Rafamet ma udziały w spółce w Moskwie. Co dalej z biznesem na wschodzie?

Zarząd spółki z Kuźni Raciborskiej przedstawił informację nt. wpływu wojny na Ukrainie na jej działalność w związku z zaleceniem Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.
- Zarząd Rafamet S.A. prowadzi działania zmierzające do definitywnego wycofania się z udziału w polsko-rosyjskiej spółce j.v. STANRUS-RAFAMET z siedzibą w Moskwie. Z uwagi jednak na 50-procentowy udział strony rosyjskiej w tym podmiocie, obecnie trwają stosowne czynności proceduralno – prawne, których efektem będzie skuteczne wykonanie opisanej powyżej decyzji - podano w komunikacie.
Spółka z Kuźni Raciborskiej zawiązała rezerwę bilansową (odpis na należności) w księgach roku 2021 na 100% niezapłaconych należności handlowych z rynku rosyjskiego w wysokości 50.416,25 EUR. Zaniechała wszelkiej działalności akwizycyjnej i ofertowej na terytorium Federacji Rosyjskiej i Białorusi.
Odlewnia z kolei "poinformowała o pogarszających się warunkach funkcjonowania wywołanych przerwaniem łańcucha dostaw z kierunku wschodniego podstawowych materiałów wsadowych do produkcji odlewów żeliwnych, a mianowicie surówek odlewniczych oraz dodatków stopowych w postaci m.in. żelazokrzemu i żelazomanganu. Zmiana kierunku dostaw w trybie nagłym wiąże się z istotnym wzrostem cen komponentów do produkcji oraz niejednokrotnie z koniecznością zabezpieczania płatności za te dostawy w postaci 100% zaliczek pieniężnych. Spółka zależna na bieżąco analizuje wpływ tych zjawisk na realizację zobowiązań wobec swoich klientów i będzie we współpracy z nimi podejmować działania mające na celu usuwanie zagrożeń, które aktualna sytuacja rynkowa powoduje".
![Pierwsze efekty rewitalizacji raciborskiego Rynku. Odsłonięto teren wokół Kolumny Maryjnej [FOTO] Pierwsze efekty rewitalizacji raciborskiego Rynku. Odsłonięto teren wokół Kolumny Maryjnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17872252641787224425dsc01676-.jpg)
![Włoskie smaki wróciły do Raciborza. Delikatesy Oliwa i Wino w nowym miejscu [FOTO i WIDEO] Włoskie smaki wróciły do Raciborza. Delikatesy Oliwa i Wino w nowym miejscu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787238815dsc-6729-.jpg)








![Nowe mini-zoo w Lesie Obora coraz bliżej. Otwarcie dla zwiedzających dopiero w przyszłym roku [FOTO i WIDEO] Nowe mini-zoo w Lesie Obora coraz bliżej. Otwarcie dla zwiedzających dopiero w przyszłym roku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787207849dsc-6507-.jpg)






























Komentarze (0)
Dodaj komentarz