Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie29 listopada 202211:56

Jak przygotować się do spotkania z deweloperem?

Reklama
Polska:

Kupno mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji życiowych wielu osób. Warto się do tego przedsięwzięcia odpowiednio przygotować. Nie dziwi więc fakt, że w trakcie poszukiwań wymarzonych czterech kątów rodzi się wiele pytań i wątpliwości. Wtedy także dochodzi do spotkania z deweloperem lub jego przedstawicielem w celu omówienia współpracy. O co zapytać dewelopera? Jak się przygotować do spotkania?

Jak się przygotować do spotkania z deweloperem?

Gdy zapadnie decyzja o zakupie mieszkania, pierwsze zagadnienia z jakimi trzeba się zmierzyć to zazwyczaj wybór lokalizacji, metrażu oraz rozkładu pomieszczeń. Warto jednak przygotować się do kupna mieszkania biorąc pod uwagę nieco szersze rozeznanie. Niezbędne w tym zakresie będzie spotkanie z inwestorem np. z deweloper Wrocław

O czym pamiętać przed spotkaniem z deweloperem?

Najistotniejsze to posiadać zdolność kredytową lub dysponować odpowiednim zasobem finansów, które będą przeznaczone na zakup mieszkania, a następnie znaleźć odpowiednią inwestycję. Kolejnym krokiem będzie wypytanie o wszelkie jej szczegóły dewelopera. Zakup nieruchomości jest ogromnym wydatkiem, który wymaga podjęcia kluczowych decyzji i nierzadko stanowi też zobowiązanie na kilkadziesiąt lat.

To właśnie dlatego, jeszcze przed spotkaniem z deweloperem, należy odwiedzić bank lub spotkać się z pośrednikiem kredytowym, aby dowiedzieć się jaka posiada się zdolność kredytową i jakie są możliwości finansowe zrealizowania zakupu nieruchomości. Zobrazuje to wyraźnie, w jakim zakresie można negocjować ceny z deweloperem oraz wskaże, czy jest się w posiadaniu odpowiedniej ilości środków na ten cel. Ponadto pojawi się również informacja, czy posiada się zdolność do zakupu opcji dodatkowych, jak miejsce postojowe, garaż, czy też komórka lokatorska.

O co pytać dewelopera podczas spotkania?

Procedura związana z zakupem mieszkania od dewelopera wiąże się z szeregiem różnych emocji. W głowie rodzi się mnóstwo pytań, na które odpowiedź można znaleźć odpowiednio wcześniej niż tuż przed podpisaniem umowy. Strony internetowe, czy broszury informacyjne deweloperów to doskonałe źródło informacji, ale nie są w stanie zastąpić rozmowy z inwestorem. Warto go osobiście dopytać o przeprowadzone wcześniej inwestycje budowlane, referencje i zadać kilka pytań dotyczących dotychczasowej działalności. Nie wolno bać się zadawania pytań, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości. 

Podczas rozmów warto spytać o:

  • wygląd okolicy inwestycji,
  • standard wykończenia i wyposażenia mieszkania oraz budynku,
  • piętro, na jakim będzie znajdowało się mieszkanie,
  • zasady rezerwacji,
  • dotychczasowe zrealizowane inwestycje,
  • dodatkowe powierzchnie, jak parking, plac zabaw, zagospodarowanie terenów zielonych,
  • opłaty administracyjne.

Oczywiście, w międzyczasie mogą pojawić się kolejne pytania. Można również poprosić o przedstawienie dokumentów opisujących stan finansowo-prawny firmy deweloperskiej.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.