JSW włączyło się w proces zmian właścicielskich w Rafako

Spółka JSW KOKS S.A. z siedzibą w Zabrzu nie ma zamiaru nabywać akcji Rafako S.A., jednakże zainteresowana jest finalizacją realizowanego kontraktu.
Przypomnijmy, że 12 czerwca 2019 r. Rafako S.A. podpisało z JSW KOKS S.A. umowę, której przedmiotem jest budowa w Radlinie (pow. wodzisławski) bloku energetycznego w kogeneracji o mocy 28 MWe i 37 MWt opalanego gazem koksowniczym. Całkowity koszt budowy - jak oszacowano - wyniesie 289 milionów złotych.
7 października tego roku Rafako informowało o otrzymaniu listu intencyjnego podpisanego pomiędzy Nowe Jaworzno Grupa TAURON sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie, Polimex Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie oraz Funduszem Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie. Polimex i Fundusz zmierzają do przejęcia kontrolnego pakietu raciborskiej spółki. Tauron jest zainteresowany dokończeniem naprawy nowego bloku. Podobnie JSW.
10 listopada Rafako poinformowało o aneksie do listu intencyjnego. Dotyczy on przystąpienia do listu Intencyjnego Spółki JSW KOKS S.A. z siedzibą w Zabrzu. - Z postanowień aneksu wynika, iż wolą JSW KOKS nie jest nabycie akcji Rafako S.A., a zapewnienie Polimex i Funduszowi wsparcia w zakresie udzielenia wybranych informacji w przedmiocie statusu realizacji przez Rafako inwestycji pod nazwą "Poprawa efektywności energetycznej w JSW KOKS S.A. - Budowa bloku energetycznego opalanego gazem koksowniczym w JSW KOKS S.A. Oddział KKZ - Koksownia Radlin", na potrzeby umożliwienia Polimex i Funduszowi przeprowadzenia wszechstronnego procesu identyfikacji ryzyk związanych z potencjalnym nabyciem akcji raciborskiej spółki - podało Rafako.
Czytaj także Transport wielkogabarytowy z Rafako do Radlina
![Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176656572882ad1b7a-75e1-4847-a05c-fc803d3aa018-2-.jpg)

![Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17665706173eeca7a5-b018-48f2-be99-860b7c1d1a95-.jpg)

![Seria zdarzeń drogowych i interwencji strażaków [RAPORT 998] Seria zdarzeń drogowych i interwencji strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766482370603854012-1173196208297703-2705687028020719186-n-2-.jpg)






![Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766567714zrzut-ekranu-2025-12-24-o-10-14-44-.png)

























Komentarze (0)
Dodaj komentarz