Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia28 lutego 201809:27

Wesele pod chmurką czy restauracji?

Wesele pod chmurką czy restauracji? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Gdzie zorganizować wesele? W plenerze czy na sali? Poznaj zalety i wady obu rozwiązań, by przekonać się, co lepiej się sprawdzi w twoim przypadku.

Ślub oraz związana z nim zabawa weselna stanowią rodzaj jednej z najważniejszych uroczystości w naszym życiu. Nic zatem dziwnego, iż organizacja tego wydarzenia może zająć nawet kilka lat. Od czego zacząć? Jak wskazuje poradnik Miejsce na wesele: „Wybór sali jest bardzo ważny i powinno się od tego rozpoczynać przygotowania.” To bez wątpienia prawda, niemniej jednak w obecnych czasach do dyspozycji przyszłych małżonków są zarówno sale znajdujące się w restauracjach czy też domach weselnych, jak i namioty weselne umożliwiające organizację uroczystości w plenerze. Na które ze wspomnianych rozwiązań warto się zdecydować?  

Wesele w plenerze

Zdecydowana większość osób kocha lato głównie za możliwość miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Uwielbiamy grillować w towarzystwie przyjaciół, raczyć się przysmakami, a nawet nierzadko tańczyć do białego rana. A teraz wyobraź sobie, że takie spotkanie nabiera rozmiarów uroczystości weselnej. Brzmi wspaniale, prawda? Właśnie z tego powodu pary biorące ślub w miesiącach letnich często decydują się na organizację przyjęcia w namiocie weselnym. Niemniej jednak świeże powietrze i piękne widoki nie są jedynymi zaletami takiego rozwiązania. Wybierając zabawę pod namiotem, możesz również liczyć na świetne światło, umożliwiające wykonanie niepowtarzalnych zdjęć.

Niestety ten pomysł posiada również wady. Jedną z największych stanowi fakt, że w praktyce to, czy zabawa będzie należała do udanych, zależne jest w dużej mierze od pogody. Z uwagi na fakt, że rezerwacji namiotu należy dokonać ze sporym wyprzedzeniem czasowym, nie jesteśmy w stanie w żaden sposób przewidzieć tego, czy w dniu uroczystości na niebie obecne będzie piękne słońce, czy może deszczowe chmury. Warto dodać, że zorganizowanie wesela w plenerze związane jest ze znacznie większą ilością przygotowań, niż miałoby to miejsce w przypadku zabawy na sali. Poza wynajęciem namiotu musimy bowiem zadbać również o catering, oświetlenie, nagłośnienie, toalety, wypożyczenie mebli, naczyń, transport, podgrzewaczy oraz wiatraków.

wesele-sala

Zabawa na sali

Organizacja wesela na sali stanowi rozwiązanie, na które decyduje się przeważająca większość par. Wynajmując lokal, nie musimy bowiem brać pod uwagę ani terminu ślubu, ani tym bardziej pogody. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie organizacji wesela zimą, a tym samym poczynienia sporych oszczędności. Jak bowiem powszechnie wiadomo, sezon ślubny rozpoczyna się w maju i trwa aż do września. Wtedy też koszt organizacji uroczystości jest o wiele wyższy, niż w pozostałych miesiącach. Poza tym wynajęcie sali weselnej jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, gdyż organizując wesele np. w restauracji, nie musimy już martwić się o catering, toalety, dojazd oraz inne kwestie, które stanowią konieczność w przypadku imprezy plenerowej.

Oczywiście zabawa na sali nie jest pozbawiona wad. Takowe dostrzegą zwłaszcza osoby kochające naturę. W przypadku wesela w plenerze tło uroczystości może stanowić sama przyroda. Organizując zabawę na sali, zmuszeni jesteśmy sami zadbać o dekoracje. Na szczęście istnieją proste sposoby na poradzenie sobie ze wspomnianym kłopotem. Możesz o nich przeczytać w osobnym artykule: Najciekawsze rozwiązania na wystrój lokalu weselnego. Obecnie możliwości dekoracyjne są ogromne, a jedyne, czego potrzebujemy, to inspiracji i pomysłu na miarę naszych możliwości.

Autor: artykuł partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202212:48

Długi weekend w okolicy

Długi weekend w okolicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sezon letniego długiego weekendu to czas, kiedy wraz z rodziną i przyjaciółmi możecie podarować sobie kilka dni odpoczynku. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli zorganizować wyjazdów - okazuje się, że nic straconego ponieważ, można odpocząć także na miejscu. Ośrodek wypoczynkowy AquaBrax w Szymocicach jest na to najlepszym miejscem i kusi nas wieloma atrakcjami.

materiał partnerski
Reklama
Reklama
Sport12 sierpnia 202205:58

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202209:14

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO]

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz w trakcie minionej służby. Połowę z nich stanowiło usuwanie skutków nawałnicy, jaka przeszła czwartkowym popołudniem nad powiatem. Odnotowano także zadymienie przy Ogrodowej oraz zdarzenie drogowe przy Opawskiej. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Filip Sulski
Aktualności11 sierpnia 202219:12

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO]

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

W remizie parkuje już dobrze wyposażony ciężki Jelcz 415 rocznik 1992. Jednostka musiała przebudować wjazd do garażu. Wóz dziś, 11 sierpnia, tuż po północy wyjechał do akcji gaszenia pożaru garażu przy ul. Głównej.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja12 sierpnia 202222:38

Kameralny koncert wokalistów Mirażu przy zamkowej studni [FOTO i WIDEO]

Kameralny koncert wokalistów Mirażu przy zamkowej studni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To już drugi wakacyjny koncert na zamkowym dziedzińcu, tym razem Anny Kretek, Zofii Wysoczańskiej, Wiktorii Wydmuch, Michała Stuchłego, Błażeja Klimaszki oraz Piotra Thamma.

fot. Jan Ptak, wideo mwaw
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.