Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia23 lipca 201715:34

Grecja i Chorwacja - te kierunki cieszą się zainteresowaniem raciborzan

Grecja i Chorwacja - te kierunki cieszą się zainteresowaniem raciborzan - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Jakie wakacyjne kierunki wybierają w tym roku mieszkańcy Raciborza i okolic? - Niewątpliwie jest to Grecja, tak jak w ubiegłym roku, i Chorwacja na dojazd własny też cieszy się - podobnie jak rok temu - sporym zainteresowaniem - przyznaje Agata Trzeciak z raciborskiego biura podróży Siesta. - Dużo mniejszym zainteresowaniem cieszy się polskie morze - dodaje.

By nie narzekać na pogodę, warto pomyśleć również o modnej obecnie i niedrogiej Albanii. - Turyści zaczynają właśnie odkrywać ten kraj. Hotele są stosunkowo nowe, standard jest bardzo dobry, ale jest to jeszcze kraj, który uczy się turystyki i buduje swój potencjał. Warto również wspomnieć, że mieszkańcy Albanii są bardzo życzliwi - stwierdza Trzeciak. 

Za tydzień wakacji w Grecji czy Chorwacji musimy zapłacić obecnie ok. 2,5 tys. zł. Będzie to już taki przyzwoity standard. - Jeżeli ktoś przychodzi do nas z budżetem 2 tys., to nie jest to nieosiągalne, by znaleźć coś np. w Grecji w tej cenie, ale też nie czarujmy się, żadnego "wow" nie będzie. Ten rok pokazał, że w turystyce ceny poszły mocno w górę. Jeśli chcemy coś dobrego i w dobrych warunkach, to musimy wydać te 2,5 tys. zł - tłumaczy Agata Trzeciak. - Touroperatorzy, po tym, co się stało 2 lata temu, stwierdzili, że wolą wykupić w hotelu mniej miejsc, ale je sprzedać - wyjaśnia Agata Trzeciak. Do 2 tys. zł fajny hotel 4* ze śniadaniami i obiadokolacjami można znaleźć np. we wspomnianej Albanii. W Chorwacji na szczególną uwagę zasługuje przepiękna Dalmacja. Jeśli chodzi o ceny wyżywienia, warto jednak wykupić wakacje z jedzeniem w hotelu. Dlaczego? - Ceny na zewnątrz są bardzo wygórowane i naprawdę jest drogo - radzi nasza rozmówczyni. Jaki kraj stracił na zainteresowaniu? Raciborzanie zdecydowanie mniej chętnie wybierają w tym roku Bułgarię. 

Zdaniem Agaty Trzeciak najbardziej na planowaniu wakacji zyskały osoby, które wykupiły sobie wczasy w zimie. W porównaniu do obecnych cen zapłaciły sporo mniej. Jeśli chodzi o droższe kierunki, zainteresowaniem cieszy się np. grecka wyspa Rodos, Wyspy Kanaryjskie czy Cypr. Tam za wakacje all inclusive w hotelu 4 lub 5* trzeba zapłacić od 4 tys. zł w górę. Od września do kwietnia klienci Siesty zaczynają interesować się innymi kierunkami, bardziej niszowymi. Zainteresowaniem cieszy się szczególnie najmodniejsza obecnie Tajlandia, Kuba, Dominikana. - Tajlandię polecam z samymi śniadaniami. Stołowanie się na mieście nie wychodzi drogo i można spróbować lokalnych przysmaków - mówi Trzeciak. 

Jakim kierunkiem warto zainteresować się po sezonie wakacyjnym, by nie narzekać na pogodę? - Z pogodą bywa różnie wszędzie, ale we wrześniu ciągle warto pomyśleć nad Grecją, Rodos, Kos czy nawet tureckie Bodrum. W październiku jeszcze Hiszpania - kończy Trzeciak. 

Sylwia Prusowska 
fot. MK

Autor: Sylwia Prusowska, sylwia@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202412:41

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
53
red., źródło zdjęcia: hawle.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.