Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes21 listopada 202311:31

Raciborski Sunex w styczniu z pierwszymi produktami z nowej automatycznej linii

Raciborski Sunex w styczniu z pierwszymi produktami z nowej automatycznej linii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W raciborskim zakładzie Sunex zainstalował nowoczesną, zautomatyzowaną linię produkcyjną dla systemów zamocowań do instalacji solarnych i fotowoltaicznych. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia mocy produkcyjnych o 80%, pozwoli ograniczyć jednostkowe koszty produkcji i jeszcze bardziej podniesie jakość produktów. Pierwsze produkty zostaną wytworzone w styczniu 2024 r.

Sunex czołowy polski producent innowacyjnych rozwiązań bazujących na OZE, uruchamia w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną w zakładzie w Raciborzu przy Piaskowej. Będą na niej powstawać systemy zamocowań do instalacji solarnych i fotowoltaicznych. 

- Zainstalowaliśmy wszystkie maszyny. To nowoczesna linia do wytwarzania systemów zamocowań do fotowoltaiki, elementów pomp ciepła i zasobników CWU. Pozwala nam na dużo większą elastyczność przy wytwarzaniu różnych typów zamocowań pod indywidualne wymagania klientów. Nasz zakład będzie teraz o wiele bardziej wydajny i zautomatyzowany, a to pozwoli nam na ograniczenie kosztów produkcji i dalsze podniesienie jakości produktów – mówi Romuald Kalyciok, prezes SUNEX.

Nowa linia jest elementem większej inwestycji, w ramach której spółka realizuje badania przemysłowe i prace rozwojowe, by wprowadzić na rynek Autonomiczny System Grzewczy bazujący na OZE. Wartość całego przedsięwzięcia to 16,25 mln zł, z czego 8,22 mln zł dofinansowuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

- W zakładzie wykorzystujemy nowoczesne technologie, tj. algorytmy systemu wizyjnego i nadzorujemy produkcję w czasie rzeczywistym. Naszym celem jest coraz większa automatyzacja i robotyzacja produkcji. Dzięki temu nasze produkty - przy jednoczesnym zachowaniu parametrów jakościowych – są atrakcyjne cenowo wobec coraz większej konkurencji, m.in. z Chin – dodaje Romuald Kalyciok.

Moce produkcyjne SUNEX w segmencie zamocowań instalacji fotowoltaicznych wzrosną o 80% dzięki nowej linii, a powstałe elementy w większości trafią do sprzedaży na rynki niemieckojęzyczne, które są strategicznymi dla Grupy SUNEX. Inwestycja SUNEX jest realizowana w Raciborzu, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Autor: materiał prasowy spółki, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
26
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.