Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie20 marca 202311:09

Worki foliowe przemysłowe - wykorzystanie w różnych branżach

Worki foliowe przemysłowe - wykorzystanie w różnych branżach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Worki z tworzyw sztucznych od lat ułatwiają ludziom pracę w rozmaitych dziedzinach życia. Przemysł to jedna z gałęzi gospodarki, gdzie duże worki foliowe przemysłowe stanowią jedno z podstawowych narzędzi codziennej pracy. Stosunkowo tanie, wytrzymałe i wielofunkcyjne znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach. Zastanówmy się, do czego konkretnie się przydają i gdzie napotkamy je najczęściej!

Czym są worki foliowe przemysłowe?

Zanim przejdziemy do praktycznego wykorzystania, zacznijmy od tego, czym właściwie są worki foliowe stosowane w przemyśle, z czego są zrobione, a także czym najczęściej różnią się od innych rodzajów worków z tworzyw sztucznych. Otóż worki foliowe przemysłowe najczęściej są produkowane przy użyciu polietylenu, który pozwala wytworzyć produkt praktyczny, wytrzymały i bezpieczny w użytkowaniu. W zależności od potrzeb klienta w tym celu najczęściej używa się jednego z dwóch podstawowych rodzaju folii, które różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim grubością materiału:

  • HDPE – folia o wysokiej gęstości
  • LDPE – folia o niskiej gęstości

Powstałe arkusze foliowe doskonale sprawdzają się jako opakowania. Służą przede wszystkim do zabezpieczania materiałów, doskonale nadają się do pakowania rozmaitych towarów. Sprawdzają się także do przechowywania i transportowania materiałów sypkich. Od worków stosowanych przez nas na co dzień w domowych warunkach worki foliowe przemysłowe będą różnić się przede wszystkim objętością, a najczęściej także wytrzymałością. W wielu przypadkach worki tego rodzaju mogą też występować w niestandardowych rozmiarach produkowanych na zamówienie.

worki_w_przemysle2

Przemysł a wykorzystanie worków foliowych

Worki foliowe przemysłowe są powszechnie używane w większości branż związanych z przemysłem. Ze względu na wielofunkcyjność, wytrzymałość, stosunkowo niewielki koszt produkcji i wreszcie możliwość dopasowania do potrzeb klienta na worki tego rodzaju natkniemy się w wielu miejscach, które odwiedzamy na co dzień – w każdym mniejszym i większym zakładzie przemysłowym, serwisie, punkcie sprzedaży, hurtowni itd. Poniżej omawiamy wykorzystanie worków foliowych w wybranych branżach przemysłowych.

  • Branża energetyczna: foliowe worki na opał

Jesień i zima to czas wzmożonej pracy w przypadku wszystkich firm w branży energetycznej. Pellet, ekogroszek, węgiel, brykiet drzewny, miał – te i pozostałe rodzaje opału, by zachować swoje właściwości, podczas magazynowania i transportowania muszą być chronione przed wilgocią. Grube, foliowe worki na opał sprawdzają się tutaj doskonale.

  • Przemysł samochodowy: worki na opony

Większość warsztatów samochodowych nie narzeka na brak zleceń przez cały rok. Przesilenie zimowe oraz letnie to jednak te momenty w roku, kiedy pracownicy serwisów samochodowych mają pełne ręce roboty – głównie ze względu na wymianę opon. Duże, przemysłowe worki foliowe na opony świetnie sprawdzają się jako pokrowiec na opony, które oddajemy do przechowania lub chowamy do garażu na kolejnych kilka miesięcy.

  • Branża budowlana: worki foliowe na gruz

Przechowywanie, transport czy wywóz odpadów budowlanych to zajęcia, które trudno wyobrazić sobie bez użycia mocnych worków na gruz. Aktywności tych nie brakuje na placach budowy, podczas rozmaitych remontów i rozbiórek. Fragmenty płyt gipsowych, resztki drewna, ścinki kafelków i płytek, gruz budowlany, pył i kurz powstały podczas renowacji – dzięki solidnym workom foliowym na gruz i odpady poremontowe pozbycie się tych materiałów staje się dużo prostsze.

