Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie21 grudnia 202220:48

4 częste błędy przy urządzaniu salonu

4 częste błędy przy urządzaniu salonu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Urządzanie salonu wydaje się na pierwszy rzut oka stosunkowo łatwym zadaniem. Ale tylko do czasu, gdy trzeba zdecydować o rozmieszczeniu mebli oraz doborze kolorów i materiałów. Wszystko musi być przemyślane do ostatniego szczegółu. W przeciwnym razie można nie ustrzec się błędów, które zakłócą relaks i atmosferę panującą w pomieszczeniu. Jakie z nich są najczęściej popełniane?

1. Przerost formy nad funkcją

Często oceniamy meble czysto estetycznie, zapominając o ich podstawowej funkcji. W efekcie możemy mieć designerską, ale niewygodną sofę, regał o zbyt małej nośności, czy stolik kawowy, na którym nie zmieszczą się nawet drobne przekąski dla gości. Wybierając meble i dodatki, rozważ przede wszystkim ich funkcje i przyszłe zastosowanie.

Koniecznie weź pod uwagę, czy masz w gospodarstwie domowym małe dzieci lub czworonożne zwierzęta. Jasna zamszowa sofa może nie być najlepszym rozwiązaniem, nie tylko w przypadku maluchów odkrywających otaczający je świat. Również dywan o wysokim runie będzie wyglądał dobrze tylko do momentu, w którym nie zostanie wzbogacony zwierzęcą sierścią, a Twój kot nie zamieni go w matę do ścierania pazurów.

To oczywiście nie oznacza, że to, co designerskie, nie może być funkcjonalne. Można dobrać zarówno piękną, jak i wygodną sofę, to samo dotyczy innych mebli. Dzięki temu nie musisz iść na kompromis czy ustępstwa względem swoich wymagań. Wystarczy wybrać w pełni funkcjonalny mebel, który odpowiada Ci również pod względem designu.

2. Efekt jest chaotyczny

Tak się dzieje, gdy zbytnio puścimy wodze fantazji, nie decydując zawczasu o stylu urządzania salonu. W rezultacie może powstać bezładna mieszanina materiałów, kolorów i stylów. Najpierw więc zdecyduj, jaki styl preferujesz. Czy będzie to minimalistyczny styl skandynawski, tradycyjny rustykalny, nowoczesny industrialny, a może ozdobny styl glamour? Wszystko zależy od Ciebie i Twojego gustu. Należy tylko uważać, aby nie zblendować ich zbyt mocno. Celem jest stworzenie salonu, który jest wyrazisty, przytulny, ale i przestrzenny. Weź więc pod uwagę jego wielkość. W mniejszych pomieszczeniach należy bardziej uważać na ciemne kolory i odważne wzory, w większych nie trzeba się nimi tak bardzo przejmować, ale nie należy przesadzać z ich połączeniami. Odważniejsze meble, wzory czy kolory zawsze uzupełniaj prostszymi i neutralnymi.

3. Pokój dzienny jest zagracony lub niedostatecznie wyposażony

Ten punkt jest ściśle związany z poprzednim. Chodzi nie tylko o kolory, wzory i styl, ale także o samą liczbę mebli. Często to dwie skrajności – albo salon jest pusty i nie wygląda zapraszająco, albo przemieszczanie się w nim staje się niemożliwe. Tylko ile mebli i dodatków jest w sam raz? To zawsze zależy od wielkości samego pomieszczenia. W przypadku małych salonów kluczem do sukcesu jest minimalizm, natomiast w przypadku większych pomieszczeń nie trzeba stawiać wszystkich mebli pod ścianą.

4. Zapomnieliście o światłach

Czy kupiliście zasłony, które zasłaniają całe okno? A może wybierając oświetlenie, postawiliście tylko na jedną lampę sufitową? Wtedy popełniliście jeden z najczęstszych błędów. Meblując swój salon, naprawdę trzeba pomyśleć o tym, by w pomieszczeniu nie panował mrok. Jeśli jest to choć trochę możliwe, w ciągu dnia nie powinno zabraknąć naturalnego światła dziennego. Następnie wybierz sztuczne oświetlenie w różnych intensywnościach i stylach. Oprócz lamp ściennych lub sufitowych nie zapomnij o lampach stołowych i podłogowych, które dają dużo światła do czytania lub pracy, a także o różnych źródłach przytłumionego światła, które doda relaksującej atmosfery wieczorem.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności6 lutego 202309:39

Nowa Wioska doczekała się średniego wozu bojowego

Nowa Wioska doczekała się średniego wozu bojowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/UG Krzyżanowice
Aktualności4 lutego 202310:12

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. diecezja gliwicka
Reklama
Sport5 lutego 202320:57

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sportowe weekendowe emocje za nami. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Aktualności4 lutego 202309:34

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. pixabay.com/tookapic
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.