Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia28 lutego 201809:27

Wesele pod chmurką czy restauracji?

Wesele pod chmurką czy restauracji? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Gdzie zorganizować wesele? W plenerze czy na sali? Poznaj zalety i wady obu rozwiązań, by przekonać się, co lepiej się sprawdzi w twoim przypadku.

Ślub oraz związana z nim zabawa weselna stanowią rodzaj jednej z najważniejszych uroczystości w naszym życiu. Nic zatem dziwnego, iż organizacja tego wydarzenia może zająć nawet kilka lat. Od czego zacząć? Jak wskazuje poradnik Miejsce na wesele: „Wybór sali jest bardzo ważny i powinno się od tego rozpoczynać przygotowania.” To bez wątpienia prawda, niemniej jednak w obecnych czasach do dyspozycji przyszłych małżonków są zarówno sale znajdujące się w restauracjach czy też domach weselnych, jak i namioty weselne umożliwiające organizację uroczystości w plenerze. Na które ze wspomnianych rozwiązań warto się zdecydować?  

Wesele w plenerze

Zdecydowana większość osób kocha lato głównie za możliwość miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Uwielbiamy grillować w towarzystwie przyjaciół, raczyć się przysmakami, a nawet nierzadko tańczyć do białego rana. A teraz wyobraź sobie, że takie spotkanie nabiera rozmiarów uroczystości weselnej. Brzmi wspaniale, prawda? Właśnie z tego powodu pary biorące ślub w miesiącach letnich często decydują się na organizację przyjęcia w namiocie weselnym. Niemniej jednak świeże powietrze i piękne widoki nie są jedynymi zaletami takiego rozwiązania. Wybierając zabawę pod namiotem, możesz również liczyć na świetne światło, umożliwiające wykonanie niepowtarzalnych zdjęć.

Niestety ten pomysł posiada również wady. Jedną z największych stanowi fakt, że w praktyce to, czy zabawa będzie należała do udanych, zależne jest w dużej mierze od pogody. Z uwagi na fakt, że rezerwacji namiotu należy dokonać ze sporym wyprzedzeniem czasowym, nie jesteśmy w stanie w żaden sposób przewidzieć tego, czy w dniu uroczystości na niebie obecne będzie piękne słońce, czy może deszczowe chmury. Warto dodać, że zorganizowanie wesela w plenerze związane jest ze znacznie większą ilością przygotowań, niż miałoby to miejsce w przypadku zabawy na sali. Poza wynajęciem namiotu musimy bowiem zadbać również o catering, oświetlenie, nagłośnienie, toalety, wypożyczenie mebli, naczyń, transport, podgrzewaczy oraz wiatraków.

wesele-sala

Zabawa na sali

Organizacja wesela na sali stanowi rozwiązanie, na które decyduje się przeważająca większość par. Wynajmując lokal, nie musimy bowiem brać pod uwagę ani terminu ślubu, ani tym bardziej pogody. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie organizacji wesela zimą, a tym samym poczynienia sporych oszczędności. Jak bowiem powszechnie wiadomo, sezon ślubny rozpoczyna się w maju i trwa aż do września. Wtedy też koszt organizacji uroczystości jest o wiele wyższy, niż w pozostałych miesiącach. Poza tym wynajęcie sali weselnej jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, gdyż organizując wesele np. w restauracji, nie musimy już martwić się o catering, toalety, dojazd oraz inne kwestie, które stanowią konieczność w przypadku imprezy plenerowej.

Oczywiście zabawa na sali nie jest pozbawiona wad. Takowe dostrzegą zwłaszcza osoby kochające naturę. W przypadku wesela w plenerze tło uroczystości może stanowić sama przyroda. Organizując zabawę na sali, zmuszeni jesteśmy sami zadbać o dekoracje. Na szczęście istnieją proste sposoby na poradzenie sobie ze wspomnianym kłopotem. Możesz o nich przeczytać w osobnym artykule: Najciekawsze rozwiązania na wystrój lokalu weselnego. Obecnie możliwości dekoracyjne są ogromne, a jedyne, czego potrzebujemy, to inspiracji i pomysłu na miarę naszych możliwości.

Autor: artykuł partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lutego 202412:38

Stypendia sportowe prezydenta Raciborza przyznane

Stypendia sportowe prezydenta Raciborza przyznane - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
UM Racibórz, fot. poglądowe - arch. portalu
Reklama
Aktualności19 lutego 202410:35

Fałszywe alarmy w Kuźni Raciborskiej i Raciborzu

Fałszywe alarmy w Kuźni Raciborskiej i Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red, fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Nasz Racibórz 26.01.2024
26 stycznia 202408:27

Nasz Racibórz 26.01.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.