Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie16 stycznia 202314:27

Czy owoce w pracy są dobrym sposobem na zmotywowanie pracowników?

Czy owoce w pracy są dobrym sposobem na zmotywowanie pracowników? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Każdy pracodawca szuka najskuteczniejszych sposobów na motywowanie pracowników. Zmotywowany pracownik pracuje efektywniej, a jednocześnie dłużej. Co więcej, motywacja do pracy w danej firmie idzie w parze z lojalnością wobec niej. Jako narzędzie motywacyjne często wybiera się benefity pozapłacowe, w tym owoce dostarczane każdego dnia do biura. Czy to dobre rozwiązanie?

Benefity pozapłacowe i sens ich istnienia

W ostatnich latach benefity pozapłacowe istotnie zyskały na popularności. Pracodawcy dostrzegli, jak duży mają wpływ na motywację pracowników. Dzięki benefitom pozapłacowym, czyli korzyściom niefinansowym, pracodawca pokazuje, że dba o pracownika. Daje podwładnemu powód, aby lubił swoją firmę i czuł z nią więź. W ten sposób pobudzana jest motywacja wewnętrzna do działania. W końcu chcemy dobra kogoś, kto o nas dba  i o kim mamy pozytywne zdanie. Jeśli pracownik w taki właśnie sposób myśli o swoim pracodawcy, będzie skłonny do większych poświęceń dla niego, pracując z jeszcze większą efektywnością i zostając w pracy po godzinach z własnej inicjatywy.

Owoce pokazują, że Ci zależy

Zasadniczo dzisiaj już raczej nikt nie zaprzecza, że warto wprowadzać do firmy benefity pozapłacowe. Jednak czemu miałyby to być akurat owoce? Niewątpliwie jednym z powodów jest to, że mowa o rozwiązaniu realnie przydatnym. Chodzi o to, że owoce dodają siły i  zaspokajają głód, przez co zwyczajnie się pracownikom przydają. Podwładni docenią pracodawcę, który myśli o  ich potrzebach i dba o to, aby czuli się dobrze. Co więcej, owoce są zdrowe, a więc dostarczanie ich do firmy przez pracodawcę oznacza troskę o zdrowie pracowników. To kolejny czynnik przekonujący podwładnych, że firma jest godna lojalności i efektywnej pracy.

Siły fizyczne a motywacja

Nawet jeśli pracownik wysoko ceni swoją firmę, straci swoją motywację wraz z utratą sił fizycznych. Kiedy jesteśmy wyczerpani, jedyne, o czym myślimy, to odpoczynek. Dlatego zadaniem pracodawcy jest zadbanie o siły pracownika. Jak to zrobić? Sposobów jest wiele, przy czym dostawa świeżych owoców do biura również może być bardzo pomocna. Owoce zawierają mnóstwo wartości odżywczych. Spożycie owocu oznacza zastrzyk energii, przydatny po wielu godzinach spędzonych przed biurkiem czy też na pracy fizycznej. Również w ten sposób owoce w pracy przyczyniają się do zwiększania motywacji u pracowników. Niemniej warto pomyśleć też o innych benefitach, pełniących podobne funkcje. Mowa tutaj choćby o opłaceniu pracownikom konsultacji z dietetykiem lub wstawieniu do biura rowerka stacjonarnego.

Postaw na najwyższą jakość

Zależy Ci na motywowaniu pracowników i ich efektywnej pracy? Z pewnością owoce w pracy w dużej mierze pomogą Ci w osiągnięciu celów. Jednak pod jednym warunkiem. Musisz zadbać o najwyższą jakość dostarczanych produktów. Tylko wtedy podwładni uwierzą, że firma rzeczywiście o nich dba. W przeciwnym razie efekt może być przeciwny do zamierzonego. Co więcej, tylko jakościowe owoce będą dostarczać pracownikom dostatecznych ilości energii.

Szukasz firmy mającej w ofercie owoce dla pracowników? Zajrzyj na https://betterworkplace.pl/oferta/owoce-dla-pracownikow/

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 lutego 202311:37

Strzelcy wyborowi. Zawody w PCS-ie

Strzelcy wyborowi. Zawody w PCS-ie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Aktualności4 lutego 202310:12

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. diecezja gliwicka
Aktualności4 lutego 202309:34

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. pixabay.com/tookapic
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.