Sunex coraz bliżej kupna austriackiej firmy

Raciborska spółka giełdowa działająca w branży OZE informuje o wynikach badania due delligence austriackiej firmy, którą zamierza przejąć.
14 września, przypomnijmy, Sunex informował o zawarciu listu intencyjnego dotyczącego potencjalnego nabycia 100% udziałów w spółce GmbH z siedzibą w Austrii działającej w branży instalacyjno-grzewczej (m.in. pompy ciepła, instalacje solarne, instalacje PV) z przychodami w roku 2021 r. rzędu ponad 15 milionów euro.
- Wstępna wartość inwestycji szacowana jest w przedziale 4 - 6 miliona euro i uzależniona jest od wyników badania due dilligence i negocjacji warunków. List intencyjny zakłada przekazanie kompletu niezbędnych dokumentów do końca września 2022 r. i zakończenie badania due dilligence do końca października 2022 r., tak aby zależnie od wyników tych działań możliwe było ustalenie ostatecznych parametrów transakcji, przygotowanie dokumentacji i finalizacja transakcji do końca 2022 r. Wszelkie zobowiązania wynikające z zapisów listu intencyjnego z wyjątkiem zobowiązań do zachowania poufności, procedur przepływu informacji i kompletności przekazywanych materiałów nie mają charakteru wiążącego, a strony mogą w każdej chwili odstąpić od realizacji transakcji. W ocenie zarządu Sunexu realizacja tej transakcji pozwoli na umocnienie pozycji na rynku austriackim, a wprowadzenie do oferty nabywanej spółki produktów z Raciborza zwiększy możliwości sprzedażowe i da efekt synergii dla obu podmiotów - podano.
Due diligence to kompleksowe badanie kondycji przedsiębiorstwa, które z reguły zlecane jest przez zewnętrznego inwestora.
14 listopada Sunex poinformował, że badanie due delligence spółki GmbH z siedzibą w Austrii dobiegło końca. - Badanie nie ujawniło żadnych elementów, które miałyby wpływ na odstąpienie od transakcji. W związku z tym Sunex przystąpił do negocjacji ostatecznych parametrów transakcji i przygotowania dokumentacji transakcyjnej. W zależności od przebiegu tych negocjacji w dalszym ciągu strony mogą w każdej chwili odstąpić od realizacji transakcji. Potencjalna finalizacja transakcji jest planowana na styczeń 2023 - podano.
![Pietrowice Wielkie: 101 koni, policjanci w siodle i husaria - wielkanocna tradycja procesji błagalnej [FOTO i WIDEO] Pietrowice Wielkie: 101 koni, policjanci w siodle i husaria - wielkanocna tradycja procesji błagalnej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775484860dsc-1567-.jpg)

![Bieńkowice: średniowieczna tradycja wciąż żywa - ponad sto koni w procesji [FOTO i WIDEO] Bieńkowice: średniowieczna tradycja wciąż żywa - ponad sto koni w procesji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775484986dsc-1660-.jpg)
![Wielkanocny objazd pól w powiecie raciborskim [BIEŃKOWICE, PIETROWICE WLK., SUDÓŁ] Wielkanocny objazd pól w powiecie raciborskim [BIEŃKOWICE, PIETROWICE WLK., SUDÓŁ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775497782zrzut-ekranu-2026-04-6-o-19-43-44-.png)

![Wielkanocna procesja konna w Zawadzie Książęcej przeszła polami trójwsi [FOTO i WIDEO] Wielkanocna procesja konna w Zawadzie Książęcej przeszła polami trójwsi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775477982-dsc0874-.jpg)







![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożary traw i lasu oraz zdarzenia medyczne [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożary traw i lasu oraz zdarzenia medyczne [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775541573662610911-981107267770519-6823888227334550744-n-2-.jpg)







![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Cztery zdarzenia jednego dnia [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Cztery zdarzenia jednego dnia [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775631282668892725-1364323565733187-2211767952481357997-n-2-.jpg)




























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany