Cesarski Wiedeń i Barokowe Drezno - najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe!

Biuro Podróży ORINOKO – ART & TRAVEL zaprasza do wspólnego zwiedzania pięknych jarmarków i poczucia ich świątecznej atmosfery... Wyjazdy (z Raciborza i Rybnika) odbędą się w soboty: 2.12 (Wiedeń) i 9.12 (Drezno).
Wiedeń jest piękny o każdej porze roku. To pewne. Ale w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia jest najpiękniejszy! Zamienia się w magiczną krainę światełek, drewnianych chatek, karuzeli jak z bajki. W powietrzu unosi się zapach wina i przypraw korzennych oraz świątecznych przysmaków. Oprócz zakupów, można posilić się grzanym winem, ponczem owocowym i pieczonymi kasztanami. A w parku, przy choince można posłuchać pieśni adwentowych w wykonaniu chórów z całej Austrii…
Jarmark Świąteczny w Dreźnie jest za to najstarszym jarmarkiem w Niemczech. Niepowtarzalny nastrój tworzą tu słynna Jodła, Kominiarz na Szczęście i ogromna Świąteczna Piramida. Ożywają tu stare, rzemieślnicze tradycje. Spotkamy tu jarmarczne drewniane zabawki z regionu Rudaw, malowane tkaniny i łużyckie wyroby garncarskie, wydmuchiwane ozdoby choinkowe, ręcznie rzeźbione lampki na okno, świece, wyroby z koronki, pierniki, słynne ciasteczka z Pulsnitz, świetny grog, struclę, pieczone jabłka i oczywiście drezdeński Christstollen.
Każde z tych miast będziemy najpierw zwiedzać z licencjonowanym przewodnikiem, by poznać ich zabytki i historię. Po południu i wieczorem będziemy mieli kilka godzin czasu wolnego na tutejszych jarmarkach…
Zobacz zdjęcia z realizacji naszych imprez w zeszłych latach: DREZNO i WIEDEŃ
Szczegóły na stronie www organizatora:
2.12.2017, WIEDEŃ: www.orinoko.pl/wiedeń
9.12.2017, DREZNO: www.orinoko.pl/drezno
Zapisy prowadzone są w Raciborskim Centrum Turystyki na ul. Opawskiej 38 (galeria Dukat, vis a vis E.Leclerc) od poniedziałku do piątku w godz 9.00 - 17.00, a w soboty 9.00 – 13.00. Informacje udzielane są także telefonicznie: 32 740 92 00






















![160 lat temu z Raciborza odjechał pierwszy pociąg do Wiednia. Miasto znalazło się na trasie europejskich podróży [ANIMACJA WIDEO] 160 lat temu z Raciborza odjechał pierwszy pociąg do Wiednia. Miasto znalazło się na trasie europejskich podróży [ANIMACJA WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17873863561142-0001-.jpg)


![Dożynki Gminy Rudnik. Barwny korowód wyruszył z Łubowic do Grzegorzowic [FOTO i WIDEO] Dożynki Gminy Rudnik. Barwny korowód wyruszył z Łubowic do Grzegorzowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787413559dsc-6991-.jpg)

![Gmina Rudnik świętuje. Dożynki w Grzegorzowicach na bis! [FOTO i WIDEO] Gmina Rudnik świętuje. Dożynki w Grzegorzowicach na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787418905dsc-6444-duzy-.jpeg)


![Tu nie było miejsca na słabość. Strażacy stoczyli morderczą walkę na Placu Dominikańskim [FOTO i WIDEO] Tu nie było miejsca na słabość. Strażacy stoczyli morderczą walkę na Placu Dominikańskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787401694zazwody-.jpg)




![Młodzi strażacy opanowali Bojanów [FOTO i WIDEO] Młodzi strażacy opanowali Bojanów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787410834dsc-6791-.jpg)



![Rodzinny rajd połączył mieszkańców regionu. Tak wyglądała rowerowa część strażackiego Memoriału [FOTO i WIDEO] Rodzinny rajd połączył mieszkańców regionu. Tak wyglądała rowerowa część strażackiego Memoriału [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787404258gre07983-.jpg)







![Barwny korowód w Krzyżanowicach przeszedł ulicami! Trwa święto plonów na placu festynowym [FOTO i WIDEO] Barwny korowód w Krzyżanowicach przeszedł ulicami! Trwa święto plonów na placu festynowym [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787495249dsc-7030-.jpg)













![Szymocice zdominowały ligę podwórkową sołectw. Dwie drużyny na czele [FOTO] Szymocice zdominowały ligę podwórkową sołectw. Dwie drużyny na czele [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787466196photo-84-z-85-.jpg)
![Barwny korowód przeszedł ulicami Zabełkowa! Trwa wielkie świętowanie na boisku LKS [FOTO i WIDEO] Barwny korowód przeszedł ulicami Zabełkowa! Trwa wielkie świętowanie na boisku LKS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787498142dsc-7087-.jpg)





Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.