Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes8 sierpnia 202209:45

Trybunał arbitrażowy w Sztokholmie i sąd w Łodzi orzekły w sprawie Rafako

Trybunał arbitrażowy w Sztokholmie i sąd w Łodzi orzekły w sprawie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Orzeczenie trybunału działającego na podstawie regulaminu Instytutu Arbitrażowego Sztokholmskiej Izby Handlowej dotyczy umowy z Litwinami, sądu w Łodzi z PGE.

3 sierpnia sąd w Łodzi wydał postanowienie w sprawie zatwierdzenia ugodowego rozliczenia roszczeń pomiędzy Rafako a PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. z siedzibą w Bełchatowie w związku z realizacją umów na modernizację i budowę niektórych instalacji w tamtejszej elektrowni. Dotyczy to: rozbudowy młynowni kamienia wapiennego z rozbudową układu rozładunku kamienia wapiennego; kompleksowej modernizacji Instalacji Odsiarczania Spalin na blokach nr 3 i 4, 5 i 6 oraz 8-12; modernizacji elektrofiltrów bloku nr 2 oraz modernizacji i remontu układu paleniskowego wraz z częścią ciśnieniową kotła bloku nr 2. [raport]

Toczony przed sztokholmskim arbitrażem spór dotyczył wykonania bloku kogeneracyjnego opalanego biopaliwem, składającego się z kotłów ze złożem fluidalnym, instalacji składowania i podawania biopaliwa oraz systemu oczyszczania spalin w ramach budowy nowej elektrociepłowni w Wilnie. Na mocy wyroku rozstrzygnięto m.in., że zamawiający (Vilniaus Kogeneracin Jgain) jest uprawniony do kar umownych z tytułu opóźnienia spółki z Raciborza w wykonaniu prac będących przedmiotem umowy oraz był uprawniony do tego, by żądać od KUKE i Generali wypłat z gwarancji. Zarząd Rafako poinformował, że rozstrzygnięcie w kwestii wypłat z gwarancji nie skutkuje koniecznością zapłaty przez spółkę na rzecz zamawiającego, bowiem miała już miejsce wypłata przez KUKE i Generali. [raport]

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Przed nami jedne z ostatnich meczów na trawie. Grać będą piłkarze II ligi, klasy okręgowej oraz A i B klasy Podokręgu Racibórz. O punkty powalczą także siatkarze i siatkarki, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 listopada 202523:28

Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO]

Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy, mroźny wieczór 21 listopada na stadionie w Raciborzu MKS Unia podejmował aktualnego lidera klasy okręgowej – LKS Start Mszana. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło w tabeli siedem punktów na korzyść gości, jednak dla gospodarzy stawką meczu była możliwość awansu na drugie miejsce. Drużyna prowadzona przez Łukasza Zejdlera przystępowała do spotkania jako trzeci zespół w ligowej stawce.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.