Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie5 stycznia 202323:09

Czym karmić psa, żeby był zdrowy?

Czym karmić psa, żeby był zdrowy? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Właściciele czworonogów często stawiają pytanie, jaka karma dla psa jest najbardziej odpowiednia. To nic dziwnego, gdyż każdy z nich chce maksymalnie zadbać o swojego najlepszego przyjaciela. W związku z tym przygotowaliśmy artykuł, który podejmuje tematykę odżywiania tych zwierząt. Koniecznie przekonaj się, jakie powinno być jedzenie Twojego psa!

 

Jak powinien się odżywiać Twój najlepszy przyjaciel — pies?

Decydując się na jedzenie dla swojego czworonoga, postaw przede wszystkim na skład, w którym mięso jest na pierwszym planie. Warto zatem zapoznać się z zawartością opakowania przed dokonaniem zakupu. Zwróć także uwagę na to, aby karma dla psa była dopasowana do jego wieku. Inne pożywienie przeznaczone jest bowiem dla szczeniąt, a inne dla psów dorosłych, a także seniorów. 

Jedzenie odpowiednio dopasowane do etapu życia jest podstawą przy doborze najlepszego produktu. Pamiętaj również o tym, że spore znaczenie ma firma, która produkuje karmę dla Twojego najlepszego przyjaciela. W związku z tym zdecyduj się na marki uznane, takie jak na przykład Dolina Noteci, bądź też choćby Royal Canin. Dobra karma dla psa wcale nie musi być także maksymalnie estetyczna. Miej świadomość, że bardzo często im równiejsze i bardziej doskonałe wizualnie kawałki jedzenia, tym bardziej jest to żywność przetworzona. Koniecznie sprawdź również, czego nie powinna zawierać karma dla czworonoga. 

Czego nie powinna zawierać karma dla psa?

Żadnego znaczenia w przypadku karmy dla psa nie ma zachęcająca etykieta. Liczy się wyłącznie to, co znajduje się wewnątrz opakowania. W związku z tym powinieneś kierować się składem. Wskazaliśmy już, co powinno się znaleźć wewnątrz pudełka z jedzeniem dla Twojego najlepszego przyjaciela. Czego jednak unikać? 

Przede wszystkim dobra karma dla psa nie powinna zawierać zbożowych oraz kukurydzianych pulp. Mięsożerne drapieżniki słabo bowiem trawią taki rodzaj pożywienia. W słabych jakościowo karmach mięso może być zastępowane na przykład zbożem lub hydrolizowanym białkiem zwierzęcym, a także mączkami drobiowymi. Unikaj zatem w składzie karmy dla psa między innymi:

• zbóż,

• ”składników pochodzenia zwierzęcego”,

• mięsa zastąpionego przez hydrolizowane białka.

Szerokim łukiem warto omijać również taką karmę dla psa, która w swoim składzie zawiera cukier. 

Podsumowując, skład karmy dla psa ma ogromny wpływ na jego zdrowie. Jeżeli zależy Ci na dobrostanie swojego czworonoga, pamiętaj o tym, aby żywienie go było oparte o wysokiej jakości mięso. Z całą pewnością trzeba unikać producentów, którzy stosują ekonomiczne rozwiązania i dodają do swoich wyrobów zboża, tak zwane ”składniki pochodzenia zwierzęcego” oraz hydrolizowane białka zamiast mięsa. Dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie wiesz, który dokładnie produkt wybrać, jest skonsultowanie się z ekspertami z dobrego sklepu internetowego. Przykładem może być sklep Najlepszy Przyjaciel. Życzymy powodzenia w doborze najlepszej karmy!

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Nasz Racibórz 26.01.2024
26 stycznia 202408:27

Nasz Racibórz 26.01.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.