Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia29 maja 201709:44

Topinambur na talerzu i w miseczce pupila

Reklama
Racibórz:

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je, wybierając np. urozmaicone śniadanie zamiast porannego zestawu suplementów diety. Odpowiedzialni właściciele zwierząt również coraz uważniej dobierają dietę dla swoich pupili. Czasy, gdy karmiliśmy naszych podopiecznych resztkami ze stołów, odeszły prawie w przeszłość.

Coraz bardziej zwracamy uwagę na to, co jemy, wybierając np. urozmaicone śniadanie zamiast porannego zestawu suplementów diety. Sklepy ze zdrową żywnością wyrastają jak grzyby po deszczu. W supermarketach pojawiają się działy z produktami bez konserwantów i sztucznych dodatków. Gros miejsca zajmują orzechy, ziarna, pszczele miody, suszone owoce oraz rzeczy mające egzotyczne nazwy i pochodzenie, dzięki którym możemy wspierać nasze zdrowie tak, jak to czynili od dawien dawna np. prekolumbijscy Indianie. Zajadamy się płatkami z amarantusem i zupą z topinambura.

Odpowiedzialni właściciele zwierząt również coraz uważniej dobierają dietę dla swoich pupili. Czasy, gdy karmiliśmy naszych podopiecznych resztkami ze stołów, odeszły prawie w przeszłość. Wybierając pokarmy wyprodukowane specjalnie dla „braci mniejszych” częściej zwracamy uwagę na jakość, skład, sposób wytwarzania itp. Rośnie zainteresowanie żywnością skierowaną do zawężonej grupy odbiorców. W przypadku psów kupujemy np. pokarm dla yorków czy bokserów, w przypadku gryzoni – dla koszatniczek, szczurów czy świnek morskich.

gryzonie

Firma Nestor specjalizująca się w pokarmach dla ptaków i gryzoni, która ponad 25 lat temu wyprodukowała pierwszą polską kolbę ziarnową, od początku istnienia kierowała się i nadal kieruje zasadą, że wszystkie jej produkty muszą być naturalne, nie mogą zawierać konserwantów, sztucznych barwników, aromatów, polepszaczy itp. oraz muszą być złożone wyłącznie ze składników zgodnych z potrzebami poszczególnych gatunków.

Nestor zawsze z wyjątkowym zainteresowaniem sięga po rzeczy nietuzinkowe, jak np. „prekolumbijskie złoto”, czyli amarantus, fasolę mung, zawierającą sporo wartościowego białka, którego aminokwasy wpływają na tworzenie się i zdrowy wygląd ptasich piór, czy chleb świętojański – źródło łatwostrawnych węglowodanów, witamin A, E, B1, B2, soli mineralnych i błonnika, który korzystnie wpływa na układ trawienny, leczy zburzenia żołądkowo-jelitowe. Chleb świętojański dzięki kwasowi galusowemu działa również przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.

Firma nie zapomniała oczywiście o słoneczniku bulwiastym, czyli topinamburze od niedawna docierającym na nasze stoły, a od lat goszczącym w nestorowych produktach i polecanym w szczególności dla mających skłonność do cukrzycy koszatniczek. Topinambur nie tylko obniża zawartość cukru we krwi, dzięki dużej zawartości inuliny, ale jest również źródłem żelaza, krzemionki, witaminy B, C, potasu, fosforu, błonnika i jako naturalny prebiotyk korzystnie wpływa na florę bakteryjną jelit. Pomaga również usunąć zbędne i szkodliwe substancje z organizmu oraz podnosi ogólną odporność. Na wiosenną dietę oczyszczającą jeszcze nie jest za późno. Chrupiąc topinambur możemy ją rozpocząć razem z naszymi zwierzakami.

Zoo-mar


logo-zoomar

Adresy sklepów:

Długa10
Opawska 82
Słowackiego 59
Rudzka 37

www.zoo-mar.pl

Artykuł sponsorowany

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202321:10

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej zmierzają powoli ku ostatecznej fazie. Dziś (28.01.), w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano kolejne spotkania. Stoczono cztery pojedynki II ligi oraz jeden ligi I. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia i wideo.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202300:19

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO]

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy (27.01.) wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano zaległe spotkanie I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Lider, czyli RKK AZS Racibórz podejmował zamykającą tabelę Olimpię Wodzisław Śląski.

(greh)
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.