Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie20 grudnia 202219:04

Implanty a protezy zębowe — co wybrać?

Implanty a protezy zębowe — co wybrać? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Implanty są coraz popularniejszym sposobem na odtworzenie utraconych zębów. Są one wkładane bezpośrednio do kości, tworząc trwałą i stabilną podstawę dla nowych zębów. Protezy zębowe natomiast są ruchomymi uzupełnieniami, które są przytwierdzane do pozostałych zębów lub do specjalnych szyn. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z obiema opcjami i porozmawiać z lekarzem stomatologiem, aby wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Jaka jest różnica pomiędzy implantem a protezą?

Różnica między implantami a protezami polega na sposobie ich wykorzystania do odbudowy uzębienia pacjenta. Implanty zębów są formą uzupełnienia protetycznego, które są umieszczane bezpośrednio w kości. Takie mocowanie jest trwałe i nie można go usunąć jak w przypadku protezy. Implant składa się ze sztucznego zęba, korony lub mostu, które mocuje się do kości szczęki. Z kolei protezy to wyjmowane uzupełnienia protetyczne, które zastępują brakujące zęby. Protezy częściowe mogą zastąpić jeden lub kilka zębów, a protezy całkowite — wszystkie zęby.

Kiedy warto zdecydować się na implanty?

Jeśli chodzi o zastąpienie brakujących zębów, implanty są jedną z najlepszych i najbardziej długotrwałych dostępnych opcji. Implanty są chirurgicznie wprowadzane do dziąsła i szczęki, zapewniając stabilną podstawę dla zastępczego zęba lub zębów. Pozwala to na uzyskanie naturalnego wyglądu, a także poprawę higieny jamy ustnej i uzębienia w porównaniu z tradycyjnymi protezami.

Ogólnie rzecz biorąc, decyzja o implancie, jest dobrym pomysłem, gdy brakuje jednego lub więcej zębów z powodu próchnicy, urazu lub jakiejkolwiek innej przyczyny. Dodatkowo implanty są zaprojektowane z myślą o trwałości i mogą przetrwać wiele lat, jeśli są odpowiednio pielęgnowane poprzez regularne szczotkowanie i nitkowanie, wizyty u dentysty w celu czyszczenia i unikanie twardych pokarmów, które mogą je uszkodzić.

Co to są protezy stomatologiczne?

Protezy dentystyczne występują w różnych formach, takich jak korony, mosty, implanty, protezy całkowite i protezy częściowe. Korona jest pojedynczym uzupełnieniem, które pokrywa cały ząb, natomiast most to dwa lub więcej połączonych uzupełnień, które wypełniają przestrzeń, w której brakuje jednego lub więcej zębów. Proteza ruchoma to pełny zestaw sztucznych zębów umieszczanych na dziąsłach w celu zastąpienia wielu brakujących zębów. Wreszcie, proteza wsparta na implantach jest podobna do protezy ruchomej, ale zamiast tego wykorzystuje wiele implantów umieszczonych w kości szczęki dla dodatkowej stabilności podczas żucia.

Dla kogo implanty zębów?

Implanty zębowe mogą być stosowane u pacjentów, którym brakuje jednego, kilku lub wszystkich zębów. W przypadku pacjentów bezzębnych można zastosować most lub protezę w połączeniu z implantami stomatologicznymi, aby zapewnić stabilność i oparcie dla zęba lub zębów protetycznych. Implanty stomatologiczne stanowią długoterminowe rozwiązanie dla osób pragnących przywrócić funkcje jamy ustnej i uśmiech, które utraciły z powodu brakujących zębów.

Implanty czy proteza?

Implanty lub protezy to dwie opcje dla brakujących zębów. Proteza może być całkowita, która obejmuje cały łuk zębowy, jak i proteza częściowa, która zastępuje tylko niektóre zęby. Implanty to elementy stomatologiczne, które wprowadza się do kości szczęki, aby działały jak sztuczny korzeń i wspierały zastępczą koronę zęba.

Protezy muszą być odpowiednio dopasowane, aby zapewnić komfort i funkcjonalność, podczas gdy implanty są na stałe zamontowane po wygojeniu. Dziąsła również muszą się zagoić, zanim będzie można umieścić na nich dopasowaną protezę lub zastosować implant w celu zastąpienia brakującego zęba. W zależności od potrzeb albo implanty, albo protezy mogą być dla Państwa właściwym wyborem; jednakże implanty mogą zapewnić większą stabilność w dłuższej perspektywie w porównaniu z ruchomymi protezami.

Implanty to również o wiele większy wydatek — koszt jednego implantu może wynieść od 2000 zł w zależności od użytego materiału. Koszt protezy zębowej całej może wynieść od 1500 zł.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.