Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie16 grudnia 202113:18

PWSZ w Raciborzu częścią Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla

Reklama
Racibórz:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa podpisała list intencyjny w sprawie uczestnictwa w wyjątkowym projekcie. Dzięki współpracy z drużyną „Jastrzębski Węgiel” stanie się jednym z elementów ambitnego przedsięwzięcia o skali ponadregionalnej – Centralnego Akademickiego Ośrodka Siatkarskiego.

Wyjątkowe przedsięwzięcie – zacni goście

Do podpisania umowy doszło 10 grudnia 2021 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu. Na uroczystości pojawili się Adam Gorol – Prezes Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A., Tomasz Cudny – Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., Sebastian Świderski – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Ryszard Czarnecki – Członek Prezydium Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Kamil Bortniczuk – Minister Sportu, Piotr Pyzik – Wiceminister Aktywów Państwowych, Tomasz Rzymkowski – Wiceminister Edukacji i Nauki oraz Andrzej Gołaszewski – Przewodniczący Rady Nadzorczej PLS.

Uczelnię reprezentowali Rektor dr Paweł Strózik, Prorektor do spraw organizacji dr inż. Tomasz Czyszpak i Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia dr Marek Sroka.

Akademia – szansa dla młodych sportowców

Akademia Talentów to miejsce, które łączy możliwość rozwijania sportowej pasji wśród dzieci i młodzieży z edukacją na wysokim poziomie. Ambicją twórców jest zapewnienie możliwości rozwoju talentów siatkarskich od szkół podstawowych aż po uczelnie wyższe. Chodzi o to, aby zawodnicy rozwijali się sportowo i zdobywali wykształcenie zapewniające im w przyszłości zatrudnienie, w przypadku, gdyby sukces sportowy nie wystarczył na samodzielne utrzymanie. Wiadomo, że tylko nieliczni sportowcy osiągają spektakularne sukcesy… W tym celu podpisano listy intencyjne – specjalne umowy m.in. z Miastem Racibórz – (jako organem prowadzącym szkoły z klasami sportowymi) – oraz raciborską Uczelnią. PWSZ w Raciborzu zapewni kontynuację kształcenia oferując studia wyższe zgodnie z zainteresowaniami zawodników.

– Uczelnia w Raciborzu z przyjemnością przyjęła zaproszenie do projektu „Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla”. Rozszerzenie klasycznej misji klubu sportowego o kształcenie, i to kształcenie na wysokim poziomie (zdawalność matury w Akademii wynosi 100%), znakomicie koreluje z naszymi założeniami strategicznymi – z naszą misją. Chętnie zaprosimy sportowców na studia do Raciborza. W naszej ofercie mogą znaleźć nie tylko kierunki związane z kulturą fizyczną. Uczelnia może z powodzeniem pomóc w zdobyciu także innych interesujących zawodów z przyszłością. Już dzisiaj funkcjonują u nas wypracowane modele kształcenia, pozwalające na łączenie treningów i zawodów sportowych ze studiowaniem. Umowa pozwala zrealizować jeszcze jeden cel: wzmocnienie rozwoju siatkówki w mieście” – powiedział Rektor dr Paweł Strózik.

Autor: PWSZ Racibórz - materiał partnerski, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.12.2022
8 grudnia 202219:13

Nasz Racibórz 09.12.2022

Nasz Racibórz 02.12.2022
8 grudnia 202219:12

Nasz Racibórz 02.12.2022

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.