Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia31 stycznia 202013:40

Sprawdź, jak przygotować się do podróży samolotem, gdy lecisz z całą rodziną

Sprawdź, jak przygotować się do podróży samolotem, gdy lecisz z całą rodziną - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Podróż samolotem to – w dzisiejszych czasach – nic szczególnego. Menedżerom wyższego szczebla takie wyjazdy zdarzają się nawet kilka razy w tygodniu. Jednak nie każdy ceni sobie wyjazdy z domu, więc stres może wywoływać w nich pakowanie walizki i moment odrywania się maszyny od pasa startowego. Jeżeli przed Tobą i Twoimi bliskimi wspólna podróż samolotem, dobrze się do niej przygotujcie. Plan pozwoli uspokoić nerwy i sprawi, że o niczym istotnym na pewno nie zapomnisz.

Zarezerwuj miejsce na parkingu przy lotnisku Balic

Mieszkańcy Małopolski, z racji lokalizacji, najchętniej i najczęściej wybierają podkrakowskie lotnisko oraz parking Balice. Choć idealną sytuacją jest ta, w której członek rodziny podwozi Cię na lotnisko, zabiera auto i ponownie przyjeżdża po Ciebie w dniu przylotu, nie zawsze możesz przecież na to liczyć. Dlatego też, z myślą o wygodnie podróżnych, parking Balice udostępnia możliwość zarezerwowania miejsca parkingowego i bezpiecznego odebrania auta tuż po powrocie do kraju. Daje to poczucie niezależności i spokój, że po przylocie nie będzie problemu z podróżą do domu. Szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób parking Balice przyjmuje rezerwacje, znajdziesz na stronie internetowej startparking.pl.

Dobrze spakuj całą rodzinę na podróż samolotem

Jeżeli po raz pierwszy lecisz na wakacje z drugą połówką i dziećmi, musisz dobrze zorganizować się z pakowaniem rzeczy, żeby wszystkie najważniejsze przedmioty na pewno się do niej zmieściły. Tym bardziej, gdy zdecydujesz, że cały Wasz dobytek powinien zmieścić się tylko do jednej walizki. Aby łatwiej było wszystko zmieścić, najłatwiej zrolować każde z ubrań i zapakować je (w kompletach o podobnej wielkości) do przezroczystego woreczka strunowego. Takie rozwiązanie nie tylko zaoszczędzi więcej miejsca, ale też ułatwi odprawę na lotnisku, a zwłaszcza moment kontroli. Pamiętaj, aby każdą parę butów również umieścić w przezroczystych woreczkach, dzięki czemu nie zabrudzisz nimi reszty bagażu.

Sprawdź, co możesz zabrać ze sobą do walizki

Pamiętaj, że regulaminy lotniska i przewoźnika wyraźnie określają, jakiego typu przedmioty masz prawo mieć przy sobie i w bagażu w czasie lotu samolotem. W ciągu kilkunastu ostatnich lat przepisy te się mocno zaostrzyły – głównie z uwagi na zagrożenie atakiem terrorystycznym. Dlatego w czasie odprawy ani w żadnym z bagaży nie możesz mieć przy sobie ostrych przedmiotów, łatwopalnych sprzętów czy broni. Zapomnij też o zabieraniu ze sobą wielkich pojemników z szamponem, lakierów do włosów czy pianek do golenia. Prawo przewiduje możliwość zabrania ze sobą kilku niewielkich, przezroczystych pojemników na kosmetyki, z których każdy ma pojemność nie większą niż 100 ml. Płyny muszą być umieszczone w przezroczystej saszetce, którą w razie czego szybko okażesz do kontroli. Pamiętaj też, aby sprawdzić, jak duży bagaż podręczny Twój przewoźnik pozwala zabrać ze sobą do kabiny podróżnej.

Autor: materiał partnerski, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.