Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia26 lipca 201815:12

Jak pielęgnować kota?

Jak pielęgnować kota? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Z pewnością każdy z nas chce, by jego pupil był zdrowy i pełen energii. Aby jednak tak się stało, należy zadbać o jego prawidłową pielęgnację. Szczególnie ważne jest utrzymywanie dobrego stanu kociej sierści, ochrona przed pasożytami oraz odpowiednie czyszczenie uszu. Ekspert z Pupilo.pl radzi, jak najlepiej zadbać o kota.

Pielęgnacja sierści

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest wyczesywanie za pomocą odpowiednio dobranych szczotek lub grzebieni. Jest to niezwykle ważne dla zachowania zdrowia i prawidłowego stanu sierści. Wyczesywanie ma na celu również poprawę ukrwienia skóry oraz zapewnienie jej odpowiedniej wentylacji. Dzięki temu zabiegowi można również na bieżąco kontrolować stan kociej sierści i skóry, sprawdzając, czy nie została ona zaatakowana przez pasożyty.

Jakie preparaty na insekty wybrać? Czytaj: https://www.pupilo.pl/wiadomosc/co-kupic-na-pchly-dla-kota-jakie-preparaty-na-insekty-wybrac/3409/

Ochrona przez nieproszonymi gośćmi

Aby zapewnić pupilowi prawidłową ochronę, najlepiej zapobiegawczo stosować  również specjalne preparaty. Ekspert sklepu Pupilo.pl radzi, by w tym celu wybrać np. produkt marki Fiprex. Jest to specjalistyczny, weterynaryjny roztwór leczniczy, przeznaczony do zwalczania pcheł, wszy i kleszczy. Fiprex to preparat, który należy stosować bezpośrednio na skórę kota. Specjaliści twierdzą, że zapewnia on wysoki poziom ochrony przed pasożytami, jednocześnie cechując się niską toksycznością dla zwierząt i człowieka. To niezwykle ważne, ponieważ wiele preparatów zwalczając pasożyty, negatywnie wpływa na organizm naszego czworonoga. Dzięki swojej delikatności, Fiprex może być stosowany już u 8 tygodniowych kociąt.

Dbanie o prawidłowy stan skóry kotów jest niezwykle ważne, ponieważ pchły i kleszcze wywołują wiele groźnych schorzeń, takich jak zakażenia skóry, chorobę kociego pazura, czy wyjątkowo niebezpieczną boreliozę. Nie można bagatelizować ryzyka zachorowania na żadną z tych chorób, szczególnie w przypadku kotów wychodzących z domu, swobodnie spacerujących i mających kontakt z innymi zwierzętami.

Pielęgnacja uszu

Czyszczenie kocich uszu jest niezwykle ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Jeżeli nie zadbamy prawidłowo o ich higienę, mogą rozwinąć się liczne choroby. Do najczęstszych z nich należą grzybica, świerzb uszny, czy różnorodne infekcje bakteryjne. Nie trzeba chyba wspominać, że wiąże się to z cierpieniem zwierzęcia oraz  koniecznością częstych wizyt weterynaryjnych i leczenia farmakologicznego, które z kolei wywołuje spory stres. Aby tego uniknąć, lepiej systematycznie kontrolować stan kocich uszu.

Eksperci radzą, aby używać  specjalistycznych preparatów do czyszczenia uszu. Są one delikatne dla skóry naszych pupili i nie podrażniają jej. Wprawdzie kocie uszy można czyścić również za pomocą parafiny, jednak specjaliści podkreślają, że weterynaryjne preparaty są bardziej skuteczne, a dodatkowo zawierają liczne substancje pomocnicze. Ich celem jest m.in. wzmocnienie podrażnionego naskórka oraz działanie antyseptyczne.  Po specjalistyczne preparaty do czyszczenia uszu warto sięgnąć szczególnie wtedy, kiedy kot cierpi na nawracające problemy z ich stanem. W takich przypadkach mogą one  wspomóc i znacznie przyspieszyć proces leczenia.

Każdy właściciel kota powinien pamiętać o regularnym kontrolowaniu stanu uszu swojego pupila. Wiele osobników samodzielnie potrafi świetnie zadbać o ich czystość, zdarzają się jednak sytuacje, w których potrzebna jest pomoc opiekuna. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ten problem w momentach ogólnego osłabienia kociego organizmu lub podczas rekonwalescencji. 

Co do pielęgnacji kota? Jakie preparaty kupić? Więcej informacji: https://www.pupilo.pl/wiadomosc/jakie-kosmetyki-dla-kota-co-do-pielegnacji-kota-jakie-preparaty-kupic/3373/

Ważne rady

Eksperci podkreślają, że zarówno preparaty do czyszczenia uszu, jak i środki przeciw pasożytom, takie jak Fiprex powinny być stosowane po konsultacji z weterynarzem, który stwierdzi, że nie ma ku temu żadnych przeciwskazań. Należy również zawsze stosować się do zamieszczonych instrukcji użycia oraz zwracać szczególną uwagę, czy nie minęła data ważności produktu. Wszystko to ma na celu troskę i dbanie o bezpieczeństwo naszych czworonożnych pupili. Ich zdrowie jest gwarantem prawidłowego rozwoju, pięknego wyglądu i dobrego samopoczucia.

 

Autor: materiał partnerski, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.