Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie2 lutego 202310:39

Jak wygląda leasing samochodu używanego?

Jak wygląda leasing samochodu używanego? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Żaden przedsiębiorca, zarówno ten, który dopiero otworzył swój biznes, jak i ten, który funkcjonuje na rynku od wielu lat, nie musi finansować swojej floty gotówką. Ciekawym i bardzo popularnym rozwiązaniem jest leasing samochodowy. Co więcej, w leasing możemy wziąć nie tylko nowe pojazdy, ale także samochody używane. Czy warto korzystać z tej drugiej opcji? Na czym polega leasing samochodu używanego? Ile lat może mieć samochód, który bierzemy w leasing? Odpowiadamy na te i wiele innych pytań! Sprawdź!

Leasing samochodów używanych - na czym polega?

Samo pojęcie leasingu oznacza formę finansowania, która umożliwia inwestorowi dostęp do pewnych dóbr inwestycyjnych (w tym przypadku dobrem jest używany samochód) bez konieczności zakupu. Między leasingodawcą (firma leasingowa) a leasingobiorcą (przedsiębiorca lub osoba prywatna) zawierana jest umowa, która określa prawo i sposób korzystania z leasingu oraz ustala wysokość czynszu leasingowego.

Leasingowanie pojazdu używanego wygląda tak samo, jak w przypadku gdy chcemy leasingować nowy samochód. Firmy leasingowe udostępniają pojazd przedsiębiorcy, a ten jest zobowiązany do uiszczania na rzecz leasingodawcy comiesięcznych opłat.

Leasingując używane auto, podobnie jak w przypadku nowych samochodów, po zakończeniu umowy można:

  • stać się jego właścicielem (w przypadku gdy zdecydujemy się na leasing finansowy, zgodnie z którym przechodzi na nas m.in. obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych), 
  • wykupić je (gdy decydujemy się na leasing operacyjny),
  • wybrać kolejny, nowy lub używany model.

Jeżeli zdecydujemy się na auta używane, musimy pamiętać, że maksymalny wiek samochodu, który możemy wziąć w leasing, wynosi najczęściej od 3 do 6 lat. Wiele zależy jednak również od firmy leasingowej, z którą chcemy podjąć współpracę. Co więcej, jeżeli decydujemy się na starszy model, to umowy leasingu trwają wówczas krócej, niż w przypadku leasingowania nowego samochodu.

Leasing auta używanego - wady i zalety

Chcąc leasingować samochód używany, w celu zapewnienia maksymalnej wygody, leasingodawca najczęściej proponuje nam wybór jednego z kilku pakietów, jakie posiada w ofercie. Opcje te zazwyczaj zawierają koordynację likwidacji szkód, wymianę i przechowywanie opon, pełną usługę serwisowania oraz samochód zastępczy, w przypadku, gdy pojazd ulegnie jakiejkolwiek awarii. Dzięki temu nie musimy tracić czasu na zajmowanie się samochodem. 

Przed leasingiem, klient może również dokonać przeglądu technicznego pojazdu w niezależnym np. autoryzowanym serwisie. Auta od sprawdzonej firmy leasingowej to pojazdy regularnie serwisowane, posiadające swoje udokumentowane źródło i historię.

Decydując się na konkretny samochód, pamiętajmy również, że z leasingu mogą korzystać nie tylko firmy, ale i osoby prywatne.

Co więcej, pojazd używany może być korzystnym rozwiązaniem pod względem jego wartości rynkowej w porównaniu do jego klasy i wyposażenia. Jeżeli zdecydujemy się na samochód używany klasy wyższej, który jest w podobnej cenie, co nowy pojazd klasy średniej, możemy w efekcie dostać nieco starsze, jednak znacznie lepiej wyposażone auto.

kobietastojacaprzysamochodzie

Zdarza się, że samochody poleasingowe, które ponownie są oferowane w leasing, szybko zostały zwrócone do leasingodawcy z uwagi np. na brak wywiązywania się z umowy i nieuiszczanie przez poprzedniego leasingobiorcę opłat z tytułu przedmiotu leasingu.

Ponadto samochody używane trafiające do ponownego leasingu, to również pojazdy klasy wyższej, o znacznie lepszej wersji wyposażenia, którymi poruszała się kadra najwyższego szczebla w firmie. Takie modele zazwyczaj są w bardzo dobrym stanie technicznym, chociażby z uwagi na to, że osoby, które je użytkowały, nie przemierzały nimi długich, eksploatujących samochód tras po mieście.

Wadą leasingu samochodu używanego jest m.in. to, że nie wszystkie firmy leasingowe oferują leasing samochodów używanych. Co więcej, często wiele firm ma ograniczenia dotyczące wieku leasingowego samochodów, a większość z nich leasinguje pojazdy, które mają maksymalnie od 4 do 6 lat, przy czym, im starsze auto, tym umowa leasingowa zawierana jest na krótszy okres.

Używany samochód a leasing - to musisz wiedzieć!

Jeżeli wybraliśmy już firmę leasingową, najczęściej w następnym kroku należy złożyć wniosek leasingowy i zorientować się, jakie dokumenty będą wymagane do podjęcia leasingu. W celu poprawy wygody użytkowników leasingu, wiele firm stosuje formę uproszczoną, co oznacza, że wymagają od klientów jedynie dowodu osobistego i dokumentów rejestrowych. To również duże uproszczenie dla osób, które dopiero założyły swoją działalność.

Warto wiedzieć również, iż firmy leasingowe przed podpisaniem umowy często sprawdzają wiarygodność osoby lub przedsiębiorstwa, które ubiega się o leasing. Przed spotkaniem powinniśmy przygotować swoją deklarację podatkową oraz inne dokumenty finansowe, które upewnią leasingodawcę w tym, iż jesteśmy wiarygodnymi klientami.

Z punktu widzenia leasingu, najlepszą opcją jest znalezienie pojazdu używanego, który zostanie nam sprzedany na pełną fakturę VAT. Możliwa jest również faktura VAT marża, jednak tylko niektóre firmy zajmują się realizacją takich transakcji, a ponadto koszty finansowania w takim przypadku znacznie wzrastają.

Jeśli szukasz sprawdzonych pojazdów poleasingowych w dobrej cenie, powinieneś sprawdzić stronę https://poleasingowe.alphabet.pl/.

spotkaniewsprawieleasingusamochodowego

Oprócz leasingu operacyjnego oraz finansowego często dostępnym wariantem jest także pożyczka leasingowa. Takie rozwiązanie działa podobnie jak kredyt, przy czym nie jest on zaciągany w banku, tylko u leasingodawcy, a przedmiot pożyczki należy do leasingobiorcy. Takie rozwiązanie przewiduje znacznie mniejsze restrykcje co do oceny zdolności kredytowej niż w przypadku pożyczki zaciągniętej w banku. Samochód nabyty w taki sposób może zostać przekazany leasingobiorcy na podstawie umowy kupna-sprzedaży, faktury lub faktury VAT marży. 

Ostateczne warunki finansowania ustalane są jednak zawsze indywidualnie pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą. Współpraca z wieloma sprawdzonymi sieciami deweloperskimi producentów oraz importerów samochodów sprawia, że wiele firm leasingowych może zaoferować bardzo atrakcyjne warunki finansowania pojazdów zarówno nowych, jak i używanych.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności24 marca 202308:09

ALDI w miejsce Biedronki. Znana jest data otwarcia

ALDI w miejsce Biedronki. Znana jest data otwarcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., źródło: investmap.pl, Aldi
Reklama
Aktualności24 marca 202308:48

Znęcał się nad niepełnosprawną żoną. Areszt dla mieszkańca Kuźni Raciborskiej

Znęcał się nad niepełnosprawną żoną. Areszt dla mieszkańca Kuźni Raciborskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 64-letni mężczyzna, podejrzewany o znęcanie się nad swoją żoną. Sprawca został zatrzymany przez kuźniańskich policjantów po interwencji domowej. Za przestępstwo te grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

KPP
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie23 marca 202316:59

Nowy etap w życiu raciborskiej uczelni. Uroczyste obrady senatu ANS

Nowy etap w życiu raciborskiej uczelni. Uroczyste obrady senatu ANS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

To wyjątkowa chwila w życiu społeczności akademickiej. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu, 23 marca 2023 r., w obecności przedstawicieli Rady Uczelni oraz zaproszonych gości – członków społeczności akademickiej, przyjęto dokumenty, które dopełniają zmianę nazwy z PWSZ na Akademię Nauk Stosowanych. Uczelnia ma za sobą 20 lat funkcjonowania jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Nowa nazwa powoli przebija się do świadomości.

ANS, red.
Reklama
Aktualności23 marca 202316:17

Duże zainteresowanie raciborskim konkursem na projekt nowego Rynku

Duże zainteresowanie raciborskim konkursem na projekt nowego Rynku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
(um), fot. Mosquidron - foto i video z lotu komara
Reklama
Reklama
Aktualności24 marca 202307:16

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Kaśka Sochacka - Latający Kowal
Reklama
Aktualności23 marca 202322:50

Nie lękajcie się! Marsz papieski w Raciborzu

Nie lękajcie się! Marsz papieski w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. w galerii Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności24 marca 202315:26

E-ZLA na profil każdego płatnika po 24.03

E-ZLA na profil każdego płatnika po 24.03 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Aktualności23 marca 202321:02

Spektakl w RCK odwołany

Spektakl w RCK odwołany - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Grzegorz Wawoczny
Reklama
Kultura i edukacja23 marca 202315:36

Dzień Wody w raciborskiej bibliotece

Dzień Wody w raciborskiej bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.03.2023
23 marca 202320:30

Nasz Racibórz 24.03.2023

Nasz Racibórz 17.03.2023
16 marca 202320:30

Nasz Racibórz 17.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.