Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie6 stycznia 202309:58

Taśmy klejące – podstawa e-commerce

Taśmy klejące – podstawa e-commerce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Funkcjonowanie rynku e-commerce nie byłoby możliwe bez materiałów opakowaniowych, m.in. taśm klejących. Niezwykle dynamiczny rozwój tej branży, który przyspieszył jeszcze w okresie pandemii oraz w dobie post-covid, generuje duże zapotrzebowanie na tego typu produkty. Jakie taśmy klejące wykorzystywane są w e-commerce? Czy ich rola kończy się tylko na zabezpieczeniu przesyłki? I wreszcie: jaki jest sprawdzony producent taśm klejących? Tego dowiesz się z naszego artykułu, zapraszamy do lektury!

Taśmy klejące w e-commerce – rodzaje

W branży e-commerce, w zależności od potrzeb, stosowane są różne taśmy klejące. Do zaklejania lekkich i niewielkich paczek najczęściej wybiera się taśmy klejące akrylowe (https://opaksystem.pl/pl/c/Tasmy-akrylowe/112). Przy zabezpieczaniu przesyłek o średniej lub dużej wadze najlepiej sprawdzają się taśmy kauczukowe hot-melt z warstwą kleju z kauczuku syntetycznego. One też uważane są za najbardziej uniwersalne. Wymagające przesyłki, w tym te transportowane bądź przechowywane w skrajnie niskich lub wysokich temperaturach, zaklejane są natomiast taśmami kauczukowymi solventowymi, czyli posiadającymi warstwę kleju opartą na kauczuku naturalnym. Rośnie też popularność pakowych taśm papierowych. Są one wybierane przez firmy, które chcą podkreślić swą troskę o środowisko naturalne. Na koniec warto wspomnieć też o taśmach cichoodwijalnych, będących alternatywą dla tradycyjnych taśm pakowych.

Taśmy klejące – zastosowanie w e-commerce

Podstawowe role taśm klejących w e-commerce, zarówno tych używanych do pakowania ręcznego, jak i maszynowego, to szczelne zaklejanie pudeł tekturowych czy też folii, łączenie z sobą kilku mniejszych paczek w jeden większy pakunek, a także zabezpieczanie przesyłek paletowych. Poza klasycznymi taśmami klejącymi, w e-commerce bardzo przydatne są taśmy pakowe ostrzegawcze z napisami takimi, jak np. „OSTROŻNIE SZKŁO” CZY „FRAGILE”. Za ich pomocą można poinformować kuriera, że ma do czynienia z delikatnym towarem. W sezonie bożonarodzeniowym często wybiera się taśmy z nadrukami świątecznymi, nadające przesyłkom niepowtarzalny charakter, tak doceniany przez kupujących. Szczególne miejsce w branży e-commerce mają taśmy pakowe z logo firmy, które nie tylko zabezpieczają przesyłkę, ale wpływają też na wzrost rozpoznawalności marki wśród klientów.

Sprawdzony producent taśm klejących

Decydując się na zakup taśm klejących, warto wybrać renomowanych producentów takich materiałów. W ten sposób zyskuje się gwarancję, że taśmy klejące będą wysokiej jakości i dobrze spełnią swoje zadania. Wśród producentów taśm klejących na uwagę zasługują: włoska firma Vibac S.p.A. i jej marka VIBAC, polski producent Opak-System z marką MOLTA oraz polskie przedsiębiorstwo Total Market Sp. z o. o. ze swoją marką SMART. Taśmy klejące wszystkich trzech wymienionych tutaj producentów dostępne są w hurtowni opakowań Opak-System.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Nasz Racibórz 24.05.2024
23 maja 202423:06

Nasz Racibórz 24.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.