Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie17 marca 202320:07

Atlas ćwiczeń na mięśnie brzucha - przysiady, plank

Atlas ćwiczeń na mięśnie brzucha - przysiady, plank - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Mięśnie brzucha to jedne z najważniejszych mięśni w naszym ciele, ponieważ pełnią wiele ważnych funkcji, takich jak stabilizacja kręgosłupa, podtrzymywanie postawy ciała i ochrona narządów wewnętrznych. Aby wzmocnić te mięśnie i poprawić ich wygląd, warto skorzystać z atlasu ćwiczeń na mięśnie brzucha. W tym artykule przedstawimy 5 najskuteczniejszych tego rodzaju ćwiczeń, powiemy dla kogo są one skierowane oraz jak powinna wyglądać rozgrzewka przed treningiem i przykładowy plan na siłowni.

Od czego zacząć? Czyli jak powinna wyglądać rozgrzewka przed treningiem na mięśnie brzucha?

Rozgrzewka przed treningiem na mięśnie brzucha powinna składać się z ćwiczeń rozgrzewających dla mięśni brzucha i pleców. Przykładowe ćwiczenia rozgrzewające to unoszenie nóg w leżeniu, skręty tułowia, podpinki na łokciach i planki. Warto zadbać o to, aby rozgrzewka trwała około 10 minut, aby odpowiednio pomogła w przygotowaniu mięśni i stawów do treningu oraz zmniejsza ryzyko kontuzji.

Jakie ćwiczenia na mięśnie brzucha należą do najbardziej skutecznych?

  • Przysiady sumo - aby je wykonać, należy ustawić sztangę na stojakach na wysokości barków, a następnie stanąć pod nią, trzymając sztangę podchwytem. Następnie należy wykonać ruch zginania kolan i bioder, rozkładając nogi na boki. Należy pamiętać, że ruch powinien być płynny i kontrolowany.
  • Plank to ćwiczenie, które angażuje mięśnie brzucha, pleców i ramion. Aby wykonać popularną deskę, należy ułożyć się na podłodze, podpierając się na przedramionach i stopach. Następnie należy unieść ciało do pozycji deski, utrzymując napięcie mięśni brzucha.
  • Przysiady ze sztangą to ćwiczenie, które poza mięśniami brzucha, angażuje także mięśnie nóg oraz pośladków. Aby wykonać przysiady ze sztangą, należy ustawić sztangę na stojakach na wysokości barków, a następnie stanąć pod nią, trzymając sztangę na karku. Następnie należy wykonać ruch zgięcia kolan i bioder, opuszczając ciało w dół, aż do momentu, gdy uda będą równoległe do podłogi. Następnie należy powrócić do pozycji wyjściowej i powtórzyć ruch.
  • Unoszenie nóg w leżeniu to ćwiczenie, które angażuje mięśnie dolnej części brzucha. Aby wykonać unoszenie nóg w leżeniu, należy ułożyć się na plecach, trzymając ręce złożone pod głową. Następnie należy unosić nogi do pionowej pozycji, a następnie opuszczać je powoli do pozycji wyjściowej. Należy pamiętać, że ruch powinien być płynny i kontrolowany.
  • Skręty tułowia to ćwiczenie, które angażuje mięśnie boczne brzucha. Aby je wykonać, należy usiąść na podłodze, trzymając hantle w obu rękach. Następnie należy wykonywać ruch skrętu tułowia w prawo i lewo, unosząc jedną rękę w górę, a drugą opuszczając w dół.

Kto powinien zainteresować się tego typu treningiem? Atlas ćwiczeń na mięśnie brzucha zawiera ćwiczenia skierowane dla każdego, kto chce wzmocnić swoje mięśnie brzucha i poprawić ich wygląd. Są one szczególnie ważne dla osób, które chcą poprawić swoją postawę ciała, chronić kręgosłup i wzmocnić swoje mięśnie rdzenia. Ćwiczenia te mogą być wykonywane przez początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych sportowców.

Plan działania na siłowni - pamiętaj o podstawach

Plan działania na siłowni powinien składać się z ćwiczeń podstawowych, które pozwolą na poznanie podstawowych technik treningowych na mięśnie brzucha. Każde ćwiczenie należy wykonywać w seriach, z przerwami pomiędzy nimi, co pozwoli na odpowiedni odpoczynek między seriami i zapobiegnie kontuzjom. Na początku treningu, warto skupić się na wykonaniu 3-4 ćwiczeń, każde w 3-4 seriach. Powinno to wystarczyć dla początkujących, aby uzyskać odpowiednie efekty. Poziom trudności i czas trwania ćwiczenia powinien być stopniowo zwiększany.

Podsumowanie

Atlas ćwiczeń na mięśnie brzucha to nieocenione narzędzie dla każdego, kto chce wzmocnić swoje mięśnie brzucha i poprawić ich wygląd. W tym artykule przedstawiliśmy 5 najskuteczniejszych ćwiczeń z atlasu na mięśnie brzucha, dla kogo są one skierowane, jak powinna wyglądać rozgrzewka przed treningiem oraz plan działania na siłowni. 

Pamiętajmy, że wzmocnienie mięśni brzucha jest kluczowe dla naszego zdrowia i postawy ciała. Poprawia to nie tylko wygląd, ale również pomaga w codziennych czynnościach, takich jak chodzenie, podnoszenie ciężarów i utrzymywanie stabilności ciała. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na trening mięśni brzucha i korzystać z atlasu ćwiczeń na mięśnie brzucha, aby uzyskać najlepsze efekty.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności26 lutego 202410:30

Apel do dwóch mieszkańców Brzezia

Apel do dwóch mieszkańców Brzezia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 lutego 202411:15

Farma wiatrowa Racibórz. Pierwsze wiatraki już stoją [FOTO]

Farma wiatrowa Racibórz. Pierwsze wiatraki już stoją [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
Pietrowice Wielkie:

- Dwa pierwsze wiatraki stanęły właśnie na terenie farmy wiatrowej w Pietrowicach Wielkich, budowanej przez VSB Energie Odnawialne Polska. Kolejnych sześć jest po etapie preinstalacji. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w drugiej połowie roku i zapewniać zielony prąd dla ok. 36 tysięcy gospodarstw domowych - czytamy w przesłanej informacji prasowej.

Materiał prasowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 lutego 202416:16

Raciborski XII Bieg Twardziela na bis!

Raciborski XII Bieg Twardziela na bis! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Impreza zgromadziła dziś, 25.02., na starcie w Arboretum Bramy Morawskiej ponad sto biegaczek i biegaczy z całej Polski, a nawet Czech. W galerii zdjęcia Jana Ptaka. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności27 lutego 202412:15

Do pracy na Śląsk przyjeżdżają z całego świata, pracuje blisko 100 tys. cudzoziemców

Do pracy na Śląsk przyjeżdżają z całego świata, pracuje blisko 100 tys. cudzoziemców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Aktualności26 lutego 202409:26

Płonące śmietniki na terenie Raciborza

Płonące śmietniki na terenie Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Aktualności27 lutego 202410:54

W Krzanowicach przy oczyszczalni znaleziono niewybuch

W Krzanowicach przy oczyszczalni znaleziono niewybuch - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP KSRG Krzanowice
Aktualności26 lutego 202410:25

Ogień z instalacji elektrycznej w Rudach

Ogień z instalacji elektrycznej w Rudach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Rudy
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.