Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie3 stycznia 202319:05

Projekty domów nowoczesnych dla Ciebie!

Projekty domów nowoczesnych dla Ciebie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Nowoczesne budownictwo jest równocześnie eleganckie i funkcjonalne. To zarówno domy parterowe, jak i piętrowe, czy z poddaszem użytkowym. Ten trend architektoniczny zapewnia mieszkańcom wysoki standard i pozwala cieszyć się komfortowym lokum przez długie lata. Czym jeszcze wyróżniają się projekty domów nowoczesnych?

Nowoczesny dom – co to takiego?

Architektura rozwija się jak każda inna dziedzina, a projektanci domów chętnie korzystają z nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych. Estetyka i wygląd bryły budynku to tylko jedna strona medalu. Równie ważna jest jego funkcjonalność. Co można przez to rozumieć? To zarówno stworzenie przyjaznego wnętrza w którym mieszkańcy czują się swobodnie, jak i zagwarantowanie budowli właściwych standardów. Przykładowo zastosowanie odpowiednich materiałów zagwarantuje, że latem wewnątrz domu będzie panował przyjemny chłód, a zimą będzie on znacząco izolowany od niekorzystnych temperatur. W nowoczesnych domach stosuje się chętnie naturalne materiały.

Izolacja cieplna jest też jednym z powodów dla których projekty domów nowoczesnych https://archeton.pl/16-projekty-domow-nowoczesnych uwzględniają najczęściej prostą bryłę budynku, co dodatkowo podkreśla brak balkonów, lukarn czy wykuszy. Pozwala to na łatwiejsze ograniczenie występowania mostków termicznych, które odpowiadają za ucieczkę ciepła. Są to więc budynki energooszczędne.

Współczesne  budownictwo bierze też pod uwagę korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Dlatego projekty domów nowoczesnych często uwzględniają dach płaski lub dwuspadowy na którym można umieścić panele fotowoltaiczne. Innym ekologicznym pomysłem jest montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Charakterystyka domów nowoczesnych

Wśród domów nowoczesnych częściej spotyka się budynki parterowe. Są one tańsze w budowie niż domy piętrowe czy z poddaszem użytkowym. Przy planowaniu rozkładu pomieszczeń stawia się na funkcjonalność i ergonomię, a więc łatwy podział na dzienną i nocną strefę. Wnętrze daje z kolei duże możliwości, jeśli chodzi o aranżację i dobór materiałów wykończeniowych.

Chętnie stosowanym pomysłem są panoramiczne przeszklenia, dzięki którym do środka wpada więcej światła słonecznego. To także sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Popularnym rozwiązaniem są też otwarte przestrzenie z łączonym pomieszczeniami jak np. kuchnia, jadalnia i salon, czy duże sypialnie. To dodatkowo zwiększa wrażenie przestronności.

Jaki projekt wybrać?

Pomimo istnienia pewnych trendów i rozwiązań konstrukcyjnych nowoczesne budownictwo jest bardzo różnorodne. W zależności więc od Twoich potrzeb i preferencji możesz znaleźć dom parterowy, piętrowy lub z poddaszem użytkowym. W biurze projektowym Archeton polecamy nowoczesne domy o powierzchni od około 38 m2 do nawet 260 m2. Gotowe projekty domów nowoczesnych są dostępne od ręki i mogą być dostosowane do potrzeb konkretnego klienta. Ich szczegółowym opracowaniem zajmuje się zespół doświadczonych architektów, a całość uwzględnia pełną dokumentację niezbędną do rozpoczęcia budowy domu. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.