Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie20 listopada 202213:54

Problemy związane z tworzeniem kopii zapasowych i odzyskiwaniem danych

Reklama
Polska:

W miarę jak tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych osiąga nowe poziomy wydajności i złożoności, dowiedz się, jak uzyskać przewagę nad typowymi wyzwaniami w tej ważnej dziedzinie.

Tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych zawsze było trudnym zadaniem, wymagającym drobiazgowego planowania i wytrwałego harmonogramu. Chociaż technologia chmury i ulepszenia w zakresie nośników pamięci ułatwiają ochronę najważniejszych danych, pojawienie się big data - i różnych innych technologii intensywnie wykorzystujących dane - komplikuje i zwiększa potrzebę częstego tworzenia niezawodnych kopii zapasowych.

Zapewnienie niezawodnego planowania kopii zapasowych

Największym wyzwaniem związanym z tworzeniem kopii zapasowych danych jest zapewnienie terminowego i zaplanowanego tworzenia kopii zapasowych. Oznacza to potwierdzenie, że kopie zapasowe są rzeczywiście wykonywane, a także, że zawierają właściwe dane. Nie należy zakładać, że skoro oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych mówi, że kopia została wykonana, to znaczy, że rzeczywiście tak jest. Inne ciekawe informacje w serwisie plom.pl.

Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wzięcie przykładu z gigantów technologicznych i skupienie się na uproszczeniu. Zamiast tworzyć kopie zapasowe danych za pomocą wielu technologii, zrób to w jednym centralnym repozytorium.

Zapobieganie brakującym i uszkodzonym danym

Wyobraź sobie ten horror: ukończenie krytycznego przywracania danych tylko po to, by odkryć, że istotne pliki są uszkodzone lub ich brakuje. Co gorsza, dokładne określenie momentu wystąpienia uszkodzenia może być niemożliwe, co utrudnia ustalenie, kiedy została utworzona ostatnia dokładna kopia zapasowa. Przygotowanie może uchronić Cię przed tymi wyzwaniami związanymi z tworzeniem kopii zapasowych i odzyskiwaniem danych. Pierwszym krokiem jest zrozumienie, ile danych można stracić w różnych okresach czasu i co to oznacza dla firmy. Żadne przedsiębiorstwo nie chce stracić danych, ale chociaż niektóre organizacje mogą tolerować utratę kilku godzin lub nawet dni plików, inne mogą wymagać częstszego tworzenia kopii zapasowych.

W trakcie opracowywania strategii odzyskiwania danych i odporności na awarie firma musi odpowiednio zaplanować środki na kopie zapasowe, które co najmniej chronią przed najbardziej szkodliwymi stratami.

Dokładne określanie priorytetów danych

Nie wszystkie dane są jednakowe, a najważniejsze z nich muszą mieć zawsze priorytet. Planując strategię tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, należy określić, które dane są najcenniejsze dla organizacji, biorąc pod uwagę skutki, jakie mogą mieć dla niej, jeśli nagle staną się niedostępne. Pomoże to określić, jak często należy tworzyć kopie zapasowe danych i jak szybko należy je przywracać.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 lutego 202309:14

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa zdarzenia odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Najpoważniejsze z nich miało miejsce w Owsiszczach przy ulicy Wydale, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

red., fot. Czytelnik
Reklama
Aktualności6 lutego 202310:07

Raciborskie murale kosztowały ponad 112 tys. zł. W planie dwa kolejne

Raciborskie murale kosztowały ponad 112 tys. zł. W planie dwa kolejne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
39
red., fot. arch. portalu/FB Dawid Wacławczyk wiceprezydent R-rza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.