Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes12 grudnia 202220:51

Między niebem a ziemią. Uczniowie Plastyka pokazali prace w TMZR

Między niebem a ziemią. Uczniowie Plastyka pokazali prace w TMZR - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

9 grudnia w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej miał miejsce wernisaż wystawy prac malarskich autorstwa uczniów IV klasy Liceum Sztuk Plastycznych. Prezentowane obrazy stworzone zostały przez uczniów w pierwszej i drugiej klasie, ale dopiero teraz zostały wyeksponowane i złożyły się na wystawę pt. "Między niebem a ziemią".

Tematem prac są chmury i ptaki, które codziennie ponad naszymi głowami odgrywają podniebny teatr. Przedstawienia chmur powstały w trakcie nauczania zdalnego i największych obostrzeń epidemicznych, kiedy tęskniliśmy za wolnością i swobodą. Prace uczniów wykonane z dużym wyczuciem kolorystycznym odznaczają się wysokim poziomem warsztatowym. Wrażliwość oraz indywidualność stylistyczna autorów sprawiły, że chmury na obrazach są bardzo różnorodne – od lirycznych opartych na subtelnych przejściach chromatycznych oraz światłocieniowych po ekspresyjne pełne dynamizmu i kontrastów.

Autorami obrazów są: Natalia Bondarewicz, Anna Durka, Emilia Czajkowska, Oliwia Kielska, Weronika Krasek, Daniel Michna, Karolina Szymiczek, Inga Warenga, Emilia Wawoczny, Milena Woźny, Kinga Wyleżoł, Kinga Zajadacz. Prace powstały w pracowni rysunku i malarstwa pod kierunkiem Romana Szczasnego.

Podczas wernisażu zgromadzonych gości i autorów prac przywitali pani Aleksandra Jańska oraz wicestarosta Marek Kurpis. Pogratulowali młodym artystom poziomu prac oraz życzyli kolejnych równie udanych wystaw. W trakcie spotkania wybrzmiał również utwór noblistki Wisławy Szymborskiej pt. “Chmury”, który był poetyckim dopełnieniem i odnosił się do tematyki wystawianych obrazów.

Warto podkreślić, że współpraca Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu z Towarzystwem Miłośników Ziemi Raciborskiej to już tradycja obu placówek. Pani Aleksandra Jańska chętnie zaprasza naszą młodzież do współtworzenia wieczorków poetyckich oraz wystaw prac plastycznych. Dla większości młodych poetów i artystów są to debiutanckie występy, które pozwalają w przyjaznej atmosferze skonfrontować własną twórczość ze szerszym społecznym odbiorem.

Wystawę można oglądać do końca stycznia. Zapraszamy.

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.