Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie15 lutego 202416:54

Nowa doktor w raciborskiej Akademii Nauk Stosowanych

Nowa doktor w raciborskiej Akademii Nauk Stosowanych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, dr Paweł Strózik, uroczyście wręczył dr Elżbiecie Kani list gratulacyjny z powodu uzyskania stopnia doktora nauk o zdrowiu. W uroczystości uczestniczyli także prorektor do spraw studentów dr Beata Fedyn, prorektor do spraw organizacji dr inż. Tomasz Czyszpak i dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia, dr Andrzej Samołyk.

– Serdecznie gratuluję tego sukcesu! Cieszę się, że Akademia prężnie się rozwija także w obszarze zasobów kadrowych. Pani Elżbieta – jeszcze jako magister – dała się poznać jako kreatywny dydaktyk, a także osoba niezwykle zaangażowana w działania na rzecz rozwoju Uczelni – powiedział rektor, dr Paweł Strózik.

Dysertacja i uchwała Rady Wydziału

Stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu mgr Kania nadano mocą Uchwały nr 116/2023 Rady Dyscypliny Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z dnia 20 kwietnia 2023 r. Dysertacja na temat: „Jakość życia pacjentów z nowotworem jelita grubego operowanych metodą klasyczną i laparoskopową” została napisana pod opieką naukową promotora – prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lorenc. Uzyskano pozytywną opinię trzech recenzentów, w składzie: prof. dr hab. n med. Marek Kawecki, dr hab. n. med. Radzisław Trzciński oraz dr hab. n med. Wojciech Makarewicz.

Pani dr Elżbieta Kania od lat fascynuje się nowinkami w dziedzinie chirurgii małoinwazyjnej, starając się stworzyć model kompleksowej opieki nad pacjentami po operacji.  Wierząc w istotność dbałości o dobrostan biopsychospołeczny pacjenta i znaczenie zindywidualizowania opieki na proces rekonwalescencji po zabiegu chirurgicznym, podjęła się wyzwania skontrolowania okresu okołooperacyjnego pacjentów.

Curriculum vitae

Swoją przygodę z medycyną rozpoczęła na studiach ratownictwa medycznego w 2009 roku. Po pierwszym roku studiów rozpoczęła równocześnie kolejne studia na kierunku pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Czynnie uczestniczyła w życiu i rozwoju naukowym biorąc udział w Kole Naukowym przy Pracowni Ratownictwa Medycznego. Już na studiach otrzymała pierwsze miejsce za udział w projekcie międzyuczelnianym „Dziecko może uratować życie”. Po zakończonych studiach odnalazła swoje miejsce na bloku operacyjnym pracując jako instrumentariuszka. Każdorazowo podkreśla, że traktuje pracę jako hobby. W 2018 rozpoczęła studia Doktoranckie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katedrze Chirurgii Ogólnej, Kolorektalnej i Urazów Wielonarządowych.

Ukończyła specjalizację pielęgniarstwo operacyjne. Aktualnie oczekuje na egzamin państwowy z kolejnej już specjalizacji pielęgniarstwo anestezjologiczne, a także studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w placówkach ochrony zdrowia. Ma na swoim koncie ogrom ukończonych kursów kwalifikacyjnych, specjalistycznych i dokształcających. 

W Akademii Nauk Stosowanych pracuje od momentu utworzenia studiów na kierunku pielęgniarstwo tj. od 2017 roku. Od trzech lat pełni funkcję koordynatora zajęć praktycznych na kierunku pielęgniarstwo, natomiast od dwóch lat pełni funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia.

Może pochwalić się udziałem w zespole przygotowującym wniosek o otwarcie kierunku pielęgniarstwo, studia drugiego stopnia. Jest współautorem Programu Rozwojowego na kierunku Pielęgniarstwo tworzonego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w oparciu o Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Brała aktywny udział w w tworzeniu i uruchomieniu Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Za swój czynny udział w rozwoju raciborskiej uczelni została dwukrotnie oznaczona nagrodami Rektora Uczelni.

