Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie14 grudnia 202321:19

3. miejsce w konkursie ARP na najlepszą pracę inżynierską dla absolwenta ANS

3. miejsce w konkursie ARP na najlepszą pracę inżynierską dla absolwenta ANS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Inż. Michał Baldy zdobył III miejsce w V Edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską i magisterską, organizowanego w ramach programu Kadry dla Przemysłu w kategorii prac inżynierskich. Wyróżniony został projekt inżynierski pt. „Optymalizacja procesu produkcji na dziale przygotowania produkcyjnego i gięcia na giętarce LVD w firmie Kamet S.A.” zrealizowany pod opieką dr. inż. Mariusza Twardawy. Michał  Baldy jest tegorocznym absolwentem kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

W tym roku prace dyplomowe wyłonione zostały w następujących obszarach:

- Zarządzenie w przedsiębiorstwie produkcyjnym (przemysłowym).
- Technologie informatyczne w przemyśle.
- Niskoemisyjne i odnawialne źródła energii.
- Zarządzanie bezpieczeństwem.

Usprawnienia dające efekt

Głównym celem pracy było przedstawienie zastosowania narzędzi Kaizen oraz 5S do podniesienia efektywności w zakładzie produkcyjnym Kamet S.A. w Reńskiej Wsi. Przeprowadzona optymalizacja procesu produkcji na dziale gięcia wykazała, że niewielkim nakładem finansowym, czasowym oraz zaangażowaniem pracowników w poświęcone zmiany można znacznie przyspieszyć proces produkcyjny, polepszyć komunikację między kierownictwem, a pracownikiem, a także komunikację na poziomie pracownik- pracownik. Wprowadzenie zmian w celu utrwalenia nowych nawyków u pracowników zostało skontrolowane po upływie miesiąca i wykazało, że zmiany nadal są stosowane, otrzymane czasy w trakcie badania potwierdzają się, a pracownicy i kierownictwo są zadowoleni z uzyskanych wyników w związku z czym wdrożone pomysły chcą przełożyć na inne działy produkcyjne w firmie w celu usprawnienia pracy w całym zakładzie, a także dokonać dzięki temu eliminacji wąskich gardeł.

Optymalizacja przyniosła firmie korzyść w postaci szybszej i sprawniejszej realizacji projektów, co za tym idzie również korzyści finansowe, ponieważ w czasie krótszym pracownicy wykonują więcej projektów, a w czasie jaki został zaoszczędzony firma może realizować małe projekty z innymi kontrahentami.

– Serdecznie gratuluję naszemu absolwentowi Michałowi Baldzie zdobycia III miejsca w konkursie Agencji Rozwoju Przemysłu na najlepszą pracę inżynierską. To spore wyróżnienie jest nie tylko potwierdzeniem umiejętności pana Michała, ale także wysokiego poziomu studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji. Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych studiami do rekrutacji na nowy rok akademicki – powiedział dr Paweł Strózik, prof. Uczelni, rektor Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu.

https://arp.pl/pl/o-arp/dla-mediow/aktualnosci/agencja-rozwoju-przemyslu-nagradza-najzdolniejszych-studentow/ 

Autor: ANS, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.