Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia5 lipca 201609:25

Pociągiem, kajakiem, autokarem i piechotą przez Racibórz i Ziemię Raciborską - czyli branża turystyczna zwiedza naszą okolicę!

Pociągiem, kajakiem, autokarem i piechotą przez Racibórz i Ziemię Raciborską - czyli branża turystyczna zwiedza naszą okolicę!  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region: W dniach 1-3 lipca, w ramach podróży studyjnej branży turystycznej, Racibórz i Ziemię Raciborską odwiedzili przewodnicy, właściciele biur podróży i dziennikarze mediów turystycznych.

Dzięki projektowi Stowarzyszenia Artystów i Podróżników "Grupa Rosynant", które w ramach konkursu pozyskało dotację z Urzędu Miasta Racibórz, w ciągu trzech niezwykle intensywnych dni z walorami turystycznymi naszego miasta i powiatu zapoznały się 22 osoby. Odwiedziły one kilkanaście różnych obiektów, miejsc i atrakcji, doświadczając ich w sposób bezpośredni, zapoznając się z ich potencjałem turystycznym i możliwościami szerokiego wykorzystania w profesjonalnej organizacji i obsłudze ruchu turystycznego.

W programie study tour "Poznaj Racibórz" znalazły się: zwiedzanie stacji i przejazd kolejką wąskotorową oraz zwiedzanie zespołu parkowo-pałacowego (z bazyliką) w Rudach, obiad w restauracji hotelu SPA Laskowo, zwiedzanie Zamku Piastowskiego wraz z kaplicą św. Tomasza Kantuaryjskiego, prelekcja o walorach Ziemi Raciborskiej autorstwa Grzegorza Wawocznego, spacer raciborską starówką, wizyta rekreacyjna w H2Ostróg, spływ kajakowy Odrą z Raciborza do Grzegorzowic, wizyta w Łubowicach (ruiny pałacu i zabytkowy cmentarz), obiad w Restauracji Zamkowej, zwiedzanie Browaru Raciborskiego, zapoznanie się z wyremontowanym campingiem w Oborze, wizyta na Raciborskim Festiwalu Średniowiecznym, spacer po Arboretum Bramy Morawskiej (Las Obora), wizyta na grobie sługi bożej Dulcissimy (kandydatki na pierwszą górnośląską świętą) w Brzeziu, punkt widokowy na Bramę Morawską w Pogrzebieniu, przejazd przez "opuszczoną wieś" Nieboczowy i tereny budowy zbiornika "Racibórz Dolny", kolacja grillowa przy Pałacu w Wojnowicach i zwiedzanie tamtejszego Muzeum Horroru, zwiedzanie raciborskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (m.in. dawne filtry powolne i wieża ciśnień), wizyta w Gródczankach (drewniany kościół) oraz Krowiarkach (pałac, park), wizyta w Muzeum Miejskim w Raciborzu oraz zapoznanie się z obiektami na pograniczu polsko-czeskim: pałacem w Chałupkach (obiad morawski) oraz Hotelem pod Zielonym Dębem w Bohuminie.

Celem projektu jest rozreklamowanie potencjału turystycznego naszej okolicy wśród przedstawicieli branży turystycznej (przewodnicy, touroperatorzy) i mediów turystycznych.

Organizacją i pilotażem imprezy zajął się Dawid Wacławczyk. Rolę przewodnika po Raciborzu i jego obiektach (Zamek Piastowski, Muzeum) przyjął Grzegorz Wawoczny.

Po zakończonej imprezie zaproszeni goście zostali poproszeni o dokonanie niezależnej oceny walorów turystycznych i możliwości rozwoju profesjonalnych usług turystycznych w odwiedzanym terenie oraz wskazanie kierunków, w jakich mogłaby się rozwijać tutejsza turystyka. Ankieta zawierała także miejsce na wskazanie naszych silnych i słabych stron (niedociągnięć, braków, istniejących złych rozwiązań) w tym zakresie. Wyniki tej ankiety zostaną przedstawione po jej opracowaniu.

fot. DW

Autor: Materiał nadesłany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.