Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia8 stycznia 201811:30

Jak bezpiecznie przewozić sprzęt zimowy?

Jak bezpiecznie przewozić sprzęt zimowy? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

O tym, jak najlepiej przewozić sprzęt zimowy, funkcjonalności, zastosowaniu, wyborze i zaletach uchwytu lub boxu na narty czy deski snowboardowe rozmawiamy z właścicielem firmy CampBox zajmującej się sprzedażą oraz wypożyczaniem tego typu urządzeń, Maciejem Malkiewiczem.

Jakie sposoby przewożenia sprzętu zimowego Pan poleca?
Jeśli chodzi o transport sprzętu samochodem, istnieje kilka rozwiązań, między innymi kanały w tylnej kanapie przeznaczone do tego typu zadań, uchwyt narciarski na dachu czy też coraz popularniejszy box dachowy. Warto stosować któryś z tych sposobów, ponieważ na przykład w Austrii za przewożenie sprzętu zimowego luzem, można dostać mandat. Ponadto, nasi klienci opowiadali, że w ubiegłym sezonie wyjechali na weekend do Czech i spotkali się z uwagami tamtejszej policji odnośnie do przewożenia sprzętu narciarskiego. Służby w innych krajach Europy zwracają na to szczególną uwagę.

Jak duża jest różnica cenowa między poszczególnymi rozwiązaniami?
Uchwyty na sprzęt zimowy są zdecydowanie jedną z tańszych możliwości. Te montowane na bagażnik bazowy można nabyć już za około 200 zł, najdroższe kosztują około 1000 zł. Cena zależna jest między innymi od szerokości uchwytu, która ma wpływ na pojemność par nart, które chcemy przewieźć, a także od jakości wykonania urządzenia, w zależności od marki. Boxy które nadają się do przewożenia nart lub desek można kupić już za 700 zł, najdroższe mogą nas kosztować nawet 6000 zł. Wybór jest znacznie większy niż jeśli chodzi o uchwyty narciarskie.

Jakie są wady i zalety uchwytów?
Uchwyty narciarskie zdecydowanie lepiej sprawdzają się, gdy mamy do pokonania mniejsze odległości z nartami na dachu. Poruszanie się po zaśnieżonych drogach powoduje, że narty w uchwycie mogą być zabrudzone solą, co ma niekorzystny wpływ na użytkowanie. Komfort jazdy z uchwytem na dachu jest zdecydowanie mniejszy ze względu na hałas, jaki generuje. Do plusów uchwytów można zaliczyć szybkość instalowania nart oraz desek. W gronie nowości na sezon 2018 znalazły się uchwyty amerykańskiej firmy Yakima, która powoli wchodzi na polski rynek.

Co można zaliczyć do korzyści posiadania boxu dachowego?
Jest droższym rozwiązaniem, natomiast może posłużyć również latem. Box zapewnia większy komfort jazdy oraz możliwość schowania w nim mokrych rękawiczek, czapek oraz obuwia, co powoduje, że mamy mniej wilgoci w samochodzie, a więcej miejsca. Typowe boxy narciarskie są stosunkowo niskie, mierzą około 30 cm wysokości. Możnq dobrać tak wymiary, aby spakować tam również sprzęt na letnie wyprawy. Jeśli chodzi o nowości na sezon 2018, na rynek wchodzi nowy model znanej już serii Thule Motion XT Alpine czyli 232 centymetró długości, 95 szerokości oraz 35 wysokości możemy w nim zmieścić do 7 par nart !

Na co trzeba zwrócić uwagę wybierając ten sprzęt?
Boxy dobieramy tak, aby były dłuższe o około 10-15 centymetrów od najdłuższej pary nart czy deski, szerokość natomiast decyduje o tym, ile par będziemy w stanie zmieścić obok siebie. Należy zwrócić uwagę również na wysokość, która ma wpływ na to, czy spakujemy tam dodatkowe akcesoria typu buty, kaski, kije, czapki, rękawiczki itd.

Państwa firma prócz sprzedaży sprzętu, oferuje jego wypożyczenie
Dokładnie. Klientom niezdecydowanym lub tym, którzy jeżdżą na stok raz czy dwa razy w roku na dłuższe tygodniowe lub dwutygodniowe wypady, polecamy wypożyczenie boxa dachowego za 20 zł za dobę. Plusem takiego wyjścia jest to, że za każdym razem możemy wypożyczyć sprzęt o innym rozmiarze oraz specyfikacji, w zależności od pory roku. Należy również pamiętać, że jeżeli nie chcemy jeździć z boxem na dachu cały rok, musimy mieć miejsca na jego przechowanie. W przypadku wypożyczenia kłopot ten znika.

Firma CampBox powstała z myślą o aktywnych klientach, którzy uwielbiają spędzać wolny czas w podróży. Oferuje wypożyczenie, jak i sprzedaż bagażników sprawdzonych i renomowanych producentów takich jak Whispbar, Thule, Taurus czy Kamei, przyczepek rowerowych marki Nordic Cab czy Qeridoo czy też przyczep kempingowych Hobby. Sprzęt ma służyć przede wszystkim podczas wypraw rodzinnych, dlatego firma dba o dostarczenie swoim klientom bezpiecznych i komfortowych rozwiązań. 

Campbox na Facebooku

Raciobórz, ul. Komunalna 7, tel. 504 107 765

Autor: artykuł partnera,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.