Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes10 listopada 202208:55

Henkel chwali się wynikami za III kwartał

Henkel chwali się wynikami za III kwartał - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Dynamika wzrostu Henkla nie traci impetu, czego dowodem jest odnotowany w trzecim kwartale bieżącego roku obrotowego dwucyfrowy wzrost wartości sprzedaży - podał koncern mający zakład w Raciborzu.

Grupa odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży w ujęciu organicznym o 11,3% do rekordowego poziomu blisko 6 mld euro, natomiast nominalny wzrost wyniósł 17,3%, do czego przyczyniły się wszystkie trzy sektory biznesowe:

- Sektor Adhesive Technologies (kleje budowlane i konsumenckie oraz kleje i technologie dla przemysłu) osiągnął dwucyfrowy wzrost sprzedaży – o16,8% w ujęciu organicznym oraz o 22,6% w ujęciu nominalnym;

- Sektor Beauty Care (kosmetyki) odnotował dodatnią dynamikę sprzedaży – o 0,9% w ujęciu organicznym oraz o 8,4% w ujęciu nominalnym;

- Sektor Laundry & Home Care (środki piorące i czystości) również wypracował znaczący wzrost sprzedaży na poziomie 7,3% w ujęciu organicznym i 13,2% w ujęciu nominalnym.

Analiza wyników sprzedaży w podziale na poszczególne regiony wskazuje, że do wzrostu organicznego w III kw. 2022 r. przyczyniły się wszystkie regiony działalności firmy Henkel. Dobre wyniki sprzedaży Grupa zawdzięcza w głównej mierze rynkom wschodzącym, gdzie wszystkie regiony odnotowały dwucyfrowe tempo wzrostu.

- W trzecim kwartale roku obrotowego 2022 Henkel utrzymał silną dynamikę wzrostu – wartość sprzedaży Grupy wyniosła blisko 6 mld euro. Wynik ten stanowi nowy kwartalny rekord sprzedaży, przekładający się na dwucyfrowy wzrost w ujęciu organicznym na poziomie 11,3%, napędzany przez dwucyfrowy wzrost cen w ramach wszystkich sektorów biznesowych i we wszystkich regionach geograficznych. Wolumen sprzedaży obniżył się zasadniczo rok do roku za sprawą działalności w segmentach produktów przeznaczonych dla konsumentów indywidualnych. W ujęciu nominalnym wartość sprzedaży wzrosła o 17,3%. - dodano.

– W nadal wyjątkowo wymagającym otoczeniu rynkowym kontynuowaliśmy realizację naszej strategii, wypracowując wyraźny dwucyfrowy wzrost wartości sprzedaży. Szczególnie cieszy fakt, że do osiągnięcia tak dobrych wyników przyczyniły się wszystkie sektory i regiony naszej działalności, zwłaszcza za sprawą odnotowanego w trzecim kwartale wyraźnego dwucyfrowego wzrostu sprzedaży w sektorze biznesowym Adhesive Technologies (obejmującym kleje budowlane i konsumenckie oraz kleje i technologie dla przemysłu) – powiedział Carsten Knobel, prezes zarządu Henkel.

– Dwucyfrowy wzrost sprzedaży w trzecim kwartale to kolejny dowód świadczący o sile naszego solidnego i zrównoważonego portfela cieszących się powodzeniem marek i innowacyjnych technologii. Ponadto konsekwentnie realizowaliśmy działania na rzecz optymalizacji naszego portfolio produktów, rygorystycznego zarządzania kosztami i dalszej poprawy efektywności. Co więcej, wdrażanie nowych struktur organizacyjnych w ramach procesu integracji naszych dwóch biznesów konsumenckich wyprzedza obecnie zakładany harmonogram. Świetne wyniki są osiągnięciem globalnego zespołu Henkla, którego wyjątkowe zaangażowanie jest kluczowym czynnikiem długofalowego sukcesu firmy w tych niełatwych czasach.

Dobre wyniki sprzedaży Grupa zawdzięcza w głównej mierze rynkom wschodzącym, gdzie wszystkie regiony odnotowały dwucyfrowe tempo wzrostu.

Odnosząc się do kolejnych miesięcy 2022 r., prezes Knobel powiedział: – Działamy w otoczeniu biznesowym charakteryzującym się wysoką zmiennością i dużą dozą niepewności. Jednak pomimo panującej presji inflacyjnej skutkującej wzrostem kosztów surowców i nośników energii, osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki działalności po pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku. Biorąc je pod uwagę, podnosimy nasze całoroczne prognozy wyników w zakresie przychodów ze sprzedaży i zysków za 2022 r.

W porównaniu do stanu z 30 czerwca 2022 r. w omawianym okresie nie wystąpiły istotne zmiany w sytuacji majątkowej i finansowej Grupy.

Autor: źródło: mat. prasowy spółki, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 grudnia 202221:09

Noemi Broża z najlepszym biznesplanem

Noemi Broża z najlepszym biznesplanem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś jeszcze bankowiec, a od nowego roku właścicielka agencji eventowej Artegoma wygrała dziś, 05.12., konkurs na najlepszy raciborski biznesplan.

red.
Aktualności7 grudnia 202213:12

Miłość jest najważniejsza. Złote gody w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość jest najważniejsza. Złote gody w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś, 7 grudnia, siedem par odebrało z rąk włodarza Raciborza medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.

red.
Reklama
Aktualności6 grudnia 202220:26

Pożar auta w raciborskim Zakładzie Karnym!

Pożar auta w raciborskim Zakładzie Karnym! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Bunt na terenie przywięziennej hali produkcyjnej, odbicie zakładnika oraz pożar samochodu na terenie Zakładu Karnego w Raciborzu. Tak właśnie wyglądały czwartkowe ćwiczenia w raciborskiej jednostce.

mat. prasowy ZK/tekst i foto: st. szer. Justyna Poznakowska
Aktualności7 grudnia 202209:38

W Starostwie podpisano umowy na remonty ważnych dróg w Raciborzu

W Starostwie podpisano umowy na remonty ważnych dróg w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
15
Racibórz:

Już od stycznia mieszkańcy mogą się spodziewać utrudnień na Łąkowej, Kolejowej i Ocickiej. Starostwo rusza z pracami wartymi ponad 14,22 mln zł. Co dokładnie będzie robione - o tym w krótkim materiale wideo.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności5 grudnia 202210:24

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu/K. Kubik
Reklama
Aktualności6 grudnia 202222:53

Święty Mikołaj zawitał do Bojanowa, a dzieci pokazały jego nowe pojazdy

Święty Mikołaj zawitał do Bojanowa, a dzieci pokazały jego nowe pojazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

W magiczny świąteczny nastrój mieszkańców Bojanowa w gm. Krzanowice wprowadziło spotkanie ze św. Mikołajem, zorganizowane 5 grudnia przez Radę Sołecką w miejscowym domu kultury.

fot. Nina Perek
Aktualności7 grudnia 202209:13

Raport 998. Zadymienie w mieszkaniu przy Kanałowej

Raport 998. Zadymienie w mieszkaniu przy Kanałowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.