Będzie konkurs na nowego prezesa Rafako

Rada Nadzorcza RAFAKO S.A. podjęła decyzję o oddelegowaniu ze swego grona Przewodniczącej, Heleny Fic, do tymczasowego pełnienia funkcji Prezesa Zarządu RAFAKO. W związku z oddelegowaniem do Zarządu Przewodniczącej Rady Nadzorczej, Radzie przewodniczyć będzie Wiceprzewodnicząca, Małgorzata Wiśniewska.
Rada Nadzorcza podjęła również decyzję o ogłoszeniu konkursu na Prezesa Zarządu. - Chcemy powierzyć kierowanie Spółką najlepszemu kandydatowi, który będzie skutecznie realizował strategię wyznaczoną przez Jerzego Wiśniewskiego i zatwierdzoną przez Radę Nadzorczą. Strategię, która zakłada budowę w oparciu o RAFAKO największego polskiego podmiotu działającego w sektorze energetycznym oraz branży gazu ziemnego i ropy naftowej – powiedziała Małgorzata Wiśniewska, wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej, dodając, że Spółka poszukuje kandydata, który w pełni wykorzysta jej potencjał, ugruntowaną pozycję na rynku i synergie w ramach Grupy PBG.
Pełniąca obowiązki Prezesa Zarządu Helena Fic, od wielu lat współpracuje z Grupą PBG. Kiedy w 2018 roku Jerzy Wiśniewski objął stery w RAFAKO S.A., Helenę Fic wskazał na Przewodniczącą Rady Nadzorczej RAFAKO S.A. Pani Helena Fic pełni jednocześnie funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej PBG S.A. - Oddelegowanie Przewodniczącej Rady Nadzorczej do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu stanowi potwierdzenie, że działamy w niezmieniony sposób, konsekwentnie realizując wyznaczone wcześniej cele i wyzwania, przed którymi stanęła Spółka - powiedziała Helena Fic, pełniąca obowiązki Prezesa Zarządu RAFAKO S.A. - RAFAKO musi mieć sprawny Zarząd i widzimy potrzebę wzmocnienia go osobą z dużym
doświadczeniem, która będzie merytorycznym wsparciem przy realizacji kontraktów w formule EPC.
To dlatego w skład Zarządu RAFAKO S.A. wszedł Jerzy Ciechanowski. Ma on ogromne, ponad dwudziestoletnie, doświadczenie w prowadzeniu największych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce (między innymi takich jak: stopnie wodne wraz z elektrowniami wodnymi, spalarnie odpadów, oczyszczalnie ścieków czy stadiony: w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie).
W Zarządzie RAFAKO pozostaje wiceprezes Agnieszka Wasilewska – Semail, natomiast odwołany został Jarosław Dusiło. Dotychczasowy Wiceprezes Zarządu pozostanie w strukturach Spółki, wspierając ją operacyjnie w funkcji dyrektora zarządzającego obszarem restrukturyzacji. Ponadto, nadal będzie pełnił funkcję wiceprezesa spółki zależnej E003B7 sp. z o.o., budującej nowy blok w Jaworznie, gdzie odpowiada za realizację kontraktu zgodnie z założeniami.
źródło: informacja prasowa spółki
![Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778590670gre06371-.jpg)

![Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177856765112-20260505-dw421-km-1990-2740-2-.jpg)



![Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769987151large-a962b85d-9770-4155-9f05-719256482626-.jpg)















![Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778663248img-0809-.jpg)



























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany