Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie4 lutego 202309:59

Jak podreperować domowy budżet?

Jak podreperować domowy budżet? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Osoby zmagające się z trudnościami finansowymi mają do dyspozycji różne sposoby na podreperowanie domowego budżetu. Umiejętne zarządzanie pieniędzmi jest bardzo ważne, ponieważ koszty utrzymania stają cię coraz wyższe. Staranne planowanie wydatków przyczynia się do oszczędności, a tym samym bezpieczeństwo i daje większe poczucie pewności na przyszłość.

Regularne oszczędzanie każdego dnia

Jednym ze sposobów na podreperowanie domowego budżetu jest regularne oszczędzanie. W skali miesiąca zawsze da się odłożyć choćby minimalną kwotę, jednak wymaga to pewnej dyscypliny. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim odgórne przeznaczenie konkretnej sumy na oszczędności. Zależnie od dochodów, najlepiej ustalić sobie określoną kwotę odkładaną każdego miesiąca. Pozostałe zarobki muszą wystarczyć na pokrycie codziennych wydatków. Warto jednak uświadomić sobie, że niektóre regularnie ponoszone koszty można zmniejszyć. Wiele z nich wynika jedynie z pewnych przyzwyczajeń, dlatego zmiana nawyków powinna pozwolić na systematyczne odkładanie wyznaczonej kwoty bez nadmiernych wyrzeczeń. Wystarczy sięgać np. po tańsze produkty, zmniejszyć zużycie mediów czy ograniczyć komunikację po mieście. Dobrym rozwiązaniem jest też założenie konta oszczędnościowego, na które przelewane będą wszystkie wolne środki. Posiadanie takiego rachunku zapewnia bardziej racjonalne i świadome podejście do finansów, a także zachęca do odkładania pieniędzy.

Ograniczenie wydatków na zachcianki

Kolejnym sposobem na podreperowanie domowego budżetu jest ograniczenie zbędnych wydatków, czyli wszelkiego rodzaju zachcianek. Redukcja kosztów życia może być bardzo skuteczną formą narzucenia sobie comiesięcznej, korzystnej dyscypliny. Poszczególne wydatki najlepiej ograniczać bardzo precyzyjnie, dokładnie analizując ilość pieniędzy wydawanych na poszczególne rzeczy. Warto określić, które z wydatków są tak naprawdę potrzebne oraz bez których swobodnie można się obejść. Nie oznacza to oczywiście całkowitej rezygnacji z drobnych przyjemności. Umiejętne zarządzanie domowym budżetem opiera się nie tylko na oszczędzaniu i regulowaniu wydatków, ale też bardziej świadomym wydawaniu pieniędzy. Bardzo często okazuje się, że lepiej inwestować w zachcianki faktycznie wartościowe lub przydatne w dłuższej perspektywie czasu.

kasa

Sięgnięcie po szybką pożyczkę

Aby podreperować domowy budżet, można też sięgnąć po pożyczkę. Nie trzeba przy tym starać się o kredyt w banku, ponieważ zobowiązanie da się zaciągnąć również w firmie pozabankowej. Nawet niewielka kwota może się przyczynić do zwiększenia płynności finansowej, zwłaszcza w przypadku umiejętnego dopasowania warunków pożyczki. Ich spłatę można rozłożyć na różny okres, co zabezpiecza przed koniecznością zbyt wczesnego oddawania pieniędzy i jednocześnie chroni przed długoterminowym obciążeniem budżetu. Pożyczka od ręki może być wypłacona w gotówce i od razu po zweryfikowaniu wniosku, co odbywa się w nawet kilkanaście minut od jego złożenia. Instytucje pozabankowe nie wymagają spełniania wielu formalności, czym mocno różnią się od banków. Pożyczki od ręki online są udzielane przez internet, dlatego da się z nich skorzystać przez całą dobę. Jedynym wymaganym dokumentem jest zwykle dowód osobisty, który pozwala na potwierdzenie danych klienta. Szybka gotówka od ręki może być przeznaczona na dowolny cel. Jeżeli jednak domowy budżet jest mocno nadwyrężony, warto wykorzystać otrzymane środki do regulowania bieżących zobowiązań. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 marca 202315:58

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO]

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jak dotąd jego wyjątkowe brzmienie miało szansę usłyszeć zaledwie kilkanaście osób. To polscy ludwisarze, odlewnicy i specjaliści w zakresie akustyki i automatyki dzwonów – twórcy największego kołysanego dzwonu na świecie, noszącego nazwę Vox Patris. Premierowo, dla nieograniczonego grona słuchaczy i widzów, 55-tonowy Głos Ojca rozbrzmi w Wielkanocną Niedzielę.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Aktualności28 marca 202316:09

PTTK Racibórz zaprasza na wycieczkę do stolicy

PTTK Racibórz zaprasza na wycieczkę do stolicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. pixabay.com/Skitterphoto
Aktualności28 marca 202322:23

Spór wokół strzelnicy, dziurawe drogi i starta na amen Opawska

Spór wokół strzelnicy, dziurawe drogi i starta na amen Opawska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

Temat strzelnic – przy Łąkowej, w parku Zamkowym i na Głubczyckiej – zdominował poniedziałkowe obrady komisji budżetowej. Było też o remontach dróg i pożytkach z programu 500+.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202319:00

Na marzenia nigdy nie jest za późno

Na marzenia nigdy nie jest za późno - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

We współczesnym świecie dyscyplin sportowych jest bardzo wiele. Jedną z nich jest golf. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się on dyscypliną raczej nie dla każdego, to przy bliższym poznaniu dużo zyskuje. Przekonał się o tym pochodzący z Bolesławia, a obecnie mieszkający w Ocicach, Krzysztof Tomaszek (na zdj.), który postanowił podzielić się z nami historią tego, jak został golfistą.

(greh), fot. archiwum K. Tomaszka
Aktualności29 marca 202317:06

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
17
Powiat:

Radny powiatowy PiS nie krył żalu do starosty, że w tej kadencji nic się nie dzieje wokół drogi Brzeźnica-Ligota Książęca. - To porażka zarządu, katastrofa - podsumował, składając obszerną interpelację.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 marca 202308:50

Ruszyły wypłaty trzynastek z ZUS

Ruszyły wypłaty trzynastek z ZUS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego, fot. pixabay.com/mwitt1337
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności28 marca 202300:01

Raciborskie Muzeum ma już 95 lat

Raciborskie Muzeum ma już 95 lat - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

9 grudnia 2022 roku odbyły się w siedzibie Muzeum w Raciborzu uroczyste obchody 95-lecia istnienia tej ważnej dla miasta instytucji. W tym dniu siedzibę muzeum odwiedzili licznie przybyli goście, wśród których znaleźli się między innymi przedstawiciele władz zarówno państwowych jak i regionalnych, oraz delegacje z zaprzyjaźnionych muzeów.

materiał płatny
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.03.2023
23 marca 202320:30

Nasz Racibórz 24.03.2023

Nasz Racibórz 17.03.2023
16 marca 202320:30

Nasz Racibórz 17.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.