Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie10 grudnia 202216:45

Podejrzewasz zwolnienie z pracy? Przygotuj się wcześniej dodatkowa praca

Podejrzewasz zwolnienie z pracy? Przygotuj się wcześniej dodatkowa praca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Zwolnienia są powszechne w różnych miejscach pracy i mogą się zdarzyć z wielu powodów. Wielu pracowników jest zwalnianych przynajmniej raz w swojej karierze i muszą nauczyć się, jak poruszać się w tym procesie.

Jeśli Twoja organizacja będzie zwalniać pracowników lub Twój pracodawca już Cię o tym poinformował, pomocne może być zrozumienie, jak się do tego przygotować. Wyjaśniamy, dlaczego ważne jest przygotowanie się do zwolnienia i przedstawiamy osiem kroków, które możesz podjąć, aby się przygotować.

Dlaczego ważne jest przygotowanie się do zwolnienia?

Ważne jest przygotowanie się do zwolnienia, abyś był świadomy wszystkich swoich możliwości i wiedział, jak chcesz postąpić. W przypadku niektórych zwolnień możesz wiedzieć z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, kiedy będzie twój ostatni dzień, podczas gdy inne mogą być bardziej bezpośrednie. Jeśli masz czas na przygotowanie się, może to być korzystne zarówno dla ciebie, jak i dla twojego pracodawcy.

Nawet jeśli pracodawca zaoferuje ci wysoką odprawę, może się okazać, że chcesz szybko zmienić pracę z różnych powodów, np. chcesz zaoszczędzić pieniądze, nie chcesz przerywać swojej kariery lub chcesz uniknąć długiego okresu bezrobocia. Odnośnie dodatkowej pracy warto odwiedzić stronę suprofit.com.

Skup się na tym, co wiesz na pewno

W niektórych organizacjach możesz usłyszeć plotki o zwolnieniach, zanim oficjalnie dowiesz się, kogo one dotyczą. W innych organizacjach możesz zostać poinformowany bezpośrednio o zwolnieniu, ale usłyszeć plotki o tym, dlaczego do niego doszło. W przypadku zwolnień ważne jest, by skupić się na tym, co wiesz na pewno, a nie zastanawiać się nad zasłyszanymi plotkami. Fakty dotyczące twojego zwolnienia są o wiele ważniejsze niż spekulacje kolegów i innych osób. Jeśli wiesz już, że zostaniesz zwolniony i masz datę zakończenia pracy oraz umowę o odprawie, skup się na tych sprawach. Jeśli nie jesteś pewien, czy zostaniesz zwolniony, ale słyszysz plotki o planach organizacji, najlepiej poczekaj, aż dowiesz się więcej, zanim podejmiesz działania.

Sprawdź szczegóły swojego zwolnienia

Kiedy dowiesz się, że jesteś zwalniany, powinieneś otrzymać dokumentację zawierającą szczegóły. Może to być ostatni dzień pracy, informacje o świadczeniach i ewentualnej odprawie. Dokładne zapoznanie się z tymi informacjami pomoże Ci w planowaniu przyszłości, tak byś w pełni zrozumiał, czego możesz się spodziewać. Termin ostatniego dnia pracy może wpłynąć na twoje plany poszukiwania innej pracy. Jeśli twoje świadczenia kończą się wkrótce, warto wiedzieć, czy możesz je kontynuować, aby rozważyć inne możliwości. Jeśli otrzymujesz odprawę, warto przeanalizować, w jaki sposób może ona pomóc ci w poszukiwaniu innego stanowiska.

Skorzystaj z wszelkich świadczeń

Jeśli pracodawca oferuje ci pomoc w znalezieniu innego stanowiska, również wewnątrz tej samej organizacji, skorzystaj z tych świadczeń, aby zmaksymalizować szanse na znalezienie możliwości zgodnej z twoimi celami zawodowymi. Niektórzy pracodawcy mogą płacić za coaching kariery, pisanie CV lub pomoc w poszukiwaniu pracy, co może być przydatne, kiedy będziesz decydować o kolejnych krokach. Jeśli pracodawca oferuje jakieś dodatkowe świadczenia w ramach zwolnienia, wykorzystaj je.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.