Nowa Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego spotkała się z władzami ANS

„Nie ma uczelni bez studentów i nie ma uczelni bez samorządu” pod takim hasłem 11 stycznia 2024 roku w budynku głównym ANS w Raciborzu odbyło się spotkanie władz uczelni z nowo wybranymi członkami Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego.
W nowym gronie
Uczestnikami rozmów byli: Jakub Rzerzacz (architektura) przewodniczący RUSS, dr Paweł Strózik, prof. Uczelni, Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, dr Beata Fedyn, prof. Uczelni, Prorektor do spraw studentów, dr inż. Tomasz Czyszpak, Prorektor do spraw organizacji oraz studenci: Oliwia Stefaniak (pielęgniarstwo), Julia Czepczor (wychowanie fizyczne), Natalia Piprek (pielęgniarstwo), Katarzyna Halamoda (pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna), Zuzanna Mucha (pielęgniarstwo), Barbara Zdziebło (pielęgniarstwo), Wiktoria Holeczek (pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna), Sebastian Fus (architektura, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych), Kamil Mandrela (administracja). Zaproszenia otrzymali również: Filip Franiczek (wychowanie fizyczne) oraz Wiktoria Kondziołka (pielęgniarstwo).
Dialog i współpraca
W trakcie rozmów dr Paweł Strózik wyraził swoje zadowolenie z wyboru nowej Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego. Podkreślił wagę współpracy z RUSS dla rozwoju uczelni, z radością odnotowując, że samorząd reprezentuje różnorodność i obejmuje przedstawicieli każdego kierunku: –Cieszę się, że dzięki tak reprezentatywnej Radzie, będziemy mogli uwzględniać głos z każdego instytutu, co jest niezwykle cenne dla rozwoju naszej Akademii – stwierdził Rektor Strózik.
W trakcie rozmowy dr Beata Fedyn, prof. Uczelni przedstawiła studentom możliwe formy dialogu RUSS z Uczelnią, podkreślając ich znaczenie dla budowania silnej i zintegrowanej społeczności akademickiej. Reprezentanci RUSS mogli dowiedzieć się, w jakim zakresie organizacyjno-prawnym mogą współdziałać, aby ułatwić funkcjonowanie studentom Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Prorektor Czyszpak zachęcał studentów do odwagi i podejmowania samodzielnych inicjatyw, wskazując, że wiele działań, które odbywają się na uczelni wynika wprost z bezpośrednich dyskusji z RUSS.
Plany na przyszłość
Spotkanie zakończyło się w atmosferze wzajemnego zrozumienia, z perspektywą dalszej współpracy oraz przygotowań do nadchodzących Juwenaliów 2024. Władze uczelni wyraziły gotowość do wspierania studenckich inicjatyw, podkreślając, że współpraca między samorządem studenckim a władzami uczelni jest kluczowym elementem w budowaniu silnej i dynamicznej społeczności akademickiej.













![Potańcówka kubańska na bulwarach. Racibórz pożegnał wakacje w rytmach latino [FOTO i WIDEO] Potańcówka kubańska na bulwarach. Racibórz pożegnał wakacje w rytmach latino [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787989290bez-nazwy-163-.jpg)






![Ponad 120 gości odkrywało tajemnice pałacu w Modzurowie [FOTO i WIDEO] Ponad 120 gości odkrywało tajemnice pałacu w Modzurowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787990620dsc-9063-.jpg)


![Racibórz zamienił się w wielkie laboratorium. V Festiwal Odkrywców przyciągnął całe rodziny [FOTO i WIDEO] Racibórz zamienił się w wielkie laboratorium. V Festiwal Odkrywców przyciągnął całe rodziny [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1788016512festiwal-.jpg)




















![Kids Challenge 2026 w Zawadzie Książęcej za nami [FOTO] Kids Challenge 2026 w Zawadzie Książęcej za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1788038511photo-23-z-42-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany