Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie19 listopada 202211:04

Black Friday 2022 - czy istnieją pożyczki na wyprzedaże?

Reklama
Polska:

Wielkimi krokami zbliża się Black Friday! „Czarny piątek” to czas, w którym sklepy kuszą ogromnymi przecenami cen, a wyprzedaże organizowane właśnie na ten dzień przyciągają prawdziwe tłumy. Co dokładnie kryje się pod enigmatycznym hasłem? Kiedy wypada Black Friday?

Chwilówki za darmo - ranking ofert z RRSO od 0% -> https://darmopozyczka.pl

Black Friday – data i finanse Polaków w 2022 roku

Śmiało można powiedzieć, że Black Friday to ten moment w roku, na który z niecierpliwością czeka wielu konsumentów. „Czarny piątek” – bo właśnie taka nazwa funkcjonuje w Polsce – jest czasem wielkich wyprzedaży i obniżek cen: mnóstwo produktów można otrzymać w niskich cenach, co stanowi nie lada gratkę dla licznych konsumentów.

Co ciekawe, data Black Friday jest ruchoma i zależy od Święta Dziękczynienia. Dlaczego właśnie od tego dnia? Początki przedświątecznych wyprzedaży są związane z USA – wyprzedaże ruszały w piątek po Dniu Dziękczynienia i tak jest do tej pory. Przyjęło się, że Black Friday jest więc dzień po amerykańskim święcie. W 2022 roku będzie to więc 25 listopada.

promo

Dlaczego to „czarny piątek”?

Czemu akurat „czarny piątek”? Istnieje wiele komentarzy nawiązujących do powiązania koloru czarnego z czasem przedświątecznych zakupów. Jedna z teorii mówi o tym, że Black Friday zawdzięcza swoją nazwę paraliżowi na amerykańskich ulicach – w drugiej połowie XX wieku po Święcie Dziękczynienia ludzie ustawiali się w gigantycznych kolejkach wychodzących aż na ulice! To powodowało spore utrudnienia w utrzymaniu płynnego ruchu, co w konsekwencji prowadziło do ulicznego zamieszania.

Jeszcze inna historia głosi, że czarny kolor atramentu był zarezerwowany do używania przez sklepikarzy podliczających swój dochód w momencie, gdy wynik był zadowalający. Bo „czarnym piątku” sklepowe kasy były zazwyczaj pełne, co dawało dobry rezultat. Zyski mogły być więc zapisane kolorem czarnym, a nie – jak w przypadku strat – na „czerwono”.

Sklepy i wyprzedaże na Black Friday 

Black Friday staje się coraz bardziej popularny także w Polsce. Z roku na rok przybywa sklepów, które włączają się do akcji, organizując wyprzedaże i obniżki cen. To naprawdę dobra okazja do tego, by rozpocząć kompletowanie prezentów na zbliżające się Boże Narodzenie. Podczas zakupów konsumenci mogą znaleźć mnóstwo interesujących rzeczy: od ubrań i akcesoriów domowych, po samochody czy nawet bilety lotnicze!

Coraz chętniej „czarny piątek” jest „celebrowany” także w sieci – internetowe sklepy także przygotowują dla klientów mnóstwo ciekawych propozycji. Korzystacie z takiej formy zakupów?

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.