Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia27 marca 201708:58

Gryzący wrogowie - chroń swojego pupila przed kleszczami, pchłami i komarami

Reklama
Racibórz: Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem czworonoga, nie możesz zapominać, że oprócz naturalnej radości płynącej z przebywania w plenerze na Twojego pupila czyhają tam również niebezpieczeństwa.

Psy wychodzące są narażone na bolesne ukąszenia pcheł i kleszczy. Od kilku lat o wzmożonych inwazjach kleszczy w sezonie wiosennym informują zarówno Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne, jak i media. Kleszcze przenoszą pierwotniaki, wirusy i bakterie, powodujące groźne choroby, na przykład babeszjozę, która - nierozpoznana odpowiednio wcześnie - może doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia. W przypadku ludzi kleszcze są równie groźne - ugryzienie niesie ze sobą realne zagrożenie zachorowaniem na podstępną i trudną do leczenia boreliozę oraz odkleszczowe zapalenie mózgu. Wielokrotne ukąszenia pcheł mogą z kolei doprowadzić czworonoga do alergicznego pchlego zapalenia skóry. Aby zapobiec takim sytuacjom, warto, abyś jak najwcześniej zaopatrzył się w preparaty eliminujące pchły i kleszcze oraz niezwłocznie zastosował je u Twojego psa. 


Zwróć uwagę przy wyborze

Wybierając preparat spośród wielu oferowanych na rynku weź pod uwagę przede wszystkim jego skuteczność. Sprawdzone produkty dostępne od lat, przebadane i posiadające odpowiednie dopuszczenia do obrotu (potwierdzone np. numerem pozwolenia biobójczego podanym na opakowaniu) są gwarantem bezpieczeństwa i skuteczności. Będziesz mieć pewność, że wybierasz produkt, którego działanie zostało potwierdzone specjalistycznymi badaniami. Jeśli czujesz się zagubiony i nie wiesz, co wybrać, pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o pomoc personel sklepów zoologicznych. Rekomendacja doświadczonych sprzedawców pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Dopasuj formę produktu do potrzeb

Jako właściciel psa masz do wyboru różne formy ochrony pupila, np. obroże czy spraye. W przypadku obroży są one zakładane na szyję psa i noszone przez czworonoga przez okres wskazany w instrukcji produktu (najczęściej kilka miesięcy). Ważne jest, aby obroża pozostawała na szyi zwierzęcia przez cały okres określony na opakowaniu przez producenta. Rynek oferuje obroże w różnych kolorach, wzorach i o różnych długościach. Jeśli zwracasz uwagę również na stylowy wygląd produktów, z pewnością przypadną Ci do gustu obroże ozdobne łączące funkcje eliminacji pcheł i kleszczy z niebanalnym wyglądem.

 Należy też zwrócić uwagę na fakt, że jeśli Twój pies został zaatakowany przez pchły, to szybko rozprzestrzenią się one również w jego otoczeniu i właśnie tam będą spędzać najwięcej czasu (pomiędzy okresami żerowania na żywicielu). Zatem pchły pojawią się także w Twoim domu, czyli na legowisku, na kanapie, dywanie czy w budzie i mogą stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twojej rodziny. Aby pozbyć się ich na dobre, powinieneś zadziałać kompleksowo - zastosować preparat eliminujący pchły i kleszcze na psie, np. specjalistyczną obrożę oraz spryskać pomieszczenia, w których najczęściej przebywa pies preparatem eliminującym te pasożyty w otoczeniu.


laur_sabunol
Na rynku są również dostępne spraye repelencyjne dla zwierząt, zabezpieczające psy i koty przed kleszczami i komarami, zawierające w swoim składzie między innymi DEET - substancję znaną ze swojej skuteczności. Mogą okazać się niezbędne podczas dłuższych spacerów po lasach czy łąkach, czyli na terenach, gdzie występuje nasilona aktywność kleszczy. Zapewniają wzmożoną ochronę w sytuacjach, w których zwierzę jest szczególnie narażone na inwazję. Stosuje się je spryskując czworonoga regularnie co kilka godzin. Taki preparat warto używać w połączeniu z obrożą przeciw pchłom i kleszczom.

Przede wszystkim profilaktyka

Nie jest tajemnicą, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Uzbrojony w wiedzę możesz teraz dokonać wyboru, jaki rodzaj zabezpieczenia przed pchłami i kleszczami będzie najodpowiedniejszy dla Twojego zwierzęcia. Poprzez stosowanie skutecznych środków biobójczych ochronisz go przed atakami pasożytów, a w konsekwencji także przed chorobami przez nie przenoszonymi.

Dobrym wyborem będą sprawdzone produkty przeciw pchłom i kleszczom marki Sabunol GPI. To polska marka dostępna na rynku już od 12 lat. Najważniejszym jej wyróżnikiem jest trójskładnikowość - obroże zawierają trzy składniki aktywne działające na pchły i kleszcze: permetrynę, imidachlopryd i geraniol. Dzięki temu kompleksowemu połączeniu obroże Sabunol GPI zapewniają skuteczność działania przez 90 dni. Wszystkie produkty z rodziny Sabunoli posiadają aktualne atesty biobójcze. W 2016 roku seria została uhonorowana Złotym Godłem Laur Konsumenta.

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu. Sabunol GPI, produkty biobójcze, nr pozwoleń: obroże 6704/16, Ixoder 4640/11, płyn 6810/16.

logo1

Adresy sklepów:

Długa10
Opawska 82
Słowackiego 59
Rudzka 37

www.zoo-mar.pl


Artykuł sponsorowany

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202321:10

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej zmierzają powoli ku ostatecznej fazie. Dziś (28.01.), w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano kolejne spotkania. Stoczono cztery pojedynki II ligi oraz jeden ligi I. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia i wideo.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202300:19

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO]

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy (27.01.) wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano zaległe spotkanie I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Lider, czyli RKK AZS Racibórz podejmował zamykającą tabelę Olimpię Wodzisław Śląski.

(greh)
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.