Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia24 maja 201814:27

Rejsy Chorwacja oczami początkującego żeglarza

Rejsy Chorwacja oczami początkującego żeglarza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Zagranica:

Wielu Polaków lato spędza na południu Europy, między innymi w Chorwacji. Wybierają organizowane w tej części kontynentu rejsy, ponieważ taka forma wypoczynku pozwala odetchnąć i jednocześnie sporo zobaczyć. Wielu ambitnych turystów wykorzystuje także rejsy do nauki żeglowania.

Chorwacja na dobry początek

Wybór Chorwacji przez tak wielu początkujących żeglarzy nie jest przypadkowy. Na tamtejszym wybrzeżu warunki atmosferyczne są wręcz idealne do zdobywania podstawowych umiejętności, przydatnych na pokładzie. Rejsy umożliwiają zapoznanie się z kluczowymi zasadami poruszania się w ruchu morskim. Stabilna pogoda zachęca do wypływania na pełne morze i mierzenia się z coraz trudniejszymi wyzwaniami.

Korzystając z oferty doświadczonego organizatora, klienci otrzymują realne wsparcie w postaci obecności na pokładzie wykwalifikowanego skipera. Taka osoba posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie żeglarstwa. Jest także przygotowana do tego, by w sposób merytoryczny dzielić się nią z innymi.

- Fachowcy podkreślają, że rejsy w Chorwacji to bardzo dobry pomysł, jeżeli dopiero zaczyna się przygodę z żeglowaniem - podkreśla przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl. - Jednak wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego świetnie bawią się także ci, którzy pierwsze kroki w tej dziedzinie mają już za sobą.

Wśród żeglarzy popularne jest stanowisko, że najlepiej zaczynać od rodzimych akwenów, a potem wybrać się na rejsy do Chorwacji właśnie. Tam bowiem w bezpiecznych, ale jednocześnie bardziej egzotycznych i ambitniejszych warunkach można sprawdzić swoje dotychczasowe umiejętności. A obecność profesjonalnego skipera wprowadza więcej spokoju i pozwala skupić się na rozwijaniu swoich zdolności.

Rejsy dla miłośników aktywnego wypoczynku

Chorwacja kusi nie tylko pasjonatów żeglowania. Na organizowane tam rejsy zapisują się również ci, którzy lubią zwiedzać i poznawać regionalne atrakcje. A tych na wybrzeżu Adriatyku nie brakuje. Cudowna architektura jest wpisana w krajobraz naturalny z wielkim rozmachem. W Chorwacji nie brakuje zatem widoków zapierających dech w piersiach. Rejsy dają natomiast okazję do zobaczenia jeszcze większej liczby takich unikatowych miejsc. Zamiast cały urlop spędzić na jednej plaży, zyskuje się szansę efektywnego poznania Chorwacji i wszystkich jej atutów.

Poza zwiedzaniem różnych portów rejsy w Chorwacji umożliwiają również uprawianie wielu sportów wodnych. To nie tylko pływanie na otwartym morzu, ale również wyścigi motorówkami czy nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie. Czas można spędzić też na plaży, zwłaszcza jeżeli po drodze uda się znaleźć jakiś cichy, piękny zakątek.

Rejsy dla każdego

Bogactwo chorwackiego krajobrazu, różnorodność atrakcji oraz pyszna kuchnia przekładają się na ogromną popularność, jaką cieszą się rejsy po Chorwacji. Kraj ten od dłuższego czasu należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów części Europy. Nie zanosi się także na to, by trend ten miał się odwrócić.

Jedyną widoczną zmianą jest to, że przyjezdni coraz częściej zamiast oferty tradycyjnej bazy noclegowej wybierają rejsy. Zdaniem wielu jest to jednak pozytywne zjawisko, świadczące o bardziej odpowiedzialnym podejściu do kwestii wypoczynku. Maleje liczba osób kojarzących go jedynie z leżeniem oraz objadaniem się. Modne staje się natomiast aktywne odpoczywanie, pełne różnych atrakcji.

Rejsy stanowią kwintesencję tego nowego podejścia do turystyki i podróżowania. Wraz ze zmieniającymi się trendami na rynku powstaje coraz więcej firm, organizujących wypoczynek na jachcie. Wspólnie zapewniają już pełną, zróżnicowaną ofertę wypoczynkową.

Sprawdź oferty rejsów w Chorwacji: https://www.rejsomat.pl/rejsy/chorwacja

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202412:41

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
53
red., źródło zdjęcia: hawle.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.