  • Przemysł stolarski: worki na trociny

Trociny, wióry i pył drzewny to produkt uboczny powstały przy produkcji rozmaitych wyrobów z drewna. Stosuje się go w celach grzewczych, m.in. przy produkcji pelletu, a także w ogrodnictwie. By skutecznie wykorzystać ten produkt uboczny produkcji, warto zadbać o zabezpieczenie trocin przed wilgocią. Najlepiej więc przechowywać go i transportować w foliowych workach. Te powszechnie stosuje się w zakładach stolarskich i meblarskich oraz tartakach. W tych miejscach znajdziemy nie tylko zwykłe duże worki foliowe przemysłowe, ale także specjalne worki do odciągów trocin. Produkty te są dopasowane do większości maszyn wiodących producentów, mogą także zostać zmodyfikowane na potrzebę klienta.

  • Przemysł spożywczy: worki foliowe atestowane

Kolejna branża, w której worki foliowe znajdują szerokie zastosowanie jest przemysł spożywczy. Worki produkowane w tym przypadku najczęściej z folii HDPE przeznaczone są do pakowania żywności. Muszą więc posiadać odpowiedni atest Państwowego Zakładu Higieny. Worki foliowe spożywcze to coś, z czym spotkamy się więc w marketach, sklepach wielkopowierzchniowych, cukierniach, piekarniach itd.

  • Branża ogrodnicza: worki na ziemię, piasek i kamienie

Rozmaite worki ogrodnicze znajdują szerokie zastosowanie w sklepach i centrach ogrodniczych oraz dystrybucyjnych, a także tam, gdzie materiały trafiają – w prywatnych ogródkach. Tam z kolei materiały foliowe ułatwiają transportowanie i magazynowanie ziemi, kory, piasku czy odpadów organicznych, mogą także chronić nadmiernym wiatrem oraz osłaniać uprawy przed gradem i nadmiernymi opadami.

  • Branża odpadowa: worki na odpady

Trudno nam zapewne wyobrazić sobie przechowywanie, a także wywóz odpadów komunalnych bez użycia różnego rodzaju worków na śmieci. Używamy ich powszechnie w prywatnych domach i gospodarstwach, sprawdzają się jednak również na wszystkich etapach logistycznego procesu odbierania i transportu odpadów oraz w zakładach ich przetwarzania. W tym kontekście spotkamy się zarówno z mniejszymi workami na śmieci, jak i wytrzymałymi workami foliowymi o największych pojemnościach.

Worki foliowe przemysłowe a reklama

Istotną zaletą worków foliowych jest możliwość zadrukowania ich powierzchni. Dzięki kreatywnemu wykorzystaniu tej „przestrzeni reklamowej” zarówno mniejsze, jak i te duże worki foliowe przemysłowe są niezastąpione we wspomnianych branżach nie tylko w praktycznym sensie jako wytrzymałe, odporne na zniszczenia i chroniące przed czynnikami zewnętrznymi. Kolorowe lub przezroczyste, z logotypem lub nazwą przedsiębiorstwa, zaprojektowane na życzenie klienta, stają się zauważalne w przestrzeni publicznej – działają więc również jako narzędzie reklamy. W Folmi oferujemy różnego typu, wielkości i grubości worki na zamówienie, z możliwością wykonania nadruku metodą sitodrukiem lub w technologii flekso - więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://www.folmi.pl/sklep/worki-niestandardowe.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności14 czerwca 202409:38

Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie przy Jana

Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie przy Jana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Aktualności14 czerwca 202404:47

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności14 czerwca 202409:44

Nieprzytomny mężczyzna pod Biedronką na Siwonia

Nieprzytomny mężczyzna pod Biedronką na Siwonia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu/Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 czerwca 202410:34

Rowerowa wyprawa szlakiem czterech wież

Rowerowa wyprawa szlakiem czterech wież - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu/Robert Ambroziewicz
Reklama
Aktualności13 czerwca 202420:13

Krwiodawcy z regionu docenieni za dar życia [FOTO i WIDEO]

Krwiodawcy z regionu docenieni za dar życia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

13 czerwca Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zaprosiło honorowych dawców krwi z terenu swojej działalności do siedziby raciborskiej placówki, aby podziękować im za bezcenny dar krwi ratującej życie – tak samo, jak krew, wartości nie do kupienia i nie do zastąpienia.

RCKiK
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport13 czerwca 202413:05

Łamatorzy z medalami Mistrzostw Polski

Łamatorzy z medalami Mistrzostw Polski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/Michał Musioł
Sport14 czerwca 202405:24

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Nasz Racibórz 24.05.2024
23 maja 202423:06

Nasz Racibórz 24.05.2024

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.