Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia29 maja 201709:44

Topinambur na talerzu i w miseczce pupila

Topinambur na talerzu i w miseczce pupila - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je, wybierając np. urozmaicone śniadanie zamiast porannego zestawu suplementów diety. Odpowiedzialni właściciele zwierząt również coraz uważniej dobierają dietę dla swoich pupili. Czasy, gdy karmiliśmy naszych podopiecznych resztkami ze stołów, odeszły prawie w przeszłość.

Coraz bardziej zwracamy uwagę na to, co jemy, wybierając np. urozmaicone śniadanie zamiast porannego zestawu suplementów diety. Sklepy ze zdrową żywnością wyrastają jak grzyby po deszczu. W supermarketach pojawiają się działy z produktami bez konserwantów i sztucznych dodatków. Gros miejsca zajmują orzechy, ziarna, pszczele miody, suszone owoce oraz rzeczy mające egzotyczne nazwy i pochodzenie, dzięki którym możemy wspierać nasze zdrowie tak, jak to czynili od dawien dawna np. prekolumbijscy Indianie. Zajadamy się płatkami z amarantusem i zupą z topinambura.

Odpowiedzialni właściciele zwierząt również coraz uważniej dobierają dietę dla swoich pupili. Czasy, gdy karmiliśmy naszych podopiecznych resztkami ze stołów, odeszły prawie w przeszłość. Wybierając pokarmy wyprodukowane specjalnie dla „braci mniejszych” częściej zwracamy uwagę na jakość, skład, sposób wytwarzania itp. Rośnie zainteresowanie żywnością skierowaną do zawężonej grupy odbiorców. W przypadku psów kupujemy np. pokarm dla yorków czy bokserów, w przypadku gryzoni – dla koszatniczek, szczurów czy świnek morskich.

gryzonie

Firma Nestor specjalizująca się w pokarmach dla ptaków i gryzoni, która ponad 25 lat temu wyprodukowała pierwszą polską kolbę ziarnową, od początku istnienia kierowała się i nadal kieruje zasadą, że wszystkie jej produkty muszą być naturalne, nie mogą zawierać konserwantów, sztucznych barwników, aromatów, polepszaczy itp. oraz muszą być złożone wyłącznie ze składników zgodnych z potrzebami poszczególnych gatunków.

Nestor zawsze z wyjątkowym zainteresowaniem sięga po rzeczy nietuzinkowe, jak np. „prekolumbijskie złoto”, czyli amarantus, fasolę mung, zawierającą sporo wartościowego białka, którego aminokwasy wpływają na tworzenie się i zdrowy wygląd ptasich piór, czy chleb świętojański – źródło łatwostrawnych węglowodanów, witamin A, E, B1, B2, soli mineralnych i błonnika, który korzystnie wpływa na układ trawienny, leczy zburzenia żołądkowo-jelitowe. Chleb świętojański dzięki kwasowi galusowemu działa również przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.

Firma nie zapomniała oczywiście o słoneczniku bulwiastym, czyli topinamburze od niedawna docierającym na nasze stoły, a od lat goszczącym w nestorowych produktach i polecanym w szczególności dla mających skłonność do cukrzycy koszatniczek. Topinambur nie tylko obniża zawartość cukru we krwi, dzięki dużej zawartości inuliny, ale jest również źródłem żelaza, krzemionki, witaminy B, C, potasu, fosforu, błonnika i jako naturalny prebiotyk korzystnie wpływa na florę bakteryjną jelit. Pomaga również usunąć zbędne i szkodliwe substancje z organizmu oraz podnosi ogólną odporność. Na wiosenną dietę oczyszczającą jeszcze nie jest za późno. Chrupiąc topinambur możemy ją rozpocząć razem z naszymi zwierzakami.

Zoo-mar


logo-zoomar

Adresy sklepów:

Długa10
Opawska 82
Słowackiego 59
Rudzka 37

www.zoo-mar.pl

Artykuł sponsorowany

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.