Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie28 grudnia 202210:50

W czym specjalizują się sklepy ze zdrową żywnością? Odpowiedź może Cię zaskoczyć

W czym specjalizują się sklepy ze zdrową żywnością? Odpowiedź może Cię zaskoczyć - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Sklepy bio są teraz na wyciągnięcie ręki – z sieci z łatwością zamówisz produkty, których jeszcze niedawno na próżno było szukać w okolicznych marketach. Bez sztucznych dodatków, smaczne i zdrowe. Uważasz, że oferta tego typu sprzedawców kierowana jest wyłącznie do osób dbających o linię? To nie do końca prawda…

Jakie towary znajdziesz w sklepie ekologicznym?

Chociaż sklepy z ekologicznym jedzeniem rozmnożyły się w ciągu ostatnich lat jak grzyby po deszczu, a liczne grono influencerów od dawna zachęca swoich odbiorców do zmiany nawyków żywieniowych, wciąż mnóstwo osób błędnie łączy produkty eko z odchudzaniem się i przechodzeniem na restrykcyjne diety. To z kolei prowadzi do skojarzenia z jedzeniem pozbawionym smaku i aromatu, nudnym i powtarzalnym. Prawda jest jednak taka, że dobry sklep ze zdrową żywnością oferuje głównie certyfikowane wyroby powstające w restrykcyjnych warunkach, z zachowaniem najwyższych norm ekologicznych. Żywność dostępna w tzw. organic marketach jest nie tylko wolna od sztucznych dodatków, ale też wyjątkowo smaczna!

Jak producenci uzyskują certyfikację produktów eko?

Zastanawiasz się, czy oznaczenie produktu spożywczego to coś, czemu można zaufać? Według instytucji certyfikujących, aby wyrób mógł być uznany za ekologiczny, powinien mieć w sobie przynajmniej 95% składników z upraw lub hodowli spełniających restrykcyjne normy. Nie może on zawierać sztucznych barwników i konserwantów oraz wzmacniaczy smaku, a przy jego produkcji nie mogą być stosowane pestycydy ani syntetyczne nawozy.

Organ uprawiony do certyfikacji dokładnie weryfikuje pochodzenie każdego zgłoszonego artykułu spożywczego, a także przeprowadza wyrywkowe kontrole, aby upewnić się, że dany produkt wciąż spełnia surowe wymagania. Zatem, jeżeli na etykiecie znajduje się stosowne oznaczenie, możesz mieć pewność, że producent dołożył wszelkich starań, aby proces wytworzenia był zgodny z kryteriami ekologiczności.

sklepzezdrowazywnoscia1.2

Czy sklep ze zdrową żywnością oferuje produkty fit?

Skoro żywność ekologiczna to nie to samo co produkty fit, to czy sklepy eko oferują artykuły spożywcze o niskiej kaloryczności? W większości przypadków owszem. Sprzedawcy doskonale rozumieją, że dla wielu osób, które dbają o zdrowie, ważna jest też szczupła figura. Właśnie dlatego w ich asortymencie nierzadko znajdziesz odpowiedniki popularnych produktów pozbawione zbędnego tłuszczu lub dodatku cukru oraz suplementy ułatwiające kontrolowanie wagi.

Kto i dlaczego kupuje eko produkty?

Najwięcej uwagi na spożywanie produkty zwracają osoby będące na restrykcyjnych dietach – sportowcy, kobiety w ciąży i alergicy. Nie oznacza to jednak, że z oferty eko sklepów korzystają wyłącznie ludzie o specjalnych potrzebach. Coraz częściej zakupy w organic marketach robią przezorni rodzice i entuzjaści zdrowszych wyborów. Nie ma żadnych przeszkód, abyś i Ty zmienił/a ulubione produkty na certyfikowane zamienniki.

Dlaczego sklepy z ekologiczną żywnością są teraz popularne?

Zainteresowanie produktami ekologicznymi to właściwie nic nowego, w dodatku świadomość konsumencka wciąż rośnie – zarówno jeśli chodzi o artykuły spożywcze i napoje, jak i inne dostępne w sprzedaży dobra. Klienci stają się coraz bardziej wyczuleni na obecność sztucznych dodatków w żywności i pragną korzyści płynących ze spożywania produktów ekologicznych. Nie mniej skutecznie działa poczta pantoflowa – osoby zadowolone z nowego trybu życia i lepszego samopoczucia zachęcają do zmiany nawyków swoich przyjaciół oraz krewnych. Co więcej, sprzedawcy świadomi wysokich wymagań swoich klientów, starannie selekcjonują dostarczany na półki towar, dzięki czemu jakość produktów stale wzrasta!

A co jeśli w Twoim mieście nie ma marketu bio?

Jeżeli chcesz odżywiać się zdrowo, ale też w Twojej miejscowości nie ma marketu eko, nie wszystko stracone! Współcześnie większość sklepów tego typu prowadzi działalność online. Zatem możesz zamówić ulubione produkty z sieci z dostawą pod same drzwi. Sprawdź ofertę sprawdzonych sprzedawców, takich jak Fit or Sweet i zamów certyfikowane artykuły spożywcze!

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.