Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie5 marca 201310:04

Rafako wykona część technologiczną dla zakadu utylizacji odpadów w Szczecinie

Rafako wykona część technologiczną dla zakadu utylizacji odpadów w Szczecinie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

RAFAKO podpisało wart ponad 227 mln zł kontrakt z Mostostalem Warszawa na budowę wyspy kotłowej dla Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie. W ramach umowy RAFAKO zrealizuje całą część technologiczną projektu, od rusztu spalającego, kocioł, poprzez system oczyszczania spalin w zakresie odsiarczania, odpylania i odazotowania.

Kontrakt jest częścią inwestycji związanej z budową spalarni dla Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie, realizowanej przez Mostostal Warszawa. RAFAKO występuje tu w roli podwykonawcy, choć także startowało w tym przetargu.

- To dla nas bardzo ważny kontrakt. Choć to nie my wygraliśmy przetarg na dostawę całej spalarni, będziemy realizować istotną część tej inwestycji, zarówno pod względem zakresu prac, jak i samej wartości umowy. To pierwszy nasz projekt w zakresie utylizacji odpadów na tak dużą skalę. Do tej pory oferowaliśmy takie rozwiązania, ale ich nie realizowaliśmy. Nasze dotychczasowe doświadczenie w zakresie spalarni odpadów dotyczyły jedynie samych kotłów . Dlatego bardzo zależało nam na zaistnieniu jako wykonawca kompleksowej części technologicznej, bo to jest właśnie istota zakładu utylizacji odpadów  – mówi Krzysztof Burek, wiceprezes zarządu ds. handlowych w RAFAKO S.A. W realizacji kontaktu uczestniczyć będą także spółki z grupy RAFAKO, m.in. FPM z Mikołowa, która dostarczy część związaną z rusztem.

Obiekt stanie na Wyspie Puckiej. Będzie spełniać najwyższe normy środowiskowe. Ma przerabiać 150 tys. ton odpadów rocznie. Wartość całej inwestycji to ponad 711 mln zł.

W Polsce, jak do tej pory  funkcjonuje tylko jeden taki obiekt, w Warszawie. W planach są kolejne, m. in w Koninie, Krakowie, Bydgoszczy. - RAFAKO obecnie jest zaangażowane w realizację zakładów utylizacji odpadów w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Danii i Niemczech, gdzie dostarcza kotły. W przeszłości uczestniczyło w budowach wielu podobnych obiektów na terenie Europy Zachodniej i Skandynawii – mówi Andrzej Szmatloch, dyrektor ds. realizacji obiektów w RAFAKO S.A.

Kontrakt  podpisany został 18 grudnia 2012 r., jednak dopiero teraz wszedł on w życie po otrzymaniu akceptacji RAFAKO jako wykonawcy przez klienta końcowego, czyli Zakład Unieszkodliwiania Odpadów. W związku z tym strony podpisały też odpowiedni aneks, w którym zawarte zostały m.in.  warunki rozwiązania umowy w przypadku, gdy klient końcowy nie zaakceptuje bezwarunkowo wykonawcy i umowy do 29 marca 2013 r. Przy czym działania w tym zakresie są poza odpowiedzialnością RAFAKO. Kontrakt planowo ma zostać zrealizowany do 14 listopada 2013 r.

ZDJĘCIE:
Podpis: Przedstawiciele RAFAKO i Mostostalu Warszawa obecni podczas podpisania kontraktu.

AK

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności1 maja 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator majówkowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator majówkowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Powiat:

Przed nami długi majowy weekend wypełniony ciekawymi wydarzeniami. Sprawdź, co będzie się działo w Raciborzu i okolicy i gdzie warto sie wybrać.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 maja 202510:08

Tężnia, wieża i makowskie specjały. Weekendowa nowość w Pietrowicach Wielkich

Tężnia, wieża i makowskie specjały. Weekendowa nowość w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Turyści odwiedzający w weekendy wieżę i tężnię w Pietrowicach Wielkich, przy drodze do drewnianego kościółka, mogą skosztować makowskich specjałów.

red.
Reklama
Aktualności1 maja 202522:56

Konna majówka wróciła do Kornic po sześciu latach. Były emocje i rywalizacja [FOTO i WIDEO]

Konna majówka wróciła do Kornic po sześciu latach. Były emocje i rywalizacja [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Po raz pierwszy od 2019 roku w Kornicach odbyła się konna majówka. Reaktywowane wydarzenie przyciągnęło zarówno uczestników, jak i widzów, a emocji – tych sportowych i tych nieco groźniejszych – nie brakowało.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 maja 202512:48

Kornice: parada już za nami – czas na emocje w siodle i zaprzęgach

Kornice: parada już za nami – czas na emocje w siodle i zaprzęgach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Barwny przejazd jeźdźców i zaprzęgów przez Kornice otworzył dzisiejsze święto miłośników koni. Przed uczestnikami jeszcze pokazy, zawody i zabawa taneczna z zespołem Orion.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport1 maja 202507:00

Majówkowy Niezbędnik Kibica

Majówkowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Przed nami majówka pełna piłkarskich pojedynków w regionie. Grać będą ekipy od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, z kim zmierzy się drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport3 maja 202517:07

Mateusz Mrówka najszybszy w XVII Biegu bez Granic

Mateusz Mrówka najszybszy w XVII Biegu bez Granic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Z półgodzinnym opóźnieniem, ale w doskonałej sportowej atmosferze wystartował XVII Bieg bez Granic. Zwycięzcą głównego biegu na dystansie 10 kilometrów został Mateusz Mrówka z Aktywna Pszczyna Runners Team – Rybnik.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.