Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie24 lutego 202314:06

Zacieraczki samojezdne i prowadzone – którą zastosować?

Zacieraczki samojezdne i prowadzone – którą zastosować? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Beton to bez wątpienia materiał, który nie ma sobie równych pod względem wytrzymałości, stabilności i możliwości zastosowania. Aby jednak betonowe powierzchnie i konstrukcje były trwałe i bezpieczne, niezbędne jest prawidłowe przygotowanie mieszanki, a także jej wykończenie. Jednym z urządzeń niezbędnych do tego, by wykończyć betonowe powierzchnie, są zacieraczki do betonu. Czym są te urządzenia i jaki typ wybrać?

Czym są zacieraczki do betonu?

Zacieraczki do betonu to zaawansowane urządzenia, które pozwalają na szybkie i precyzyjne wykończenie konstrukcji i podłoża betonowego. Dzięki zacieraczkom możliwe jest estetyczne wygładzenie i ujednolicenie betonowej powierzchni, co daje rewelacyjne efekty. Zacieraczki do betonu wykorzystuje się przede wszystkim do wykańczania świeżo wylanego betonu, zanim zaschnie.

Zacieraczki do betonu można używać również w celu wtarcia w podłoże środków, które je utwardzą. Sprawdzają się również doskonale przy pracach konserwacyjnych betonowego podłoża. Te urządzenia są również niezastąpione wówczas, gdy wykonywane są prace naprawcze betonowej powierzchni.

Zacieraczka samojezdna czy prowadzona?

Rynek materiałów i urządzeń budowlanych jest dziś bardzo atrakcyjny zarówno dla klienta indywidualnego, szukającego rozwiązań na użytek prywatny, jak i dla specjalistycznych ekip budowlano-remontowych. Daje to mnóstwo możliwości wyboru urządzenia idealnie odpowiadającego potrzebom, ale z drugiej strony rodzi trudności w dokonaniu wyboru najlepszego spośród dostępnych opcji.

Nie inaczej jest w przypadku zacieraczki do betonu z Husqvarny. Te urządzenia są dostępne w różnych rozmiarach, o różnej mocy, a także o różnym przeznaczeniu. Jednym z istotnych parametrów jest to, czy zacieraczka jest prowadzona (ręczna) czy samojezdna.

W tym pierwszym przypadku, jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie, którym operuje się ręcznie. Kompaktowe wymiary, niewielka waga i stosunkowo dobra skrętność to parametry sprawiające, że takie zacieraczki doskonale nadają się do użytkowania na niewielkich powierzchniach, również w pomieszczeniach.

Z kolei zacieraczki samojezdne sterowane są z poziomu fotela i są prowadzone przez operatora maszyny. Nie wymagają więc wkładu siły fizycznej. Są to urządzenia o wiele większe i cięższe niż prowadzone, przeznaczone do szybkiego wykonania prac na sporej powierzchni.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.