Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia26 lipca 201815:12

Jak pielęgnować kota?

Reklama
Region:

Z pewnością każdy z nas chce, by jego pupil był zdrowy i pełen energii. Aby jednak tak się stało, należy zadbać o jego prawidłową pielęgnację. Szczególnie ważne jest utrzymywanie dobrego stanu kociej sierści, ochrona przed pasożytami oraz odpowiednie czyszczenie uszu. Ekspert z Pupilo.pl radzi, jak najlepiej zadbać o kota.

Pielęgnacja sierści

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest wyczesywanie za pomocą odpowiednio dobranych szczotek lub grzebieni. Jest to niezwykle ważne dla zachowania zdrowia i prawidłowego stanu sierści. Wyczesywanie ma na celu również poprawę ukrwienia skóry oraz zapewnienie jej odpowiedniej wentylacji. Dzięki temu zabiegowi można również na bieżąco kontrolować stan kociej sierści i skóry, sprawdzając, czy nie została ona zaatakowana przez pasożyty.

Jakie preparaty na insekty wybrać? Czytaj: https://www.pupilo.pl/wiadomosc/co-kupic-na-pchly-dla-kota-jakie-preparaty-na-insekty-wybrac/3409/

Ochrona przez nieproszonymi gośćmi

Aby zapewnić pupilowi prawidłową ochronę, najlepiej zapobiegawczo stosować  również specjalne preparaty. Ekspert sklepu Pupilo.pl radzi, by w tym celu wybrać np. produkt marki Fiprex. Jest to specjalistyczny, weterynaryjny roztwór leczniczy, przeznaczony do zwalczania pcheł, wszy i kleszczy. Fiprex to preparat, który należy stosować bezpośrednio na skórę kota. Specjaliści twierdzą, że zapewnia on wysoki poziom ochrony przed pasożytami, jednocześnie cechując się niską toksycznością dla zwierząt i człowieka. To niezwykle ważne, ponieważ wiele preparatów zwalczając pasożyty, negatywnie wpływa na organizm naszego czworonoga. Dzięki swojej delikatności, Fiprex może być stosowany już u 8 tygodniowych kociąt.

Dbanie o prawidłowy stan skóry kotów jest niezwykle ważne, ponieważ pchły i kleszcze wywołują wiele groźnych schorzeń, takich jak zakażenia skóry, chorobę kociego pazura, czy wyjątkowo niebezpieczną boreliozę. Nie można bagatelizować ryzyka zachorowania na żadną z tych chorób, szczególnie w przypadku kotów wychodzących z domu, swobodnie spacerujących i mających kontakt z innymi zwierzętami.

Pielęgnacja uszu

Czyszczenie kocich uszu jest niezwykle ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Jeżeli nie zadbamy prawidłowo o ich higienę, mogą rozwinąć się liczne choroby. Do najczęstszych z nich należą grzybica, świerzb uszny, czy różnorodne infekcje bakteryjne. Nie trzeba chyba wspominać, że wiąże się to z cierpieniem zwierzęcia oraz  koniecznością częstych wizyt weterynaryjnych i leczenia farmakologicznego, które z kolei wywołuje spory stres. Aby tego uniknąć, lepiej systematycznie kontrolować stan kocich uszu.

Eksperci radzą, aby używać  specjalistycznych preparatów do czyszczenia uszu. Są one delikatne dla skóry naszych pupili i nie podrażniają jej. Wprawdzie kocie uszy można czyścić również za pomocą parafiny, jednak specjaliści podkreślają, że weterynaryjne preparaty są bardziej skuteczne, a dodatkowo zawierają liczne substancje pomocnicze. Ich celem jest m.in. wzmocnienie podrażnionego naskórka oraz działanie antyseptyczne.  Po specjalistyczne preparaty do czyszczenia uszu warto sięgnąć szczególnie wtedy, kiedy kot cierpi na nawracające problemy z ich stanem. W takich przypadkach mogą one  wspomóc i znacznie przyspieszyć proces leczenia.

Każdy właściciel kota powinien pamiętać o regularnym kontrolowaniu stanu uszu swojego pupila. Wiele osobników samodzielnie potrafi świetnie zadbać o ich czystość, zdarzają się jednak sytuacje, w których potrzebna jest pomoc opiekuna. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ten problem w momentach ogólnego osłabienia kociego organizmu lub podczas rekonwalescencji. 

Co do pielęgnacji kota? Jakie preparaty kupić? Więcej informacji: https://www.pupilo.pl/wiadomosc/jakie-kosmetyki-dla-kota-co-do-pielegnacji-kota-jakie-preparaty-kupic/3373/

Ważne rady

Eksperci podkreślają, że zarówno preparaty do czyszczenia uszu, jak i środki przeciw pasożytom, takie jak Fiprex powinny być stosowane po konsultacji z weterynarzem, który stwierdzi, że nie ma ku temu żadnych przeciwskazań. Należy również zawsze stosować się do zamieszczonych instrukcji użycia oraz zwracać szczególną uwagę, czy nie minęła data ważności produktu. Wszystko to ma na celu troskę i dbanie o bezpieczeństwo naszych czworonożnych pupili. Ich zdrowie jest gwarantem prawidłowego rozwoju, pięknego wyglądu i dobrego samopoczucia.

 

Autor: materiał partnerski, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202321:10

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej zmierzają powoli ku ostatecznej fazie. Dziś (28.01.), w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano kolejne spotkania. Stoczono cztery pojedynki II ligi oraz jeden ligi I. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia i wideo.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202300:19

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO]

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy (27.01.) wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano zaległe spotkanie I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Lider, czyli RKK AZS Racibórz podejmował zamykającą tabelę Olimpię Wodzisław Śląski.

(greh)
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.