Jest pełnoprawnym instruktorem nauczania metodą Symulacji Medycznej. Została oczarowana możliwościami pracy w Centrum Symulacji – obecnie jej zainteresowania naukowe i medyczne są skupione na wykorzystaniu metod symulacji w kształceniu studentów kierunków medycznych.

Jest promotorem prac licencjackich na kierunku pielęgniarstwo oraz opiekunem koła naukowego. Motywuje studentów do rozwoju i udziału w konferencjach. Czego efektem są liczne nagrody otrzymane przez studentów pielęgniarstwa ANS w Raciborzu. Jest Członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek oraz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

Bierze czynny udział w konferencjach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Może pochwalić się udziałem w konferencji organizowanej wraz z Texas State University czy Udziałem w Międzynarodowej Konferencji w Trenczyńskich Cieplicach. Na swoim koncie ma 11 wystąpień czynnych na konferencjach, kilkukrotnie mała także przyjemność pełnienia funkcji moderatora sesji. Jest współautorem 7 publikacji oraz słownika medycznego.  Jest związana naukowo z Uczelnią w Trnawie, gdzie aktualnie prowadzi pracę nad wydaniem dwóch monografii o zasięgu międzynarodowym dotyczącą scharakteryzowania zakresu opieki onkologicznej oraz jakością życia pacjentów z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Mocno zaangażowana w rozwój pielęgniarstwa i wzmocnienie motywacji studentów do stałego dokształcania się. Organizator i współorganizator szkoleń, spotkań, sympozjum o tematyce pielęgniarskiej.

1682417925_dsc6473-

Autor: ANS, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności21 lipca 202412:54

Piknik Rodzinny Lato z Radiem w Parku im. Miasta Roth [FOTO]

Piknik Rodzinny Lato z Radiem w Parku im. Miasta Roth [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W minioną sobotę, 20.07., w Parku im. Miasta Roth, odbył się wyjątkowy Piknik Rodzinny "Lato z Radiem", który przyciągnął licznych mieszkańców i gości. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:00, kiedy to Radiowa Jedynka rozpoczęła swoją audycję "Lato z Radiem", trwającą do południa.

Jan Ptak, Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Aktualności21 lipca 202417:43

Strażacka akcja na Pomnikowej. Mężczyzna uwięziony w windzie

Strażacka akcja na Pomnikowej. Mężczyzna uwięziony w windzie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenie doszło wczoraj o godz. 22.00. Strażacy pojechali na miejsce wprost z placu Długosza, gdzie akurat zakończył się koncert w ramach akcji Lato z TVP i Polskim Radiem.

red., fot. TH
Reklama
Aktualności21 lipca 202417:49

Występ Natalii Nykiel w Raciborzu stał pod znakiem zapytania

Występ Natalii Nykiel w Raciborzu stał pod znakiem zapytania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Natalia Nykiel zagrała koncert na pl. Długosza w Raciborzu, który oglądało tu na żywo około 15 tysięcy osób. Występ artystki był zagrożony ze względu na silny ból, który dopadł ją podczas próby generalnej. Wezwano specjalistów, by udzielili jej pomocy. Ostateczna decyzja o występie zapadła tuż przed koncertem.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności21 lipca 202417:26

Reksio, Bolek i Lolek zagościli w raciborskim Muzeum

Reksio, Bolek i Lolek zagościli w raciborskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. M. Kościelniak
Reklama
Aktualności22 lipca 202415:32

Lekarze łatwiej wystawią zwolnienie

Lekarze łatwiej wystawią zwolnienie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Strony Partnerskie22 lipca 202411:12

Jak pielęgnować zniszczone włosy?

Jak pielęgnować zniszczone włosy? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności22 lipca 202411:29

Noc z doktorem Dolittle – edycja wakacyjna!

Noc z doktorem Dolittle – edycja wakacyjna! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Raciborz
Reklama
Aktualności23 lipca 202408:39

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

19 lipca na Zamku Piastowskim odbyło się kolejne nocne zwiedzanie, które tym razem uświetnił swoją obecnością Witold Szczygieł, dzwonnik z Wawelu. Gość opowiadał o fascynującej pracy wawelskich dzwonników.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.