Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie3 stycznia 202319:05

Projekty domów nowoczesnych dla Ciebie!

Projekty domów nowoczesnych dla Ciebie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Nowoczesne budownictwo jest równocześnie eleganckie i funkcjonalne. To zarówno domy parterowe, jak i piętrowe, czy z poddaszem użytkowym. Ten trend architektoniczny zapewnia mieszkańcom wysoki standard i pozwala cieszyć się komfortowym lokum przez długie lata. Czym jeszcze wyróżniają się projekty domów nowoczesnych?

Nowoczesny dom – co to takiego?

Architektura rozwija się jak każda inna dziedzina, a projektanci domów chętnie korzystają z nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych. Estetyka i wygląd bryły budynku to tylko jedna strona medalu. Równie ważna jest jego funkcjonalność. Co można przez to rozumieć? To zarówno stworzenie przyjaznego wnętrza w którym mieszkańcy czują się swobodnie, jak i zagwarantowanie budowli właściwych standardów. Przykładowo zastosowanie odpowiednich materiałów zagwarantuje, że latem wewnątrz domu będzie panował przyjemny chłód, a zimą będzie on znacząco izolowany od niekorzystnych temperatur. W nowoczesnych domach stosuje się chętnie naturalne materiały.

Izolacja cieplna jest też jednym z powodów dla których projekty domów nowoczesnych https://archeton.pl/16-projekty-domow-nowoczesnych uwzględniają najczęściej prostą bryłę budynku, co dodatkowo podkreśla brak balkonów, lukarn czy wykuszy. Pozwala to na łatwiejsze ograniczenie występowania mostków termicznych, które odpowiadają za ucieczkę ciepła. Są to więc budynki energooszczędne.

Współczesne  budownictwo bierze też pod uwagę korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Dlatego projekty domów nowoczesnych często uwzględniają dach płaski lub dwuspadowy na którym można umieścić panele fotowoltaiczne. Innym ekologicznym pomysłem jest montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Charakterystyka domów nowoczesnych

Wśród domów nowoczesnych częściej spotyka się budynki parterowe. Są one tańsze w budowie niż domy piętrowe czy z poddaszem użytkowym. Przy planowaniu rozkładu pomieszczeń stawia się na funkcjonalność i ergonomię, a więc łatwy podział na dzienną i nocną strefę. Wnętrze daje z kolei duże możliwości, jeśli chodzi o aranżację i dobór materiałów wykończeniowych.

Chętnie stosowanym pomysłem są panoramiczne przeszklenia, dzięki którym do środka wpada więcej światła słonecznego. To także sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Popularnym rozwiązaniem są też otwarte przestrzenie z łączonym pomieszczeniami jak np. kuchnia, jadalnia i salon, czy duże sypialnie. To dodatkowo zwiększa wrażenie przestronności.

Jaki projekt wybrać?

Pomimo istnienia pewnych trendów i rozwiązań konstrukcyjnych nowoczesne budownictwo jest bardzo różnorodne. W zależności więc od Twoich potrzeb i preferencji możesz znaleźć dom parterowy, piętrowy lub z poddaszem użytkowym. W biurze projektowym Archeton polecamy nowoczesne domy o powierzchni od około 38 m2 do nawet 260 m2. Gotowe projekty domów nowoczesnych są dostępne od ręki i mogą być dostosowane do potrzeb konkretnego klienta. Ich szczegółowym opracowaniem zajmuje się zespół doświadczonych architektów, a całość uwzględnia pełną dokumentację niezbędną do rozpoczęcia budowy domu. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202309:44

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA]

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
red., fot. arch. portalu, UM, pixabay/Fz
Reklama
Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202308:56

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
33
fot. oficjalny profil D. Wacławczyka, wiceprezydenta Raciborza, arch. redakcji
Reklama
Aktualności1 czerwca 202309:06

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Strony Partnerskie31 maja 202311:52

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO]

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już po raz drugi we współpracy z magistratem Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu zorganizowała Dzień Przedsiębiorczości. W wydarzeniu wzięli udział zarówno studenci jak i uczniowie raciborskich szkół średnich.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.