Tarta truskawkowa na poprawienie humoru

Do tego budyń i czekolada - taka jest propozycja raciborskiego Braxtonu. Poznajcie przepis.
Ciasto kruche:
100g cukru
200g masła pokrojonego w kawałki
370g mąki pszennej
1 jajko
1 szczypta soli
50 g. cukier waniliowy
Krem budyniowy:
2 budynie
100mil mleka
200g masła
100g cukru
500g truskawka
100g czekolada gorzka
Ciasto
Do naczynia miksującego wrzucić cukier, masło, jajko, cukier waniliowy, sól oraz mąkę pszenną. Wyrobić maszynowo ciasto. Można również ciasto wyrobić ręcznie. Uformować kulkę, zawinąć w folię aluminiową, schłodzić w lodówce godzinę. Formę do tarty wyłożyć papierem do pieczenia. Ciasto rozwałkować wyłożyć formę ciastem, piec w temperaturze 180 stopni 15-20 minut, aż nabierze złotego koloru.
Krem budyniowy
Gotujemy budyń według przepisu, dodajemy 100ml mleka oraz cukier. Masę budyniową schładzamy do temperatury pokojowej. Masło doprowadzamy do temperatury pokojowej. Budyń i masło łączymy używając miksera. Powstały krem wylewamy na wypieczoną tartę , układamy truskawki, posypujemy tartą czekoladą
Wykończenie
Tartę chłodzimy w lodówce około 2 godziny, podajemy pokrojoną na talerzu dodając gałkę lodów waniliowych lub bitą śmietanę. Dekorujemy świeżą miętą lub truskawką















![Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769987151large-a962b85d-9770-4155-9f05-719256482626-.jpg)












![200-lecie Sądu Rejonowego w Raciborzu. Jubileuszowe obchody w RCK [FOTO i WIDEO] 200-lecie Sądu Rejonowego w Raciborzu. Jubileuszowe obchody w RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778870546dsc-3792-.jpg)
![Konkurs kulinarny Polska smakuje w Raciborzu! Eliminacje regionalne 13 czerwca na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE DLA KGW i WYSTAWCÓW] Konkurs kulinarny Polska smakuje w Raciborzu! Eliminacje regionalne 13 czerwca na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE DLA KGW i WYSTAWCÓW] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778756499kkplsmakuje2026-baner-1580x650px-.jpg)

![Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778663248img-0809-.jpg)














![Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778705529dsc-6188-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany