować debiut biało-czerwonych w UEFA Euro 2024. Liczne grono kibiców zebrało się na zamku.

red.
Reklama
Sport15 czerwca 202421:57

Dziesięć do zera, Unia Racibórz żegna outsidera [FOTO]

Dziesięć do zera, Unia Racibórz żegna outsidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Kibice, którzy postanowili obejrzeć sobotnie spotkanie klasy okręgowej pomiędzy Unią Racibórz a Startem Mszana, nie mogli narzekać na brak goli. Padło ich aż dziesięć, wszystkie dla raciborzan. Rozegrano jednak tylko jedną połowę. Na drugą część meczu goście z Mszany już nie wyszli. Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy dla uczczenia pamięci śp. Marcina Mizi, byłego gracza Unii, który padł ofiarą brutalnej napaści w Sosnowcu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja16 czerwca 202400:21

Fenomenalna gala raciborskiej SKAZY [FOTO i WIDEO]

Fenomenalna gala raciborskiej SKAZY [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

Trzynastka okazała się szczęśliwa dla Zespołu Tanecznego Skaza, szczególnie w obszarze modern, jazz i teatr tańca. W niedzielę, 16.06., druga okazja, by obejrzeć wszystkie układy.

Jan Ptak
Aktualności16 czerwca 202418:02

Krzanowice wywożą trzy puchary z Bojanowa. Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Krzanowice wywożą trzy puchary z Bojanowa. Gminne zawody sportowo-pożarnicze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Zapowiada się ciekawa rywalizacja na jesiennych zawodach powiatowych. Krzanowice I miały dziś w sztafecie 57 a w bojówce 39 sekund, notując bardzo dobry łączny wynik 96, co stawia ich w gronie faworytów, obok Roszkowa i Samborowic, które wygrały swoje zawody gminne. W Bojanowie Krzanowice wygrały też wśród kobiet i CTIF chłopców.

fot. Nina Perek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Biznes17 czerwca 202407:23

Rafamet ma nowego prezesa

Rafamet ma nowego prezesa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Piekary Śląskie
Aktualności16 czerwca 202422:07

W okrąglaku jak w Meksyku. Potomkowie Azteków w parafii NSPJ [FOTO i WIDEO]

W okrąglaku jak w Meksyku. Potomkowie Azteków w parafii NSPJ [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raz w roku kościół pw. NSPJ wypełnia folklor różnych krajów świata. Na niedzielnej Mszy św. goszczą zespoły raciborskiego festiwalu Śląsk Kraina Wielu Kultur. Nie inaczej było dziś, 16.06.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności15 czerwca 202421:08

OSP Pogrzebień najlepsza w zawodach gminnych w Kobyli

OSP Pogrzebień najlepsza w zawodach gminnych w Kobyli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. w, M. Niewrzoł
Reklama
Sport16 czerwca 202419:00

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Większość piłkarskich lig zakończyło już sezon 2023/2024. W weekend rozegrano ostatnie mecze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności16 czerwca 202423:42

Bojanów na bis! Zawody sportowo-pożarnicze gminy Krzanowice [FOTO]

Bojanów na bis! Zawody sportowo-pożarnicze gminy Krzanowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Rywalizacja, ale i rodzinny, strażacki piknik zorganizowano dziś, 16.06., na boisku w Bojanowie. Mundur strażacki ubrało kilka pokoleń mieszkańców gminy.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Nasz Racibórz 24.05.2024
23 maja 202423:06

Nasz Racibórz 24.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.