Raciborska spółka gwiazdą parkietu. Dała zarobić ponad 200 proc. i pokazała świetne wyniki

Ponad 220 proc. zysku odnotowali inwestorzy, którzy w maju kupili akcje raciborskiego Sunexu po 5,30 zł za walor, a sprzedali 30 czerwca po 17,10 zł. Spółka odnotowała spory wzrost sprzedaży.
Działający w branży OZE raciborski Sunex był czerwcową gwiazdą warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Źródłem zwyżek na wykresach są pompy ciepła, a konkretnie popyt na te urządzenia rozruszany przez rządowe programy. - Sama pompa ciepła to połowa sukcesu. Interes zrobi ten, kto będzie oferował nie tylko pompę, ale także zasobnik, grupę pompową i oprzyrządowanie. My jesteśmy producentem wszystkich tych komponentów” – mówił dla Pulsu Biznesu Romuald Kalyciok (na zdj.), założyciel Sunexu, prezes i główny (75 proc.) akcjonariusz spółki.
- Sunex to producent całej gamy urządzeń dla rynku OZE. Ma swoim portfolio m.in. kolektory słoneczne, zbiorniki i zasobniki, grupy pompowe solarne, urządzenia do serwisu i napełniania instalacji, pompy ciepła i kompletne systemy montażowe dla m.in. fotowoltaiki. W I kwartale 2022 r. przychody spółki wyniosły 56,2 mln zł i były o 144 proc. wyższe niż rok wcześniej. Zysk netto potroił się do 5,9 mln zł - informuje bankier.pl.
- Poziom przychodów ze sprzedaży zrealizowany w II kwartale 2022 roku wyniósł 66,8 mln zł i jest wyższy od przychodów ze sprzedaży za II kwartał 2021 roku o 120,4 %. Narastająco od początku roku przychód ze sprzedaży wyniósł 114.550 mln zł i przekracza przychód wygenerowany w I półroczu 2021 roku o 114,9 % - podał 4 lipca Sunex w komunikacie giełdowym.








![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)











![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)






![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)















![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany