Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia21 lipca 201707:16

Wyrusz z nami na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wyjazd bezpośrednio z Raciborza!

Wyrusz z nami na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wyjazd bezpośrednio z Raciborza! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Z wielką radością informujemy, że w listopadzie odbędzie się raciborska pielgrzymka do Ziemi Świętej. W programie najważniejsze miejsca biblijne, a także kulturalne oraz naturalne skarby Izraela i Palestyny!

Każdy człowiek, który tylko ma taką możliwość, powinien choć raz w życiu udać się do Ziemi Świętej. Po to, by poznać korzenie swojej kultury oraz wiary chrześcijańskiej, skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością oraz zobaczyć miejsca, w których narodził się, żył, nauczał i umarł Jezus Chrystus, ale także po to, by przekonać się, jak piękne, choć zarazem trudne jest współistnienie obok siebie Chrześcijaństwa, Judaizmu i Islamu. Fascynujący jest też obraz samego Państwa Izrael, razem z jego wielokulturowością oraz mnogością narodów, problemów, zawiłości i tajemnic.

Wielką atrakcją tej wyprawy jest również bliskowschodnia przyroda: malownicze pustynie, kamienne wąwozy, wyjątkowe Morze Martwe, w którym zażyjemy kąpieli oraz… egzotyczne owoce, które będziemy kosztować.

W programie wyjazdu znajdują się między innymi: JEROZOLIMA (Góra Oliwna, Góra Syjon, Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego, Yad Vashem, Ściana Płaczu), BETLEJEM (Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pana Jezusa), EIN KAREM (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela), kanion WADI QELT, JERYCHO (najstarsze miasto świata), MORZE MARTWE (kąpiel), KACAR EL JAHUD (miejsce chrztu Jezusa nad Jordanem), BETANIA (grobowiec Łazarza), CEZAREA, HAJFA (kościół Stella Maris), KANA GALILEJSKA (możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich), NAZARET (Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina), GÓRA TABOR, JEZIORO GALILEJSKIE (Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra), GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW oraz KAFARNAUM.

Duszpasterzem i opiekunem duchowym podczas tej pielgrzymki będzie ksiądz Piotr Burczyk – dawny wikary w raciborskim kościele NSPJ, a obecnie proboszcz kościoła św. Piotra i Pawła w Nysie.

Przewodnikiem w Ziemi Świętej będzie Anna Szczypińska - Polka zamieszkała obecnie w Izraelu, znawczyni kultury chrześcijańskiej (katoliczka), żydowskiej i arabskiej, osoba doskonale znająca odwiedzane miejsca, znająca język hebrajski, arabski, angielski i rosyjski.

Organizacją pielgrzymki zajmuje się raciborskie Biuro Podróży ORINOKO – ART & TRAVEL.

Szczegółowy program wyjazdu oraz informacje dotyczące warunków uczestnictwa znajdują się na stronie organizatora WWW.ORINOKO.PL/ZIEMIA_ŚWIĘTA_2017

Zapisy prowadzone są w Raciborskim Centrum Turystyki na ul. Opawskiej 38 (galeria Dukat, vis a vis E.Leclerc) od poniedziałku do piątku w godz 9.00-17.00, a w soboty 9.00-13.00. Informacje udzielane są też telefonicznie: 32 740 92 00 lub 502 557 238.

Artykuł sponsorowany

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.