Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie28 maja 201211:22

Mieszkańcy wybrali Skarby Raciborszczyzny

Reklama

RAFAKO oraz RAFAMET znalazły się w pierwszej trójce plebiscytu Skarby Raciborszczyzny, w kategorii Myśl Techniczna organizowanym przez tygodnik Nowiny Raciborskie, które obchodziły swoje 20-lecie. Za najlepszą Myśl Techniczną uznano instalację odsiarczania spalin w RAFAKO.

W niedzielne popołudnie na raciborskim rynku Nowiny Raciborskie świętowały swój jubileusz 20-lecia. Z tej okazji zorganizowały piknik rodzinny. Podczas wspólnego biesiadowania rozstrzygnięto plebiscyt Skarby Raciborszczyzny. W konkursie tym, mieszkańcy powiatu raciborskiego wybierali swoich faworytów w pięciu kategoriach (smaki, wyjątkowe miejsca, myśl techniczna, w zgodzie z naturą oraz zjawiska i tradycje). Za najlepszą Myśl Techniczną uznano instalację odsiarczania spalin w RAFAKO.

Nagrodę dla spółki odebrał Krzysztof Burek, Wiceprezes Zarządu RAFAKO.
- Bardzo się cieszymy, że RAFAKO zostało zauważone przez nasze lokalne społeczeństwo, choć to, co produkujemy nie jest zasadniczo dostępne na lokalnym rynku. Instalacja Odsiarczania Spalin to bardzo specyficzny produkt, który ma swoje zastosowanie w przemyśle, co najmniej o zasięgu regionalnym. Dlatego też nie do końca wierzyliśmy, że wśród tylu innych kandydatów czytelnicy naszej ziemi raciborskiej wybiorą właśnie nas - przyznał po wręczeniu nagród Krzysztof Burek. 

Drugie miejsce w tej samej kategorii przyznano jedynemu na Śląsku sejsmografowi w Ocicach. Natomiast trzecie zajęły obrabiarki z RAFAMETU zdobywając 464 głosy. Nagrodę dla RAFAMETU odebrał E. Longin Wons, prezes zarządu RAFAMET S.A. – Wiedzieliśmy, że konkurencję w plebiscycie mamy sporą, a mimo to znaleźliśmy się w pierwszej trójce, a to zawsze jest bardzo miłe – powiedział po odebraniu wyróżnienia prezes kuźniańskiej firmy.

- Mieszkańcy naszego powiatu doskonale wiedzą, co i jak robimy i miałem nadzieję, że potwierdzą to w głosowaniu - dodał E. Longin Wons. - W końcu z tej małej Kuźni Raciborskiej, gdzie mieści się od dawien dawna siedziba naszej firmy wyjeżdżają w daleki świat produkowane przez nas bardzo skomplikowane wyroby mechaniczne- kończy prezes RAFAMETU.

Organizatorzy pikniku przygotowali dla wszystkich przybyłych wiele atrakcji oraz upominków. Dla najmłodszych były gry i zabawy. Na scenie zaś obok gwiazdy wieczoru Teresy Werner, zespołu Coral, Leszka i Korneli Filec, wystąpił chór żeński Vivo działający przy Raciborskim Centrum Kultury, a następnie zaprezentowały się grupy taneczne RCK pod przewodnictwem Manueli Krzykały. Od godziny 17.00 pracownicy redakcji częstowali zgromadzonych pod sceną tortem. Rekordowy wypiek przygotowała dla Nowin cukiernia Konditorei Malcharczyk należąca do Adriana Malcharczyka. Imprezę Nowin Raciborskich zakończyła Loteria, w której nagrodą główną był skuter Romet Citiline.

Justyna Korzeniak
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.