Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia13 czerwca 201810:08

Wakacje w kamperze – nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wakacje w kamperze – nie zapomnij o ubezpieczeniu! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Wakacje to czas, kiedy szczególnie przypominamy sobie o naszych samochodach. Dotyczy to zwłaszcza właścicieli kamperów. Trzeba sprawdzić stan techniczny, nabić klimatyzację, odkurzyć dywaniki… Ale to jeszcze nie wszystko. Żeby podróżować bezpiecznie, warto pomyśleć także o dobrym pakiecie ubezpieczeń.

Karawaning w Polsce jest coraz bardziej popularny, niestety wciąż brakuje nam interesujących rozwiązań w zakresie ubezpieczenia kamperów. W Wielkiej Brytanii funkcjonują specjalne pakiety ubezpieczeń zwane motorhome insurance, dedykowane właśnie samochodom kempingowym. Oferowane są przez liczne towarzystwa, np. Motorhome Protect. Ponieważ u nas trudno znaleźć podobne rozwiązania, trzeba szukać ubezpieczeń na własną rękę. 

Ubezpieczenia obowiązkowe i dodatkowe

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego, również kampera, musi obowiązkowo opłacać składkę OC. Jest to podstawowe ubezpieczenie, gwarantujące ochronę finansową poszkodowanemu w przypadku szkód i wypadków powstałych z winy kierowcy. Zakres OC reguluje Ustawa z dn. 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (źródło: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20031241152/T/D20031152L.pdf). Dlatego właśnie u wszystkich ubezpieczycieli OC zapewnia tę samą gwarancję pieniężną. Inaczej jest w przypadku ubezpieczeń dodatkowych, których zakres nie jest regulowany przepisami. Dlatego przed wykupieniem polisy w danym towarzystwie warto się dowiedzieć, co nam zagwarantuje jej opłacanie. W przypadku ubezpieczeń dodatkowych nie należy zatem sugerować się jedynie ceną – czasem bowiem droższe polisy zapewniają znacznie większy pakiet zabezpieczeń. 

Ubezpieczenia, które warto mieć

Nowoczesne kampery to luksusowo wyposażone „domy na kółkach”, warto więc o nie odpowiednio zadbać. Ubezpieczenie to jeden ze sposobów zabezpieczenia samochodu kempingowego. Oprócz obowiązkowej składki OC, warto opłacić także Autocasco (AC), stanowiące zabezpieczenie finansowe w przypadku uszkodzeń, w przypadku których nie można ustalić sprawcy, a także kradzieży. Osobom często podróżującym może się przydać ubezpieczenie Assistance, gwarantujące pomoc techniczną i prawną w razie uszkodzenia lub zepsucia się auta. Ubezpieczając samochód, warto pomyśleć także o wykupieniu ubezpieczenia osobowego od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Podróż kamperem może być wspaniałą przygodą, pozwalającą na zwiedzenie wielu zakątków Polski i Europy. Aby przebiegła bezstresowo, zadbajmy o odpowiedni pakiet ubezpieczeń.

 

Autor: artykuł partnerski, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202412:41

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
53
red., źródło zdjęcia: hawle.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.