Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia5 lipca 201611:40

Wrócili z Afryki, kolejny cel – Islandia!

Wrócili z Afryki, kolejny cel – Islandia!  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Zagranica:

Podróżnicy z Team-from.pl wrócili ze swojej trzeciej dużej wyprawy. Zwiedzili Włochy, Monako, Francję, Hiszpanię, Gibraltar, Portugalię, Szwajcarię i Maroko, które było największym wyzwaniem i z którym wiązali największe podróżnicze oczekiwania. Trasę 10 tysięcy kilometrów zrobili w 3 tygodnie i 8 osób, dwoma samochodami kombi. 

Tegoroczna podróż, podobnie jak dwie poprzednie (Nordkapp i Bałkany) zakładała niskobudżetowe zwiedzanie, noclegi w namiotach i samodzielne przygotowywanie posiłków. Ta część planu została zrealizowana niemal w stu procentach. – Nasze założenia i wizję wyprawy nieco zmodyfikowało Maroko. Spodziewaliśmy się, że to kraj o innej specyfice niż europejska, jednak rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej jaskrawa. Specyfika Maroka, wysokie temperatury, zupełnie inna kultura, ramadan, nachalny stosunek do turystów, mogą nieco męczyć. Ale ogromna różnorodność przyrody i zmieniające się krajobrazy na pewno rekompensują te utrudnienia – komentuje Michał Klima, pomysłodawca i koordynator projektu Team-from.pl. W Maroku spędzili pięć dni i wynajętymi peugeotami przejechali kraj od Tangeru aż po obrzeża Sahary. Zwiedzili Marakesz, Warzazat, Fez i Błękitne Miasto, gdzie urokliwe niebieskie uliczki tworzą wyjątkową atmosferę. Po powrocie do Europy przejechali przez Hiszpanię, docierając do słonecznej Portugalii, gdzie kilka nocy spędzili na piaszczystych i skalistych plażach, zwiedzili Lizbonę i mniejsze miasteczka. W drodze powrotnej odwiedzili Madryt ze stadionem Santiagu Bernabeu i Saint-Martin – miasto turystyczne w Pirenejach. – Ze względu na odbywające się mecze w ramach Euro 2016 trasa była planowana tak, żebyśmy mieli możliwość obejrzenia występów naszej drużyny. Mimo że organizatorem Euro była Francja, nie widzieliśmy jakiegoś specjalnego zainteresowania turniejem ze strony Francuzów – ocenia Michał.

W sumie w ramach trzech edycji większych wakacyjnych wypraw i kilkudniowych minitripów, przejechali ponad 40 tysięcy kilometrów i odwiedzili 34 państwa. W przyszłym roku zapowiada się chłodna odmiana dla dotychczasowych wakacyjnych wyjazdów w postaci Islandii i Grenlandii. Relacje z wypraw Team-from.pl możecie przez cały rok obserwować na
ich facebookowym profilu i na stronie.

fot. Team-from.pl

Autor: Materiał nadesłany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.